Startują wakacje z Panem Kleksem

Artykuł sponsorowany Bajka Pana Kleksa
Interaktywna Bajka Pana Kleksa w Katowicach wraca z nowym, wakacyjnym programem i półkoloniami dla najmłodszych. Odkryj lato z Panem Kleksem przez 7 dni w tygodniu!

Jaka jest recepta na wakacje w mieście? Wakacje z Panem Kleksem w Katowicach! To świetne miejsce do spędzania czasu dla rodzin z dziećmi, w którym nie ma miejsca na nudę. „Bajka”, która powróciła po blisko 100 dniach przerwy, przygotowała atrakcyjny program na lato, w którym m.in.:

 • jeden, tańszy bilet OPEN na wszystkie atrakcje
 • konkursy z nagrodami
 • zwiedzanie Bajki z Panem Kleksem
 • kreatywne warsztaty z Dr. Paj-Chi-Wo i Wielkim Elektronikiem
 • sensoryczne zajęcia dla najmłodszych
 • nowi bohaterowie – Śląski Bebok i Królowa Aba
 • aktywne półkolonie
 • oraz wiele, wiele innych!

Największą nowością w Bajce Pana Kleksa jest bilet OPEN oraz zmiana trybu funkcjonowania. Przez 7 dni w tygodniu jest jeden, tańszy bilet, który obejmuje wszystkie atrakcje w ciągu dnia. W Bajce prowadzone są różnego rodzaju warsztaty, podczas których profesjonalni animatorzy zadbają, aby zarówno dzieci, jak i dorośli świetnie się bawili. Bilety do Bajki można kupić zarówno online, jak i w kasie w momencie wizyty.

Wakacje z Panem Kleksem: 7 dni w tygodniu

 • 11:00 STREFA MALUCHA - warsztaty manualne i sensoryczne dla najmłodszych, podczas których dzieci wraz z animatorami poznają świat zapachów, smaków i dźwięków. Wykonają pocztówkę z wakacji z Panem Kleksem, zobaczą jak rosną farbki Pana Kleksa, stworzą wyjątkowy naszyjnik dla mamy z makaronu, nauczą się wykorzystywać makulaturę do wyklejanych portretów zwierząt z Ostatniego Rezerwatu Przyrody czy rozdmuchają kolorowe kleksy.
 • 12:00 STREFA ODKRYWCY – warsztaty naukowe, na których bohaterowie Pana Kleksa, Doktor Paj-Chi-Wo i Wielki Elektronik odkryją przed nami sekrety świata nauki.
 • 13:00 ZWIEDZANIE Z PANEM KLEKSEM – nikt nie zna Bajki lepiej, niż sam Pan Kleks! W trakcie zwiedzania, dzieci poznają każdy zakamarek tego miejsca i odwiedzą znane z lektur krainy, takie jak Bajdocja, Psi Raj czy Złomowisko Robotów!
 • 14:00 KONKURS Z NAGRODAMI – w trakcie konkursu z wiedzy o prof. Kleksie do wygrania będą codziennie niesamowite nagrody, m.in. gry planszowe!
 • 15:00 STREFA ODKRYWCY – kolejne warsztaty naukowe, na których dzieci wspólnie z legendarnymi bohaterami Pana Kleksa sprawdzą m.in.: jak izoluje się DNA pomidora, stworzą własne kratery na księżycu czy wykonają chemiczne eksperymenty z użyciem produktów dostępnych w każdej kuchni.
 • 16:00 WSPÓLNE CZYTANIE BAJEK – Tak jak Piegi Pana Kleksa dodają witalności, tak czytanie od najmłodszych lat rozwija wyobraźnię i chęć poznawania świata. Wspólne czytanie bajek Jana Brzechwy będzie idealną odskocznią od szaleństw w Bajce!
 • 17:00 ZWIEDZANIE Z PANEM KLEKSEM – Kolejna podróż w zakamarki Bajki z profesorem Kleksem w roli przewodnika!
 • 18:30 – STREFA ODKRYWCY – ostatnie, ale równie ciekawe warsztaty naukowe na zakończenie dnia!

Wykupując bilet OPEN możemy skorzystać ze wszystkich atrakcji np. wziąć udział w warsztatach o 12, pójść na zwiedzanie z Panem Kleksem o 13, a o godzinie 16 odpocząć na wspólnym czytaniu bajek. W ten sposób można spędzać dzień zarówno w tygodniu jak i w weekend.

Półkolonie z Panem Kleksem

Kto kiedyś nie marzył, aby przeżyć przygody Adasia Niezgódki? Teraz to możliwe! Półkolonie w Bajce Pana Kleksa to:

 • 5-dniowe turnusy (poniedziałek-piątek)
 • zajęcia w godzinach 9:00-16:45 (w tym świetlica od 8:00-18:00)
 • pełne i zdrowe wyżywienie (śniadanie, obiad, podwieczorek, napoje)
 • autorski program zajęć nastawiony na naukę przez zabawę
 • bezpieczna, w pełni dezynfekowana przestrzeń

Półkolonie w Bajce Pana Kleksa wyróżniają się przede wszystkim programem, który różni się od tradycyjnych półkolonii oferowanych w miastach. Nasze dziecko już nigdy nie powie, że nudziło się na zajęciach! Zamiast sztywnego planu, każdego dnia milusińscy będą odkrywać inne tajemnice. I tak pierwszego dnia na najmłodszych czeka m.in.: zabawa integracyjna „Kleks i Bebok – zaginione sekrety” oraz teatrzyk kukiełkowy, drugiego dnia dzieci poznają tajniki biologii pod mikroskopem, trzeciego zabawią się w podchody a czwartego… więcej sekretów i informacji na temat półkolonii znajdziecie na https://bajkapanakleksa.pl/wydarzenia/polkolonie/

Półkolonie w Bajce Pana Kleksa ruszają już od 13 lipca. Cena turnusu to 799zł. Zapisów można dokonywać pod numerem telefonu: 661 014 701.

Bajka Pana Kleksa – jak trafić? Jaki koszt biletu?

Bajka Pana Kleksa znajduje się w Katowicach, na terenie Fabryki Porcelany, przy ul. Porcelanowej 23. Otwarta jest 7 dni w tygodniu od 10:00 do 20:00. Bilet OPEN w ramach „Wakacji z Panem Kleksem” kosztuje odpowiednio 34zł dla dziecka i 39zł dla osoby dorosłej – uprawnia on do wzięcia udziału we wszystkich atrakcjach w ciągu dnia! Dostępny jest także specjalny bilet rodzinny 2+2, koszt - 129zł.

Szczegóły wakacyjnej oferty Bajki Pana Kleksa na https://bajkapanakleksa.pl/wydarzenia/wakacje-z-panem-kleksem/

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Pan Kleks i pracownicy Bajki doskonale zdają sobie sprawę, że bezpieczeństwo dzieci i dorosłych jest priorytetem. „Wykonaliśmy absolutnie wszystkie zalecenia Głównego Inspektora Sanitarnego. Wprowadziliśmy specjalne lampy UV-C, które służą do dezynfekcji dużych powierzchni, zrezygnowaliśmy z klimatyzacji, zmniejszyliśmy liczbę odwiedzających o 50% i usunęliśmy wszystkie przedmioty, których nie da się zdezynfekować. Codzienne o 14:00 będą przerwy w funkcjonowaniu Bajki, aby jeszcze bardziej zadbać o czystość, co zmaksymalizuje bezpieczeństwo odwiedzających. Nie wpłynie to jednak na komfort i dużą dawkę pozytywnych emocji, które gwarantujemy rodzicom z dziećmi, a z czego byliśmy znani wcześniej” – mówi Grzegorz Pietraszewski, współwłaściciel Bajki Pana Kleksa w Katowicach.
Partnerem strategicznym Bajki Pana Kleksa jest Tauron Polska Energia SA.

Wideo

Dodaj ogłoszenie