Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Stadion Rozwoju Katowice na sprzedaż. Terenu w Katowicach-Brynowie chce się pozbyć Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Ile kosztuje?

Tomasz Kuczyński
Tomasz Kuczyński
Stadion Rozwoju Katowice jest na sprzedaż.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Stadion Rozwoju Katowice jest na sprzedaż.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE srk.com.pl
Stadion Rozwoju Katowice, wraz z zabudowaniami, został wystawiony na sprzedaż. Teren o powierzchni 65.786 metrów kwadratowych chce sprzedać Spółka Restrukturyzacji Kopalń. Cena to 7 mln złotych.

Rozwój Katowice to klub, którego wychowankiem jest Arkadiusz Milik. Na stadionie przy ulicy Zgody funkcjonował od 1974 roku. Względy finansowe zdecydowały o tym, że Rozwój latem ubiegłego roku wycofał drużynę seniorów z rozgrywek III ligi, a następnie wyprowadził się ze swojej siedziby w Brynowie. Klub nadal szkoli dzieci i młodzież, korzystając m.in. z boiska Kolejarza na Wełnowcu.

Spółka Restrukturyzacji Kopalń na swojej stronie internetowej w ofertach nieruchomości na sprzedaż ma Kompleks obiektów sportowych Katowice ul. Zgody.

"Kompleks sportowy KS Rozwój zabudowany budynkami i budowlami. Działki gruntu tworzą kompleks o nieregularnym kształcie, płaski. najbliższe otoczenie nieruchomości stanowi zabudowa mieszkaniowa wielorodzinna i jednorodzinna. W dalszym sąsiedztwie znajduje się teren KWK Wujek. Nieruchomość posiada bezpośredni dostęp do drogi publicznej ul. Zgody. W skład kompleksu, oprócz opisanych budynków, wchodzą również: Zespół boiska głównego do piłki nożnej z płytą o nawierzchni trawiastej, trybunami, w tym część trybu zadaszona oraz ogrodzenie wewnętrzne. Boisko trawiaste górne o powierzchni 5400 m2. Boisko trawiaste dolne o powierzchni 5760 m2. Boisko asfaltowe do piłki ręcznej o powierzchni 1360 m2" - czytamy na stronie SRK.

Na stronie Rozwoju są takie informacje o stadionie:

  • nazwa: Stadion Rozwoju Katowice
  • adres: ul. Zgody 28, 40-573 Katowice, Polska
  • oddany do użytku: 1974
  • ostatnia modernizacja: 2015-2016
  • wymiary boiska: 105×68 (standard FIFA)
  • pojemność: 2000 miejsc siedzących
  • trybuna główna: 1058 krzesełek
  • trybuna wschodnia: 942 krzesełka
  • sektor kibiców gości: 270 miejsca siedzące
  • oświetlenie: brak

Rozwój Katowice obecnie ma zawieszoną działalność Akademii Piłkarskiej ze względu na pandemię koronawirusa. Działacze zgłosili zespół seniorów do gry w nowym sezonie IV ligi. Katowicki klub czeka na wybudowanie kompleksu sportowego przy ul. Asnyka w Piotrowicach, gdzie ma się przenieść na stałe.

Co powstanie w miejsce stadionu przy Zgody?

Nie brakuje opinii, że stadion Rozwoju jest łakomym kąskiem dla deweloperów, chcących w tym miejscu postawić budynki mieszkalne. W opisie oferty sprzedaży znajduje się informacja, nieco studząca te przymiarki.

"Zgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego teren nieruchomości oznaczony jest symbolem US/ZP - teren zabudowy usługowej użyteczności publicznej z zakresu sportu i rekreacji z towarzyszącą zielenią urządzoną".

Więc nic tylko się cieszyć z kolejnego nowego obiektu sportowego w mieście, tym razem dla odmiany prywatnego

- Informacja o wystawieniu na sprzedaż należącego do SRK obiektu przy ul. Zgody mimo wszystko mnie cieszy, gdyż pod skrzydłami tej spółki obiekt niszczeje - mówi Krzysztof Pieczyński, katowicki radny, przewodniczący Komisji Kultury, Promocji i Sportu Rady Miasta. - Natomiast jeśli jakiś inwestor zakupi ten teren, to oznacza ciekawą inwestycję w infrastrukturę sportową, ponieważ dla tego rejonu obowiązuje Miejscowy Plan Zagospodarowania Przestrzennego, który dopuszcza jedynie obiekty użyteczności publicznej w zakresie usług sportu i rekreacji z towarzyszącą zielenią urządzoną. Więc nic tylko się cieszyć z kolejnego nowego obiektu sportowego w mieście, tym razem dla odmiany prywatnego.

Pieczyński dodaje: Natomiast jeśli chodzi o Rozwój Katowice to, po opuszczeniu tego obiektu w połowie ubiegłego roku, miasto wyszło naprzeciwko wszystkim oczekiwaniom klubu dotyczących zapotrzebowań treningowych na miejskich obiektach. Przy okazji warto dodać, że kilka miesięcy temu oddano do użytku pełnowymiarową halę sportową przy Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących nr 2 przy ulicy Mikołowskiej, dedykowaną właśnie Rozwojowi Katowice i z której to piłkarze klubu korzystają. W tym samym obiekcie znajduje się również siedziba klubu. Jednocześnie trwa procedura wyłonienia wykonawcy budowy nowego obiektu piłkarskiego przy ulicy Asnyka, który może być dedykowany działalności KS Rozwój.

Polska się śmieje

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Marcin Nowak żużlowiec Texom Stali Rzeszów - 10. Sportowiec 2023 Roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera