Stomil Olsztyn - Podbeskidzie 1:0. Gol w 91. minucie! [RELACJA]

Stomil Olsztyn pokonał Podbeskidzie w 90. minucie spotkania. Wynik 1:0.
Stomil Olsztyn pokonał Podbeskidzie w 90. minucie spotkania. Wynik 1:0. Stomil Olsztyn/facebook
W meczu 6. kolejki Stomil Olsztyn wygrał z Podbeskidziem Bielsko-Biała 1:0 (0:0). Bramkę strzelił Arkadiusz Czarnecki w doliczonym czasie.

Bielszczanie w poprzedniej kolejce przegrali u siebie z Chojniczanką 0:1 i stracili pozycję lidera. Natomiast Stomil pokonał na wyjeździe najsłabszy zespół I ligi, Znicz Pruszków 3:0.

W pierwszej połowie meczu w Olsztynie bramki nie padły, ale kibice nie mogli narzekać na nudy.

Śmielej zaczęli gospodarze – najpierw uderzał obok słupka Paweł Tarnowski, następnie Grzegorz Lech próbował przelobować wysuniętego przed bramkę Rafała Leszczyńskiego.

W 18. minucie trener Górali Dariusz Dźwigała musiał dokonać pierwszej zmiany. Z boiska zszedł kontuzjowany Adam Deja, a zastąpił go Jozef Piacek.

Minutę później goście mieli szansę na prowadzenie. Łukasz Sierpina przymierzył z rzutu wolnego, a Michał Leszczyński w efektownym stylu obronił ten strzał.

Zanim piłkarze zeszli do szatni, postanowili zafundować widzom jeszcze trochę emocji. Najpierw Michał Janota trafił w słupek, potem Demjan dobrze znalazł się w zamieszaniu na polu karnym, jednak uderzył wprost w bramkarza. W odpowiedzi Krzysztof Szewczyk posłał piłkę minimalnie obok słupka.

Od początku drugiej części Podbeskidzie dążyło do zdobycia bramki, uzyskując przewagę.

W 65. minucie goście mieli świetną okazję na bramkę. Michał Leszczyński odbił piłkę przed siebie po strzale Janoty. Piacek dostał prezent, ale nie trafił w futbolówkę. Pięć minut później Damian Chmiel domagał się rzutu karnego – sędzia był innego zdania.

Kiedy wydawało się, że goli w tym meczu nie będzie, Stomil zadał decydujący cios – w 91. minucie bramkę z przewrotki zdobył Arkadiusz Czarnecki.

Stomil Olsztyn – Podbeskidzie Bielsko-Biała 1:0 (0:0)

1:0 Arkadiusz Czarnecki (90+1)

Stomil: M. Leszczyński - Biedrzycki, Wełnicki, Czarnecki, Ratajczak - Kun, Jegliński (81. Suchocki), Głowacki, Lech (72. Zahorski), Nishi - Szewczyk (66. Biedrzycki).

Podbeskidzie: R. Leszczyński - Sokołowski, Deja (18. Piacek), Baran, Magiera - Sierpina, Janota, Mikołajewski, Chmiel, Tarnowski (89. Feruga) - Demjan.

Żółte kartki: Lech, Szewczyk – Piacek, Mikołajewski

Sędziował: Jacek Małyszek (Lublin)