Stal Stalowa Wola - GKS Katowice 1:1 karne 4:3. Katowiczanie nie umieją strzelać karnych i dlatego odpadli z Totolotek Pucharu Polski

GKS Katowice odpadł z PP
GKS Katowice odpadł z PP Lucyna Nenow / Polska Press
Piłkarze GKS Katowice przygodę z Totolotek Pucharem Polski zakończyli już w 1/16 finału. Podopieczni trenera Rafała Góraka przegrali w Boguchwale ze Stalą Stalowa Wola, bo nie umieli strzelać rzutów karnych. W normalnym czasie gry i dogrywce mecz Stal Stalowa Wola - GKS Katowice zakończył się remisem 1:1, ale w serii jedenastek górą byli gospodarze wygrywając 4:3.

Trener Rafał Górak w pucharowym meczu ze Stalą dał szansę gry kilku piłkarzom, którzy ostatnio mniej grali w ekipie GKS. Gospodarze skwapliwie z tego skorzystali i szybko objęli prowadzenie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego gola głową zdobył obrońca Stali Krzysztof Kiercz. Piłkarze ze Stalowej Woli poszli za ciosem i jeszcze przed przerwą mieli dwie świetne okazje do podwyższenia wyniku. Najpierw jednak piłkę z linii bramkowej wybił jeden z obrońców GKS, a później Michał Płonka trafił w słupek katowickiej bramki.

GKS nieco lepiej zaczął grać po przerwie. Efektem tego był wyrównujący gol Marcina Urynowicza. Później dobre okazje mieli jeszcze Szymon Kiebzak i Dawid Rogalski, ale więcej bramek już nie padło, więc po upływie 90 minut sędzia zarządził dogrywkę. W niej najlepszą okazję do przechylenia szali zwycięstwa na korzyść gości miał Arkadiusz Woźniak, lecz dobrze interweniował Krystian Kalinowski.

Bramkarz Stali był bohaterem serii rzutów karnych broniąc najpierw jedenastkę Michała Gałeckiego, a później Adriana Błąda. Po tym jak Bartosz Mrozek obronił karnego Michała Fidziukiewicza w sercach katowiczan zaświtała jeszcze nadzieja na korzystny wynik, ale zgasił ją Piotr Mroziński wykorzystując ostatnią jedenastkę i zapewniając ekipie ze Stalowej Woli wygraną 4:3.

GKS po raz drugi z rzędu odpadł z Totolotek Pucharu Polski już w 1/16 finału. Okazja do wzięcia rewanżu na Stali nadarzy się już w sobotę, bo obydwie drużyny zmierzą się na Bukowej w spotkaniu II ligi.

Stal Stalowa Wola - GKS Katowice 1:1 karne 4:3 (1:0, 1:1)
1:0 Krzysztof Kiercz (9), 1:1 Marcin Urynowicz (63)