sportowy24
  Stadion Śląski ma zgodę na użytkowanie! Powstaje bieżnia...

  Stadion Śląski ma zgodę na użytkowanie! Powstaje bieżnia ZDJĘCIA

  Tomasz Kuczyński

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Na Stadionie Śląskim powstaje bieżnia lekkoatletyczna.
  1/5
  przejdź do galerii

  Na Stadionie Śląskim powstaje bieżnia lekkoatletyczna. ©Archiwum Stadion Śląski Sp. z o.o.

  Stadion Śląski otrzymał pozwolenie na użytkowanie po przeprowadzonych odbiorach przez Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego, Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej i Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną w Chorzowie.
  - Zgodnie z harmonogramem, który zakładał, że do 31 lipca obiekt będzie posiadał pozwolenie na użytkowanie, dokumenty z tym związane są już w naszym posiadaniu – mówi Krzysztof Klimosz, prezes zarządu spółki Stadion Śląski.

  - Wszyscy zdajemy sobie sprawę, że bezpieczeństwo na takim obiekcie, jak Stadion Śląski jest kwestią priorytetową. Dlatego niezmiernie ważne jest to, że otrzymaliśmy wymagane przepisami zgody dotyczące eksploatacji stadionu. Nie oznacza to jednak, że już jutro można zorganizować imprezę na stadionie – podkreśla prezes Klimosz.
  Zobacz galerię
  Przede wszystkim trwa cały czas wyklejanie bieżni lekkoatletycznej oraz montaż pozostałej infrastruktury do lekkiej atletyki. Z uwagi na specyfikę układania nawierzchni typu Mondo, podczas prac muszą być spełnione odpowiednie warunki pogodowe związane z temperaturą i wilgotnością powietrza, termin ich zakończenia oraz testowania i certyfikowania bieżni może nastąpić nawet 31 sierpnia.

  Ponadto prowadzone są jeszcze roboty wykończeniowe w kubaturze trybuny wschodniej, umeblowana musi zostać strefa VIP oraz sky-boksy. Trwa także rozruch, testowanie i weryfikacja wszystkich systemów na stadionie.

  Widać także zmiany w bezpośrednim otoczeniu stadionu. Do połowy sierpnia powinna zostać przebudowana promenada wokół Stadionu Śląskiego, a także część okolicznej infrastruktury drogowej i parkingowej. To ważny element nie tylko wizualny dla wszystkich kibiców, gości, którzy będą podążać do stadionu. Zwiększy się także komfort dojścia do obiektu oraz liczba miejsc parkingowych.

  Zarząd spółki Stadion Śląski chce pokazać zmodernizowany Kocioł Czarownic mieszkańcom jeszcze jesienią i zaprosić ich na Dzień Otwarty.

  Tour de Pologne 2017 ETAPY, TRASA, GDZIE KIBICOWAĆ  Tajemnicze zamknięcia aptek. Dlaczego je likwidują?  Zawalił się dom w Dębieńsku


  Wielka woda 1997. Zobacz niezwykły dokument multimedialny, który przygotowaliśmy z okazji 20-rocznicy wydarzeń z lipca 1997 roku. Archiwalne filmy, zdjęcie i teksty. Zachęcamy, by oglądać w trybie pełnoekranowym komputera.


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (5)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a będzie siatka led na elewacji stadionu ?

  . (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  m

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Pomnik zbiorowej głupoty

  Plebs (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 3

  Jak można wydać 650 mln złoty na stadion gdzie trybuny są tak daleko od boiska, że nawet z pierwszych rzędów zawodników trudno poznać? Ludzie wciąż żyjący jego świetnością z czasów PRL. Rozumiem,...rozwiń całość

  Jak można wydać 650 mln złoty na stadion gdzie trybuny są tak daleko od boiska, że nawet z pierwszych rzędów zawodników trudno poznać? Ludzie wciąż żyjący jego świetnością z czasów PRL. Rozumiem, że o historię trzeba dbać- ona nas łączy, ale robienie tego poprzez serwowania kibicom stadionu-ogóra na 55tyś miejsc z kijową widocznością, to najgorszy z możliwych sposobów. Szkodliwy powiedziałbym.
  Mam nadzieje, że za kilkadziesiąt lat powstawnie na górnym śląsku poważny stadion dla kibiców - a nie dla sentymetnów leśnych dziadków rodem z PRL. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Stadion w Chorzowie.

  peter (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3

  A ten zabytkowy stadion Ruchu zarabia na siebie.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Piękna ta wydmuszka

  przekręt a nie stadion (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2 / 4

  Szkoda tylko, że pewnie nigdy na siebie nie zarobi. Jedyny stadion, który w tym kraju zarabia to ten w warszawce, ale on może działać cały rok, bo posiada coś takiego jak dach. Na Śląski dadzą raz...rozwiń całość

  Szkoda tylko, że pewnie nigdy na siebie nie zarobi. Jedyny stadion, który w tym kraju zarabia to ten w warszawce, ale on może działać cały rok, bo posiada coś takiego jak dach. Na Śląski dadzą raz na jakiś czas mecz towarzyski z reprezentacją z trzeciej, czwartej dziesiątki FIFA, raz w roku jakiś koncert i to wszystko. Reszta to będą mało znaczące imprezy, które nawet w połowie go nie zapełnią. zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Kiedy Meta albo Ajroni?

  \m/ (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 2

  j.w.

  Partnerzy projektu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA