Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie WYNIK Przełamanie jastrzębian po długiej serii bez zwycięstwa. Dwa rzuty karne wykorzystał Marek Fabry

16.03.2022 r. Zaległy mecz 19. kolejki Fortuna 1. Ligi: Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Twitter/Fortuna 1. Liga
W środę 16.03.2022 r. w zaległym z 19. kolejki Fortuna 1. Ligi GKS Jastrzębie wygrał w Olsztynie ze Stomilem 3:0 (1:0). Dwie bramki dla gości z rzutów karnych zdobył Marek Fabry. GKS przełamał się po dziewięciu meczach bez zwycięstwa! To trzecia wygrana w sezonie i pierwsza na wyjeździe.

Pierwotnie spotkanie miało być rozegrane 27 listopada, ale zostało wtedy odwołane ze względu na przypadki koronawirusa w jastrzębskiej drużynie.

Dla GKS-u ten mecz miał szczególne znaczenie w walce o utrzymanie, bo drużyna Grzegorza Kurdziela zmierzyła się z sąsiadem w tabeli. Wprawdzie Stomil w sobotę pokonał w Łodzi ŁKS 2:0, u siebie olsztynianom idzie znacznie gorzej - przed meczem z GKS-em mieli 8 porażek i 3 zwycięstwa.

Oba zespoły przystąpiły do środowego meczu bez pauzujących za żółte kartki podstawowych graczy - Konrada Handzlika (GKS) i Jonathana Simby Bwangi (Stomil).

Jastrzębianie prowadzili do przerwy 1:0. Po długiej analizie VAR goście mieli rzut karny, który wykorzystał Marek Fabry. Słowacki napastnik również w 56. minucie okazał się skutecznym egzekutorem "jedenastki" i GKS prowadził już 2:0! I tym razem rzut karny został podyktowany po wnikliwym sprawdzeniu poprzez VAR.

Dziewięc minut później trzeciego gola dołożył Wojciech Łaski, ustalając wynik spotkania w Olsztynie.

GKS Jastrzębie przerwał serię 9 meczów bez zwycięstwa. Poprzednio jastrzębianie wygrali mecz ligowy 16 października 2021 roku, u siebie z Górnikiem Polkowice 3:1.

Stomil Olsztyn - GKS Jastrzębie 0:3 (0:1)

Bramki: 0:1 Marek Fabry (35-karny), 0:2 Marek Fabry (56-karny), 0:3 Wojciech Łaski (65)

Stomil: Kacper Tobiasz - Karol Żwir, Kevin Lafrance, Maciej Dampc (46. Jakub Tecław), Jonatan Straus - Krzysztof Toporkiewicz (46. Merveille Fundambu), Wojciech Reiman (70. Filip Wójcik), Tomasz Tymosiak, Jakub Kisiel (59. Hubert Sobol), Łukasz Moneta (81. Filip Szabaciuk) - Patryk Mikita.

GKS Jastrzębie: Bartosz Neugebauer - Szymon Zalewski (83. Łukasz Gajda), Oliver Podhorin (23. Mateusz Słodowy), Mateusz Bondarenko, Łukasz Zejdler - Dariusz Kamiński (83. Remigiusz Borkała), Michał Kuczałek, Władysław Ochronczuk, Farid Ali, Wojciech Łaski - Marek Fabry (90. Daniel Stanclik).

Żółte kartki: Toporkiewicz, Dampc, Fundambu, Tymosiak

Sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani