Straż Miejska w Częstochowie do likwidacji. Będzie...

  Straż Miejska w Częstochowie do likwidacji. Będzie referendum

  Bartłomiej Romanek

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Straż miejska kojarzy sie przede wszystkim z takimi obrazkami
  1/2
  przejdź do galerii

  Straż miejska kojarzy sie przede wszystkim z takimi obrazkami ©Dziennik Zachodni

  Straż Miejska w Częstochowie do likwidacji? Częstochowianin Dariusz Goliszek chce referendum w sprawie likwidacji straży.

  Sonda

  Czy straż miejską należy zlikwidować?

  Częstochowianin Dariusz Goliszek zamierza zbierać podpisy pod wnioskiem o likwidację straży miejskiej. Goliszek chce przekazać wniosek Radzie Miasta, aby ta wypowiedziała się na temat sensu istnienia w Częstochowie Straży Miejskiej.

  Śledzi działania strażników


  Dariusz Goliszek nie ukrywa, że od lat śledzi poczynania częstochowskich strażników. Zrobił już kilka tysięcy zdjęć, które mają być świadectwem nieprawidłowości w działaniu straży miejskiej.


  Jego cierpliwość wyczerpała jednak sytuacja z 18 sierpnia. - Zauważyłem leżącego na ławce mężczyznę. Dlatego wezwałem pogotowie ratunkowe. Tymczasem nieoczekiwanie przyjechał radiowóz straży miejskiej - mówi Goliszek.

  - Strażnicy zapakowali mężczyznę do samochodu i chcieli go odwieźć na izbę wytrzeźwień. Przez wiele lat pracowałem w pogotowiu opiekuńczym, dlatego mam pewność, że nie był on pijany, a prędzej pod wpływem narkotyków, dlatego potrzebował pomocy lekarskiej - relacjonuje Goliszek.

  Dopiero po jego interwencji strażnicy przeprowadzili rozmowę z ratownikami i ostatecznie mężczyzna trafił do karetki, która go zabrała.

  - To jawny dowód na niekompetencję straży. Na dodatek strażniczka, która interweniowała, tuż po zdarzeniu ze złości ukarała mandatem kobietę, która zapaliła papierosa na przystanku - twierdzi Goliszek.

  Tomasz Pasieka, kierownik Referatu ds. Obsługi Moni-toringu Wizyjnego Miasta Częstochowy, zapewnia, że interwencja patrolu została przeprowadzona prawidłowo.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (4)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Zlikwidować!

  Częstochowianin (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 3 / 1

  Zlikwidować! To zupełnie niepotrzebna mieszkańcom miasta instytucja, która służy wyłącznie do napełniania mandatami kabzy urzędu.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  UKRYTA KAMERA

  ciekawy (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4 / 2

  Zastanawiam się jaką liczbę z kilku tysięcy zrobionych przez Goliszka zdjęć mających być cyt: "świadectwem nieprawidłowości w działaniu straży miejskiej", stanowią te wykonane w czasie ostatniej...rozwiń całość

  Zastanawiam się jaką liczbę z kilku tysięcy zrobionych przez Goliszka zdjęć mających być cyt: "świadectwem nieprawidłowości w działaniu straży miejskiej", stanowią te wykonane w czasie ostatniej sesji Rady Miasta, kiedy to prawie leżąc przed strażnikiem na podłodze, z zapałem fotografował go, gdy ten siedział na sali sesyjnej?zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  najlepiej agencja styks powiazana z SLD

  etg (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 8 / 4

  będzie zarząd miasta szczęśliwy. Ach ten szef straży. Stoi już kołkiem w gardle naszemu prezydentowi tyle czasu. Nie da się go odwołać bez likwidacji całej straży.A tylu młodych gniewnych i...rozwiń całość

  będzie zarząd miasta szczęśliwy. Ach ten szef straży. Stoi już kołkiem w gardle naszemu prezydentowi tyle czasu. Nie da się go odwołać bez likwidacji całej straży.A tylu młodych gniewnych i niewykształconych na politechnice i akademii adeptów SLD czeka na pracę od prezia.zwiń

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  kiedy w

  podatnik (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 4

  Bytomiu?? bo to pilne!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo