Srebro dla hokeistów TMH Polonii Bytom w Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja

MANO, mat.prasowe
Bytom: Srebro dla hokeistów TMH Polonii Bytom w Śląskiej Amatorskiej Lidze Hokeja

Brawo dla TMH Polonia Bytom. Nasi hokeiści mają srebrny krążek. Radzą sobie naprawdę świetnie.

W sezonie zasadniczym wygrali grupę B zwyciężając w 8 meczach i notując dwa remisy.
Natomiast w ćwierćfinale zmierzyli się z drużyną Wojowników Oświęcim pokonując ich kolejno 6-1 i 8-2.

W półfinale, trafili na drużynę z grupy Vikings Oświęcim ( aktualny brązowy medalista Mistrzostw Polski). W tej fazie rozgrywek również zakończyli rywalizację w dwóch spotkaniach wygrywając 6-1 i 7-2

Finał był pojedynkiem z drużyną Tychy Wolves ( zwycięzca grupy B 10 zwycięstw, 0porażek i remisów.
Pierwszy mecz w Tychach rozpoczęli od prowadzenia po bramce Sikory z podania Lesia. Niestety cały mecz przegrywamy aż 1-6.

W drugim spotkaniu, tylko zwycięstwo dało nadzieję na wygranie ligi ( finał gra się do dwóch zwycięstw)

Pomimo objęcia prowadzenia w ostatniej sekundzie 1. tercji za sprawą Darka Lesia, w 4. minucie 2 tercji Wilki wyrównały. Gra była bardzo wyrównana i wynik 1:1 utrzymał się do końca spotkania.
O wyniku meczu zdecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się tyszanie i to oni mogą się cieszyć z tytułu mistrza ŚALH. Bytomianie cieszą się ze srebra.

ADH Polonia Bytom – Wolves Tychy 1:2 (1:0, 0:1, 0:0, k. 0:1)

1:0 / 14:59 – Leś (Łysy)
1:1 / 18:43 – Ochmanek
1:2 / 45:00 – Ochmanek (rzut karny)

Kary: 12-10

Liga już za nami. Obecnie skupiamy się wyłącznie na http://mpa-17.pl/, które odbędą się w dniach 19-22.04