Stal Mielec - GKS Katowice 3:2 ZDJĘCIA Zagraliśmy katastrofalną połówkę - Mandrysz

W meczu 9.kolejki Nice 1 ligi Stal Mielec pokonała GKS Katowice 3:2 (3:0). To pierwsze po 24 latach zwycięstwo mielczan z tym rywalem na własnym boisku. Kuba Zegarliński
Kolejna porażka GKS-u Katowice. O wyniku spotkania w Mielcu zadecydowała fatalna pierwsza połowa. Trener Piotr Mandrysz mówi wprost: "Nie tak to miało wyglądać. Zagraliśmy katastrofalną połówkę".

GKS Katowice przegrał ze Stalą Mielec

Po pierwszej połowie meczu w Mielcu zapachniało kompletną katowicką katastrofą. GKS przegrywał 0:3, piłkarze sprawiali wrażenie zniechęconych, a trener Piotr Mandrysz na szczęście dla siebie nie miał dostępu do opinii, jakie pojawiały się na forach kibiców. Dodając do tego bezkrólewie, jakie panuje w klubie po dymisji prezesa Wojciecha Cygana obraz kryzysu, w jakim znalazł się niedawny kandydat do gry w Ekstraklasie, sprawiał wrażenie dopełnionego. Także ze względu na sposób, w jaki katowiczanie tracili gole. Defensywa istniała bowiem tylko teoretycznie.

Po przerwie gospodarze sprawiali jednak wrażenie zbyt pewnych zwycięstwa, co goście zaczęli wykorzystywać. Najpierw Łukasz Zejdler strzałem z dystansu tuż przy słupku zdobył pierwszego gola, a w końcówce Armin Cerimagić uderzeniem głową dał swojej drużynie nadzieję na remis. Stal utrzymała jednak prowadzenie i katowiczanie najbliższy tydzień spędzą na miejscu, które na mecie sezonu oznaczałoby grę w barażu o utrzymanie w I lidze.

To pierwsza porażka GKS-u w Mielcu od sezonu 1992/93.

Stal Mielec - GKS Katowice 3:2 (3:0)
1:0
Krzysztof Kiercz (2), 2:0 Michał Janota (33), 3:0 Dejan Dermanović (38), 3:1 Łukasz Zejdler (50), 3:2 Armin Ćerimagić (86)
Stal Majecki - Sadzawicki, Grodzicki, Kiercz, 6. Leandro - Wroński (61. Gancarczyk), Górka, Getinger, Janota, Banaszewski (90. Lech) - Dermanović (74. Marciniec)
GKS Abramowicz - Pleva, Kamiński, Midzierski, Frańczak - Skrzecz (46. Mandrysz), Kalinkowski, Zejdler, Prokić (46. Błąd) - Goncerz (75. Ćerimagić), Kędziora