18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

Nasza Loteria

Sprzedam dziewictwo zadbanemu panu CENNIK DZIEWICTWA Ile kosztuje? ZDJĘCIA + WIDEO

Teresa Semik
Sprzedam dziewictwo. Ile to kosztuje? I dlaczego dziewczyny sprzedają dziewictwo? Cennik jest niesamowity
Sprzedam dziewictwo. Ile to kosztuje? I dlaczego dziewczyny sprzedają dziewictwo? Cennik jest niesamowity 123RF
Ile kosztuje dziewictwo? "Sprzedam dziewictwo". Skoro seks jest na sprzedaż, to ten pierwszy raz - również. Latem cnota mocno staniała, bo nastolatki pilnie potrzebują pieniędzy na wakacje. Oddadzą się nawet za 1000 złotych, byle tylko ktoś chciał zapłacić. Seks z dziewicą - Czytaj więcej. ILE KOSZTUJE DZIEWICTWO? DZIEWICE CZEKAJĄ ZOBACZ WIDEO W internecie coraz częściej pojawiają się ogłoszenia nastolatek, które wystawiają na sprzedaż swoje dziewictwo. Dlaczego się na to decydują? Czy często dochodzi do spotkań młodych dziewczyn z zainteresowanymi mężczyznami? W "Dzień Dobry TVN" psycholog Justyna Korzeniewska opowiedziała, skąd bierze się takie zachowanie u nastolatek. Jak powinni na coś takiego zareagować rodzice?

Sprzedam

Aleksa jest studentką pierwszego roku prawa. Szczupła, długowłosa, 177 cm wzrostu. Atrakcyjna. Tłumaczy trochę z żalem, że całe życie czekała na tego jedynego, ale summa summarum - nawet się nie zakochała, nadal jest sama. Dlatego chce sprzedać swój pierwszy raz, bo pieniądze zawsze się przydadzą.

ZOBACZ KONIECZNIE:
NASTOLATKI NAGO I W BIELIŹNIE. W INTERNECIE KWITNIE EKSHIBICJONIZM

- Chcę to zrobić - mówi mi stanowczo. - Mam już kilka ofert, jedna nawet w wysokości 50 tys. zł. Sama się zdziwiłam, że ktoś proponuje tak dużo pieniędzy. Trochę się boi, bo nigdy nie wiadomo, na kogo się trafi, dlatego z kandydatami umawia się tylko w miejscach publicznych. Jeszcze nie dokonała wyboru swojego pierwszego kochanka.

W hałcnowskiej bazylice w Bielsku-Białej cztery kobiety wstąpiły do stanu konsekrowanych dziewic

Konsekracja dziewic w Bielsku-Białej: cztery kobiety złożyły...

Internetowy handel dziewictwem kwitnie na całego. Osiemnastolatka z Katowic na razie sonduje rynek i kontaktuje się z potencjalnymi kandydatami wyłącznie mailowo.

- Dysponuję zdjęciami dla wybranych - dodaje. - Sprzedam dziewictwo uczciwemu i kulturalnemu panu. Cena do uzgodnienia, choć nie ukrywam, że cenię wysoko siebie i swoje ciało. Jestem tego warta. Reklamuje się niczym krem na zmarszczki.

- Intymność od zawsze była na sprzedaż, choć ubrana w różne, często instytucjonalne formy - przypomina Anna Połeć, psycholog z Veramedu w Katowicach. - Aranżowane były małżeństwa dla pieniędzy, tytułów czy dla dobra narodu. Dziewictwo jako coś nieodnawialnego ma szczególną wartość, dla jednych emocjonalną, moralną, dla innych handlową - dodaje.

Dziewictwo tanie nie jest

Za noc z dziewicą trzeba zapłacić co najmniej 5 tys. zł, ale oczekiwania są też dużo wyższe.
- Nie jestem zdesperowana, dlatego powstrzymuję się od proponowania śmiesznych kwot. Suma, która mnie interesuję, to 30 tys. zł wzwyż - pisze dziewiętnastoletnia studentka z Krakowa. 162 cm wzrostu, 50 kg wagi. - Szukam starszego, kulturalnego pana. Oferty z sumą, oczekiwaniami i krótkim opisem swojej osoby proszę kierować na adres mailowy...

Najczęściej jednak dziewczyny nie podają kwoty i ogłaszają przetargi na swój pierwszy raz. Kto da więcej, ten wygrywa.

- Sprzedam dziewictwo, ponieważ już go nie potrzebuję. W to miejsce potrzebuję pieniędzy - informuje bez ogródek osiemnastolatka z Warszawy. - Jestem wysoką brunetką o brązowych oczach i bardzo długich nogach, zgrabną, biust - miseczka D. Nadal się uczę. Dorabiam od czasu do czasu jako hostessa.

Proszę o kontakt pana, który wie, jak się obchodzić z kobietami, zostanie moim nauczycielem, wprowadzi w świat seksu. Będzie delikatny i wrażliwy na mój pierwszy raz. Zabierze mnie do hotelu i poczęstuje lampką wina. Wymagam higieny i miłej atmosfery. Odpowiem na najciekawszą propozycję, najwyższą ofertę. Pan, który szczodrze mnie wynagrodzi być może zechce mnie na dłużej? Zamierzam rozpocząć studia i nie wykluczam dalszej znajomości.

Dlaczego dziewczyny sprzedają dziewictwo?

Sprzedają cnotę najczęściej z pobudek materialnych. "Nie potrzebuję miłości, potrzebuję pieniędzy na studia. Jestem atrakcyjną blondynką, 22 lata. Proszę tylko o poważne oferty" - pisze jedna z deklarowanych dziewic.

- Pieniądz dla wielu młodych ludzi jest dziś złotym cielcem gwarantującym powodzenie - mówi Hanna Tustanowska, dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Katowicach. - Jak nie masz markowych ciuchów, jesteś nikim. Uznają więc, że wszystko jest na sprzedaż, cnota także może mieć wartość handlową.

Dziś nie ma bajki bez podtekstów seksualnych. Nie ma filmu dla młodzieży, gdzie dziewictwo nie byłoby jakimś problemem. Oznacza bowiem, że dziewczyna nie może znaleźć partnera, że jest jakaś inna. Z drugiej jednak strony obserwujemy w pracy, że nie idzie to w parze z faktyczną wiedzą i doświadczeniem w sferze intymnej. Przychodzą do nas 16-letnie dziewczyny w ciąży zdumione, że coś takiego im się przytrafiło. Są przekonane, że za pierwszym razem seks jest całkowicie bezpieczny, dopiero za dziewiątym można zajść w ciążę - dodaje psycholog.

Trzy lata temu Raffaella Fico, włoska modelka i uczestniczka programu "Big Brother" wystawiła na internetowej aukcji swoje dziewictwo za co najmniej milion dolarów. Zapowiedziała też, że pieniądze przeznaczy na naukę aktorstwa. Chętni się ponoć nie znaleźli. Głośno było potem o jej związku z Cristiano Ronaldo - gwiazdorem Realu Madryt. Bywała też na imprezach Silvio Berlusconiego. Nie zdradziła jednak, kto pozbawił jej cnoty i czy otrzymała za tę stratę jakąś gratyfikację.
Swój pierwszy seks sprzedają także mężczyźni. Podaż jest raczej marginalna, bo jak takiemu młokosowi uwierzyć, że pisze prawdę? "Mam 21 lat i potrzebuję pieniądze na studia. Jestem szczupłym brunetem o piwnych oczach. Cena od 3-4 tys. zł. Nie posiadam swojego lokum, więc mile widziany transport. Ogłoszenie kieruję tylko do pań, wiek bez znaczenia."

Strona finansowa jest decydująca dla tego typu kontraktów, choć nie tylko. Anna, studentka pedagogiki resocjalizacyjnej, chciała zachować dziewictwo dla tego jedynego, ale po nieprzyjemnych doświadczeniach z facetami postanowiła znaleźć inne rozwiązanie.

- Chętnie spotkam się ze zdrowym (oczekuję zaświadczenia lekarskiego), kulturalnym, dyskretnym i delikatnym mężczyzną w wieku do 50. roku życia. Mogę przedstawić zaświadczenie lekarskie, że jestem zdrowa oraz potwierdzające moje dziewictwo. Pragnę, aby mój pierwszy raz był w jakiś sposób wyjątkowy i pozostawił miłe wspomnienia - pisze w ogłoszeniu.

Seks z dziewicą - niemoralna propozycja

Ania ostatecznie się nie zdecydowała na transakcję, choć, jak twierdzi, dostała mnóstwo odpowiedzi. Proponowane ceny sięgały 20 tys. zł. Czy były realne? Nie wiadomo, ale dopieściły jej ego.
- Żyjemy w społeczeństwie kapitalistycznym, więc dlaczego nie miałabym spieniężyć mojego dziewictwa, skoro jestem w tarapatach finansowych - pyta Carlotta z Poznania.
- Może się okazać, że dziewczyna anatomicznie jest pozbawiona dziewictwa, co się przecież zdarza. Jeśli dojdzie do transakcji, to ona jest oszustką czy nie? - zastanawia się Janusz Paleolog, ginekolog i seksuolog. Jest wyraźnie zaskoczony tego typu ofertami, bo w swojej długiej praktyce zawodowej nigdy się z taką sprzedażą nie spotkał. Z punktu widzenia medycznego nie widzi problemu, etycznego już tak. Jak w filmie "Niemoralna propozycja", gdzie miliarder, znając trudną sytuację młodego małżeństwa, oferuje małżonkowi milion dolarów za noc z jego żoną. Bo wpadła mu w oko. Magia pieniądza zmienia życie całej trójki, rodzi nieufność.

Nasza ocena tego typu zjawisk zależy wyłącznie od naszej moralności. Jednych gorszy i zawstydza, innych nie.

Ma być czuły, schludny, zdrowy, szczodry

- W cywilizacji konsumpcyjnej coraz więcej wartości zostaje wycenionych - dodaje psycholog Anna Połeć. - Jeśli kobiety decydują się na sprzedaż dziewictwa łatwiej i częściej teraz niż kiedyś, może to być spowodowane ogólnie panującym uprzedmiotowieniem kobiety i jej wizerunku. Seks przestaje być wiązany z bliskością i intymnością, staje się narzędziem do osiągnięcia celu, na przykład, do opłacenia studiów. Rozluźniają i dewaluują się więzi międzyludzkie, co ułatwia podjęcie decyzji o takiej transakcji - uważa psycholog.

Dziewica Karolina wylicza, że chce przeżyć swój pierwszy raz z mężczyzną zadbanym, miłym, delikatnym, na odpowiednim poziomie finansowym i intelektualnym, jednym słowem - z dżentelmenem, żeby w przyszłości nie żałowała tego wyboru. Cena do uzgodnienia. Później możliwy jest stały układ.

Atrakcyjna, wykształcona, niebanalna z Warszawy, lat 27, ofertę kieruje do zdrowego, inteligentnego i kulturalnego singla, nieżonatego oraz nie po rozwodzie. Nie może też mieć więcej niż 40 lat. Czeka na swojego księcia.
Dziewczyny przekonują, że nie chcą wiązać się nazbyt emocjonalnie, ale przy okazji tej transakcji przestaną być nowicjuszkami i to też ma dla nich jakąś wartość. Najczęściej nie posiadają własnego lokum, hotel będzie więc odpowiednim miejscem na takie spotkanie. Lampka wina jest wtedy mile widziana. Wszystko zaplanowały jak w ckliwym romansidle, bez skutków ubocznych. Proszą więc o przemyślane oferty. Nie widzą w tym zachowaniu niczego nagannego.

Kris z Warszawy - rozwiedziony, przystojny, wykształcenie wyższe - deklaruje wsparcie dla dziewicy, w tym czułość i namiętność. - 1000 zł to jest realna i konkretna cena - pisze. - Jeśli masz wyższe oczekiwania, daj się naciągnąć oszustom.

Dziewicy zdecydowanej na stały związek szuka w Polsce Kanadyjczyk. Damian z północno-wschodniej Polski też rozgląda się za cnotliwą panną, ale niekoniecznie do stałego związku. Jak ktoś się raz sprzeda, zawsze może to zrobić po raz drugi. Pokusa często pozostaje i pierwszy kochanek nie musi być tym ostatnim.

Jak w każdym biznesie, jest też ryzyko, nawet bardzo duże. Oszuści korzystają głównie na ludzkiej naiwności. Pierwsza oferta, jaka przyszła do Aśki, pochodziła z agencji towarzyskiej. - Lepiej nie ryzykować, bo można źle skończyć - ostrzega. - Zamieściłam ogłoszenie dla żartu, bo nie mam zamiaru sprzedawać się za 3 tys. zł. Te ogłoszenia są niemoralne.

18-letnia Ania z Wrocławia stawia warunek - kto jest zdecydowany, by spędzić z nią noc, ma przesłać jej doładowanie za 30 zł na numer telefonu komórkowego... 668068... itd. z numerem telefonu do kontaktu. "Tak drogie doładowanie pozwoli mi wyeliminować ściemniaczy i trafią tylko do mnie poważne oferty" - pisze.

Codziennie nowe dziewice

Wystarczy wpisać w internetową przeglądarkę hasło: "Sprzedamdziewictwo.pl", albo "Sprzedam swój pierwszy raz", albo słowa o podobnym znaczeniu, a wyskoczą dziesiątki aktualnych anonsów. Gdyby zajrzeli tam rodzice tych dziewcząt, pewnie dostaliby zawału.

W ciągu roku szkolnego wystawiały się do sprzedaży głównie studentki, teraz - licealistki, i ceny za transakcje wyraźnie spadły.

Słodziutka osiemnastka z Bolesławca potrzebuje właśnie 1000 zł na prawo jazdy. Jest "leciutko puszysta, lecz uważam, że to chyba dobrze, ponieważ jest mnie za co złapać" - pisze. Nie ukrywa, że boi się tego pierwszego razu, ale też ciekawi ją "to całe życie erotyczne."

18-letnia Ania z Chorzowa wycena swoją cnotę na 2000 zł, a jej rówieśnica z Katowic liczy na 5000 zł i na potraktowanie z szacunkiem. Dziewictwo sprzeda pilnie, bo potrzebuje pieniędzy na wymarzone wakacje.

Adrianna z Bielska-Białej, czyli "bardzo młoda dziewica oferująca całą siebie", ma 17 lat, też wyceniła swoje dziewictwo na 5000 zł, bo to "przyzwoita cena", z możliwością wcześniejszej kolacji. Zgodzi się na każdy rodzaj seksu.

Przeglądając te ogłoszenia można poczuć się jak w egzotycznym sklepiku z dziewictwem, w którym nastolatki z przyczyn różnych, bardzo trudnych do sprecyzowania, traktują swoje ciało jako towar, który należy sprzedać za najlepszą możliwą cenę Tymczasem największym wzięciem cieszą się - wśród panów w mocno średnim wieku - najtańsze oferty, najmłodszych dziewcząt, to oczywiste. Łapią się wtedy kurczowo ich naiwności jak myśliwy, który zwęszył zwierzynę.
A tym biednym dziewczętom wydaje się, że jedynym ich majątkiem jest owa cnota, która wprowadzi je w świat dorosłych. Im potrzebny jest terapeuta, a przynajmniej porządna lekcja wychowania seksualnego. Te ogłoszenia to porażka rodziny, szkoły, Kościoła. Ciekawe, jak długo jeszcze wszyscy będą przyglądać się im biernie.

W naszej kulturze nadal sprzedawanie swoich usług pozostaje czymś moralnie wątpliwym. Dziewczęta sprzedające swój pierwszy raz zarzekają się, że nie są prostytutkami, bo życie toczyć się będzie potem swoim rytmem. Ciekawe, skąd mają taką pewność.

