Stacja Narciarska Zagroń

  Stacja Narciarska Zagroń

  KAG

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Stacja Narciarska Zagroń
  1/5
  przejdź do galerii

  ©www.istebna.org

  Stacja narciarska "Zagroń" to idealne miejsce zarówno dla doświadczonych narciarzy jak i tych stawiających pierwsze kroki na nartach.
  Kompleks "Zagroń" znajduje się w Istebnej. W ośrodku narciarskim na narciarzy i snowbordzistów czekają do wyboru w zależności od predyspozycji i oczekiwań dwa wyciągi narciarskie.

  Dla wytrawnych narciarzy przygotowano wyciąg krzesełkowy – 4 osobową kanapę, który w godzinę jest wstanie wywieźć na szczyt stoku około 2400 osób. Długość trasy zjazdowej to 840 metrów. Czas zjazdu około 7 minut.

  Drugi wyciąg jest talerzykowy. Ta trasa jest idealna dla początkujących. Długość zjazdu to około 40 metrów, które zazwyczaj można pokonać w 3 minuty.

  Trasy są oświetlane dzięki czemu z uroków zimy można korzystać do godziny 21. Obie są ratrakowane oraz sztucznie dośnieżane, dzięki czemu panują dobre warunki do jazdy.

  Na stoku działa, też szkółka narciarska, w której początkujący narciarze mogą zdobywać umiejętności pod okiem fachowców, jest też Snowpark.
  Na terenie kompleksu działają wypożyczalnie sprzętu zimowego, które w ofercie posiadają asortyment sprzętu, akcesoriów narciarskich i snowboardowych oraz serwis.
  Tuż przy ośrodku dla narciarzy znajduje się bogata baza hotelowa i gastronomiczna. Tuż obok jest park wodny Olza, z basenami, zjeżdżalniami, jacuzzi i rwącą rzeką.

  Kompleks Zagroń w Istebnej położony jest 500 m od drogi głównej nr 941, w przysiółku Zaolzia, u stóp Złotego Gronia, nad rzeką Olzą. Dojechać tu można od strony Wisły, Żywca oraz Jabłonkowa. Przy kompleksie znajduje się parking dla kierowców. Najbliższy przystanek autobusowy jest oddalony o 800m, w takiej samej odległości jest bankomat. Do centrum Istebnej jest 1,4 km, do centrum Wisły,( gdzie znajduje się również najbliższa stacja PKP) 15 km.

  Komentarze z forum dla narciarzy:

  „Stok jest bardzo fajny do nauki. Długość prawie 900m, duża szerokość i 4 osobowy wyciąg krzesełkowy sprawiają, że spokojnie można potrenować jazdę na nartach. Miałem okazję jeździć tylko na trasie oznaczonej na mapie kolorem zielonym (moim zdaniem jest to trasa niebieska!). Kolejka przesuwa się sprawnie ze względu na czytniki zbliżeniowe.Jest ratrak, armatki śnieżne i oświetlenie.
  Na dole znajduje się restauracja i wypożyczalnia sprzętu. Parking darmowy.”

  Serwis narciarski
  Serwis narciarski

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej