Stal Mielec - GKS Tychy 1:2 Tyszanie wygrali w dziesiątkę

GKS Tychy wygrał w Mielcu ze Stalą 2:1
GKS Tychy wygrał w Mielcu ze Stalą 2:1 fot. karina trojok / dziennik zachodni / polska press
W zaległym meczu 8. kolejki Fortuna 1. Ligi Stal Mielec przegrała z GKS Tychy 1:2. Sukces podopiecznych trenera Ryszarda Tarasiewicza na boisku byłego lidera tabeli był tym cenniejszy, że goście przez ostatnie kilkanaście minut grali w dziesiątkę po wyrzuceniu z boiska Macieja Mańki.

Do zwycięstw GKS Tychy u siebie wszyscy zdążyli się już przyzwyczaić - wszak na Edukacji zespół Ryszarda Tarasiewicza nie stracił jeszcze punkty. Teraz tyszanie zaczęli wygrywać także na wyjazdach i w efekcie doszlusowali do czołówki tabeli Fortuna 1. Ligi.

Prowadzenie dla gości zdobył w Mielcu Mateusz Piątkowski już w 8 min. gry. Po dośrodkowaniu Łukasza Grzeszczyka napastnik GKS pokonał Seweryna Kiełpina mocnym strzałem głową. Na kolejne bramki musieliśmy poczekać do II połowy, gdy w odstępie minuty piłka dwa razy ugrzęzła w siatce. Najpierw do remisu doprowadził Bartosz Nowak. Były pomocnik Ruchu Chorzów wyrównał po ładnej akcji gospodarzy. Odpowiedź GKS była jednak błyskawiczna, a tym który ponownie wyprowadził tyszan na prowadzenie był Sebastian Steblecki.

W 74 min. za niesportowe zachowanie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartką ukarany został Maciej Mańka i goście musieli bronić się w dziesiątkę. Stal nacierała i kilka razy pod bramką Konrada Jałochy było naprawdę gorąco. GKS utrzymał jednak prowadzenie i wygrał drugi mecz z rzędu. Stal, która jeszcze przed tygodniem była liderem, doznała natomiast drugiej w odstępie paru dni porażki.

Stal Mielec - GKS Tychy 1:2 (0:1)
0:1 Mateusz Piątkowski (8), 1:1 Bartosz Nowak (64), 1:2 Sebastian Steblecki (65)