Obnażanie wszystkiego bez umiaru skutkuje zanikiem intymności

Mówi psycholog dr Ewa Kucytowska z Centrum Terapii Psychologiczno-Pedagogicznej w Katowicach

Skoro seksualność przestała być tabu, może stąd ta sprzedaż dziewictwa?
Przyczynę upatruję w zaniku intymności. Tendencja do obnażania wszystkiego bez umiaru skutkuje tym, że sprawy osobiste stają się własnością publiczną. Zanika wstyd, uczucie skrępowania.

Czym różnią się te oferty od seksu za pieniądze?
Nie widzę żadnej różnicy pomiędzy sprzedażą swojego pierwszego razu a prostytucją, bo w obu przypadkach jest to seks bez wyboru partnera.

Jakieś kryteria stawiają - ma być czuły, zdrowy...
Faktycznym kryterium nie jest atrakcyjność osoby, uczucie wobec niej tylko stan posiadania. Osoba, która wylicytuje wyższą stawkę, wygrywa. Spełnione zostają wszystkie kryteria prostytucji.
One tłumaczą, że potrzebują pieniędzy na studia.
I gotowe są sprzedać siebie nie biorąc pod uwagę skutków psychologicznych takiego czynu.
Jaki ma wpływ na psychikę ten rodzaj prostytucji?

Wiele kobiet, które zaczynają się prostytuować uważa, że będzie mogła kiedyś zakończyć tę działalność i żyć jak gdyby nigdy nic. Praktyka pokazuje, że jest inaczej. To bardzo głęboko pozostaje w człowieku i rzutuje na przyszłość.

Czym się objawia?
Wstydem, lękiem. Bardzo często prostytucja zmienia sposób patrzenia na swoją seksualność. Dziewczęta, które sprzedają swoje dziewictwo, są w jeszcze gorszej sytuacji, bo przechodzą inicjację seksualną nie z osobą, z którą łączą ją uczucia, ale z tą, która oferuje im pieniądze. Nie patrzą na sferę intymną jako głęboko prywatną, ale jako na sferę transakcji handlowej.

Czym może skutkować przedmiotowe traktowanie swojego ciała?
Brakiem prawdziwych, długotrwałych relacji. Młoda osoba wchodzi w świat odkrywania swojej seksualności nie z motywacji emocjonalnej, tylko finansowej.

Mówią, że czekały na tego jedynego i się rozczarowały.

Jeżeli osoba decyduje się na taki czyn, moralnie wątpliwy w naszej kulturze, poszukuje usprawiedliwienia.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Komentarze 190

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

A
AUCTION AGENCY
Cześć

Czy jesteś gotowa sprzedać swoje dziewictwo za bardzo dobrą rekompensatę finansową i spełnić swoje marzenia?

Mamy poważnych i bogatych kupców szukających dziewic

Wystarczy bezpłatnie zarejestrować się na naszej stronie internetowej: www.virginityauctioneer.net

Telegram: @ForteFortunaJuvat

Dziękuję
L
Lucyna

Nie zgodzę się. Kopciuszek zgubił buta i kropka. Nie było w tym uwodzicielskiego gestu. Wystrojenie się w dorosłe łaszki uwodzicielki już tak. Bal to inicjacja i uczciwa gra partnerska. Pokazanie siebie może i w lepszej wersji siebie ale jako odpowiedzialnej dalej za siebie. Kopciuszek najpierw musiał się upewnić, że druga strona też tego samego chce co i ona. Kopciuszek nie nosiła metki z wyceną za prostytucję, gdzie byłoby np. dopisane 'poczekaj do północy, na happy hours', będzie taniej. Niewłaściwy przykład i trudno się tego słucha w ustach 'eksperta'. Czy napewno Pani rozumie młode dziewczęta? ... i to generalizowanie, że dziewczęta nie mają starszych braci ...

S
Szukam Miłości Kawaler

Poznam Młodą Pannę ..

Zapraszam do Galerii Jurowiecka

Przystanek MPK

Tak po godz 9"

Kawaler szukający ..Uczuć ..Miłości ..

PANNY co ma serce i duszę pełną ciepłą

Miłości ..

G
Gość
2019-05-02T12:40:25 02:00, Gość:

Sporo jest takich ogłoszeń na https://ero.club ale czy ja wiem czy to takie fajne? Raczej sam akt nie należy do jakichś szalonych.

A póżniej taka dziewczyna zastanawia się czy ją ktoś pokocha .

G
Gość
Jak mam dodać taki post
P
Pan Dziennikarz
Dzień dobry!

Pani Tereso, chciałem zwrócić uwagę na stwierdzenie "Im potrzebny jest terapeuta (...) Te ogłoszenia to porażka rodziny, szkoły, Kościoła". Po preczytaniu go mam tylko jedno pytanie - kim Pani jest, aby decydować o tym, kto jest tym dziewczynom potrzebny i czyja to jest porażka? Z tego, co wiem (pomimo ciągle łamanej konstytucji) żyjemy w wolnym Państwie i mamy wolność osobistą, a także wyznaniową, co za tym idzie - kościół (jako instytucja) do łóżek nie powinien komukolwiek zaglądać!

Bardzo proszę, aby następne Pani artykuły były stricte informacyjne, a nie "opiniotwórcze" (chociaż to stwierdzenie jest zbyt delikatne wobec manipulacji, jakiej się Pani dopuściła "smarując" ten tekst).
M
MAGDALENA
Pozdrowienia dla wszystkich obywateli Polski, mam dla Ciebie bardzo dobrą wiadomość, a ta dobra wiadomość dotyczy załadowanej karty bankomatowej, którą otrzymałem online, z tą kartą mogę zbierać 5000 zł codziennie od 5 miesięcy.
To nie jest tylko żart, jestem dowodem i używam karty od czerwca 2018, postanowiłem podzielić się tym świadectwem z wami wszystkimi, ponieważ ten sam człowiek, który dał mi wtedy kartę, poprosił mnie, abym powiedział innym ludziom do złożenia podania, a ponieważ tak jest, postanowiłem poświęcić trochę czasu i poinformować wszystkich o tej karcie.

Jeśli chcesz zacząć codziennie tworzyć własne 5000PLN, radzę ci, abyś ubiegał się o tę konkretną obciążoną kartę, której używałem, aby uzyskać dostęp do karty:
[email protected]

Ta karta może być używana w Bankach, centrum ATM, supermarkecie, a także do płacenia za towary online.
Miałem takie szczęście, że mam tę kartę, możesz dostać dzisiaj. Aby uzyskać kartę, skontaktuj się:
[email protected]

witam
a
arek
dzieci co wy wyprawiacie . To jest chore . Ten jeden z najpiękniejszych wydarzeń w życiu robicie chory biznes . Zastanówcie się bo to może spaprać wam całe życie
G
Gość
Latem cnota mocno staniała, bo nastolatki pilnie potrzebują pieniędzy na wakacje. Oddadzą się nawet za 1000 złotych, byle tylko ktoś chciał zapłacić.
 

Dla jednych coś bezcennego, dla innych jak widać normalny produkt

F
FR
swój pierwszy raz, bo pieniądze zawsze się przydadzą ...a ja chcę napaść na bank pierwszy raz,bo pieniądze się przydadzą. No, przecież ten tryb myślenia jest chory.
i
irts
Ten artykuł to bajka, a ryzyko duże. Nigdy nie wiesz kim jest osoba, która zamieściła ogłoszenie.
w
w agencji
A co was dziwi ? Córeczki chcą i robią to samo, co ich mamuśki. Wszystkie nastawione na złapanie i korzystanie z życia kosztem durnych chłopów.
w
w agencji
A co was dziwi ? Córeczki chcą i robią to samo, co ich mamuśki. Wszystkie nastawione na złapanie i korzystanie z życia kosztem durnych chłopów.
A
Ada
Zastanówcie się co robicie czy można niżej upaść??? kupicie sobie za te pieniądze perfumy a może torebkę???? czy to warto???? trzeba się za Was modlić!
h
heniek
kibolowi,ktory bedzie ja pozniej prał jak dywan na trzepaku,maja racje młodki
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni