MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Strajk na Śląsku: JSW dołącza do strajku górników [OŚWIADCZENIE]

Katarzyna Spyrka
Górnicy JSW są gotowi do strajku
Górnicy JSW są gotowi do strajku ARC Dziennik Zachodni
Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW S.A. podjęła dzisiaj, 13 stycznia decyzję o powołaniu Międzyzwiązkowego Komitetu Protestacyjno-Strajkowego w JSW. Powód? Łamanie prawa pracy przez Zarząd spółki i brak zgody na propozycje Zarządu dotyczące nowego układu zbiorowego. Dodatkowo, związkowcy z JSW chcą się solidaryzować ze strajkującymi na Śląsku górnikami z kopalni zagrożonych likwidacją.

Strajk na Śląsku:

Związkowcy z JSW powołali do życia komitet protestacyjno-strajkowy.

- Decyzja ta jest związana z nieprzestrzeganiem prawa pracy przez Zarząd JSW S.A., który od momentu wprowadzenia w życie notorycznie nie realizuje jego zapisów. Przygotowywana akcja protestacyjno-strajkowa wynika też wprost z prowadzonego zgodnie z prawem sporu zbiorowego dotyczącego nie przestrzegania prawa pracy przez pracodawcę - grzmią związkowcy z JSW.

KLIKNIJ I ZOBACZ RELACJĘ NA ŻYWO ZE STRAJKU NA ŚLĄSKU + ZDJĘCIA + WIDEO:
STRAJK GÓRNIKÓW NA ŻYWO Z KAŻDEGO MIASTA NA ŚLĄSKU

W oświadczeniu czytamy też, że organizacje związkowe wielokrotnie wzywały Zarząd JSW S.A. aby w stosunku do pracowników realizował zapisy prawa pracy wynikające z porozumienia zawartego przed upublicznieniem akcji JSW S.A. w dniu 25.05.2011r.

ZOBACZ SZCZEGÓŁY:
NA ILE RZĄD WYCENIŁ ETAT GÓRNIKA? ZOBACZ WYLICZENIA

#strajknaśląsku Tweets

- Pracownicy Jastrzębskiej Spółki Węglowej S.A. podczas przeprowadzonego referendum potwierdzili, też że Zarząd JSW S.A. stracił wiarygodność i nie może być partnerem do prowadzenia rozmów ze stroną społeczną - dodaje Piotr Szereda z Solidarności 80. - Ponadto akcja protestacyjno-strajkowa jest wyrazem czynnego wsparcia protestu górników Kompani Węglowej S.A. w której Rząd RP chce doprowadzić do likwidacji 4 kopalń - dodaje Szereda.

Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno- Strajkowy JSW S.A. w pełni popiera działania podejmowane przez Międzyzwiązkowy Komitet Protestacyjno-Strajkowy w Kompani Węglowej S.A., w tym postulat opracowania i wdrożenia, w porozumieniu ze stroną społeczną, programu dla całego górnictwa węgla kamiennego w Polsce w tym w JSW S.A., a nie tylko dla jednej ze spółek. Rzeczypospolita Polska nie może być krajem wysyłającym swoich obywateli na roboty do krajów zachodnich. Obecnie tysiące Polaków emigruje za chlebem, a nasz Rząd RP robi wszystko aby do grona wygnańców dołączyli górnicy i ich rodziny. Wyrażamy naszą solidarność z protestującymi górnikami w Kompani Węgla Kamiennego S.A. oraz ich rodzinami jednocześnie deklarujemy czynny udział akcji protestacyjno-strajkowej - oświadcza Wspólna Reprezentacja Związków Zawodowych JSW.

od 7 lat
Wideo

Michał Probierz o Ekstraklasie i Euro

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera