Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stowarzyszenie „Amari” z Zabrza ma 25 lat. Organizacja pomaga niepełnosprawnej młodzieży i dzieciom

Paweł Kurczonek
Paweł Kurczonek
25 lat stowarzyszenia Amari. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
25 lat stowarzyszenia Amari. Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Urząd Miejski w Zabrzu
3 grudnia zabrzańskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Amari” obchodziło 25-lecie działalności. Podczas spotkania z tej okazji uhonorowane zostały osoby, które swoją pomocą, wparciem i pracą przyczyniły się do rozwoju stowarzyszenia i jego działalności na rzecz osób niepełnosprawnych.

Stowarzyszenie „Amari” świętuje 25 lat działalności

Jak przypomina zabrzański Urząd Miasta, Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej „Amari” powstało z inicjatywy rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych. Obecnie zrzesza przeszło 50 członków, wśród których są mieszkańcy Zabrza, Gliwic i okolicznych miast. Do stowarzyszenia należą dzieci i młodzież z orzeczonym stopniem niepełnosprawności.

Celem organizacji jest podejmowanie działań, które mają na celu stworzenie jak najlepszych warunków pomocy rodzicom dzieci niepełnosprawnych. To zadanie jest realizowane wspólnie z innymi organizacjami i instytucjami, ponadto podopieczni stowarzyszenia są integrowani ze środowiskiem ich zdrowych rówieśników.

Wśród osób, które zostały docenione za wkład w działalność stowarzyszenia znalazły się między innymi: Danuta Dymek – dyrektor Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, Barbara Garczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 31 w Zabrzu, Sonia Rzeczkowska ze Stowarzyszenia Pomost i prezydent Zabrza Małgorzata Mańka-Szulik.

– Przez ćwierćwiecze ukształtowali Państwo wizerunek sprawnie funkcjonującej organizacji pozarządowej, która podejmuje inicjatywy w zakresie pomocy społecznej, działalności charytatywnej oraz integracji dzieci i młodzieży niepełnosprawnej. Na podkreślenie zasługują licznie realizowane projekty wspomagające podopiecznych w codziennym funkcjonowaniu oraz realizowaniu ich planów czy pasji – mówiła Katarzyna Dzióba w imieniu prezydent Zabrza.

Zastępczyni prezydent miasta wśród inicjatyw wspierających osoby niepełnosprawne wymieniła projekt „Zsieciowane Zabrze”. W ramach akcji została stworzona mapa zasobów upowszechnianych dla osób z niepełnosprawnościami.

- Projekt przyczynił się również do zwiększenia zaangażowania społeczności przy wykorzystaniu m.in. potencjału jednostek organizacyjnych i innych służb miejskich – informuje zabrzański Urząd Miasta.

A stowarzyszenie „Amari” organizuje między innymi grupowe wyjazdy na turnusy rehabilitacyjne oraz wyjazdy integracyjno-krajoznawcze. Podopieczni organizacji biorą również udział w olimpiadach dla osób niepełnosprawnych.

- Cenna jest pomoc, którą kierują Państwo do rodzin i opiekunów niepełnosprawnych oraz energia, z jaką pozyskujecie sponsorów i instytucje wspierające stowarzyszenie. Dzięki temu możliwe jest realizowanie celów statutowych, które efektywnie wpisują się w funkcjonowanie systemu pomocy społecznej w Zabrzu – dodała Katarzyna Dzióba.

Nie przeocz

Zobacz także

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Krokusy w Tatrach. W tym roku bardzo szybko

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera