Stary Dworzec w Katowicach po remoncie będzie wyglądał wspaniale. Firma Opal Maksimum pokazała wizualizacje starego dworca w Katowicach. Zabytkowy gmach od miesięcy pozostaje w remoncie. Wiadomo już jednak, że efekty tych prac będą zachwycające.

Remont starego dworca w Katowicach rozpoczął się jesienią 2016 roku, jednak dopiero od kilku miesięcy widać efekty tych prac. Roboty prowadzone są w segmentach kompleksu należących do spółki Opal Maksimum. Najbardziej widoczne są te w budynkach o numerach 2, 4 i 6 – to trzy przylegające do siebie budynki od strony ulicy Mariackiej.

Zobacz galerię

W „2” oczyszczono sporą część elewacji, wymieniono też okna i drzwi.

W „4”, z której przez ostatnie miesiące ściągano stary, zniszczony dach, właśnie nowe pokrycie dachowe – z czerwonych dachówek – przyciąga największą uwagę. W budynku rozpoczęły się również prace związane z wymianą gigantycznych pionowych okien. Z kolei „6” to hala zegarowa starego dworca, której fasada na przestrzeni ostatnich miesięcy została oczyszczona z nagromadzonego przez dekady brudu i kurzu.

Po remoncie stary dworzec w Katowicach ma być miejscem dla restauracji, klubów i pubów. Mają się tu też mieścić biura oraz punkty usługowe. Firma Opal Maksimum opublikowała na swojej stronie wizualizacje, tego jak gmach ma wyglądać po zakończeniu przebudowy. Efekty robią wrażenie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Stary dworzec w Katowicach odzyskuje blask. Elewacja już oczyszczona, dalsze prace trwają
Hotel i restauracja: pomysły na stary dworzec w Katowicach

- Chcemy zakończyć wszystkie prace w tym roku, po wakacjach - zapowiada Monika Przybyłowska, dyrektor ds. rozwoju w firmie Opal Maksimum. Jak dodaje inwestor ma już najemców na powierzchnie w starym dworcu. - Mamy już kilka umów podpisanych. Przyznaję, że dworzec cieszy się sporym zainteresowaniem - dopowiada.

Stary dworzec został sprzedany za 7 mln zł

Przypomnijmy: stary dworzec został sprzedany w licytacji komorniczej w 2015 roku. Za ponad 7 mln zł kupiła go spółka Opal Maksimum z Katowic. Licytacja komornicza dotyczyła gruntu oraz prawa własności budynków na nim posadowionych należących do spółki Eurostar Real Estate, która w 2007 roku kupiła dworzec od PKP za 45 mln zł. To znaczy, że Opal ma pawilony dworca z numerami 2,4, 6 i 8, w tym największą część – budynek biurowy oraz segment na rogu ul. Dworcowej i św. Jana.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Horoskop 2018 dla wszystkich znaków zodiaku wróżki z Katowic ZOBACZ

Studniówki 2018 Tak się bawią maturzyści ZOBACZCIE ZDJĘCIA + WIDEO

Czy dostałbyś się do pracy w policji? PRAWDZIWE PYTANIA TESTU MULTISELECT

Rejestr pedofili i gwałcicieli z woj. śląskiego NAZWISKA I ZDJĘCIA

Magazyn reporterów Dziennika Zachodniego tyDZień