Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Sprostowanie do artykułu prasowego "Mieszkańcy boją się budowy osiedla w Katowicach przy ul. Daszyńskiego"

OPRAC.: Red
Sprostowanie do artykułu prasowego autorstwa dziennikarza Tomasza Breguły pod tytułem: ,,Mieszkańcy boją się budowy osiedla w Katowicach przy ul. Daszyńskiego domy mogą pękać GIG wskazuje na szereg zagrożeń’’, który ukazał się dnia 10 listopada 2021 r. o godz. 7.19 na stronie internetowej ,,Dziennika Zachodniego’’ https://dziennikzachodni.pl/mieszkancy-boja-sie-budowy-osiedla-w-katowicach-przy-ul-daszynskiego-domy-moga-pekac-gig-wskazuje-na-szereg-zagrozen/ar/c1-15894285:

,,Acatom Spółka z o.o. Sp. k. informuje, że odwierty które wykonała Spółka na terenie realizowanej inwestycji sięgały do 26,0 m, a nie od 5 do 6 metrów jak stwierdza artykuł. Na dodatek, należy zaznaczyć iż w trakcie przygotowywania dokumentacji projektowej inwestor dokonał 9 nowych odwiertów o głębokości do 26 m o łącznej długości 164,5 mb co zostało ponadto wsparte geofizycznymi badaniami elektrooporowymi oraz 7 archiwalnymi odwiertami geotechnicznymi.

Pokład 504 stanowi część byłego pola rezerwowego KWK Siemianowice. Zgodnie z informacją o warunkach geologiczno-górniczych Wyższego Urzędu Górniczego, w/w pole podlegało płytkiej eksploatacji górniczej w latach 1881-1882 na głębokości od 10-20 m i rozciąga się ono daleko poza granicami terenu inwestycji realizowanej przez Dewelopera ACATOM Sp. z o.o. Sp. k., (zarówno w kierunku północno-zachodnim, jak i północno-wschodnim), rozciągając się pod większością zabudowanych terenów w sąsiedztwie. Nadmienić także należy, że teren ten objęty jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego w którym organy miasta Katowice przewidziały zabudowę wielorodzinną.

Decyzja pozwolenia na budowę w/w inwestycji została wydana w oparciu o projekt budowlany, uwzględniający fakt posadowienia budynków na przedmiotowym terenie, a co za tym idzie projekt ten przewiduje niezbędne warunki techniczne i zabezpieczenia, które gwarantują bezpieczeństwo oraz trwałość inwestycji”.

Prezes Zarządu – Krzysztof Mus

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcesz sprzedać mieszkanie ? To musisz wiedzieć!

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera