Strażacy z mysłowickich OSP z nowym sprzętem ZDJĘCIA

  Strażacy z mysłowickich OSP z nowym sprzętem ZDJĘCIA

  tos

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Strażacy z mysłowickich OSP z nowym sprzętem
  1/30

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mat. prasowe

  Strażacy ochotnicy z OSP w Dziećkowicach, Janowie Miejskim i Kosztowach odebrali w piątek w mysłowickiej komendzie straży pożarnej nowy sprzęt. Sprzęt udało się zakupić dzięki środkom z Ministerstwa Sprawiedliwości. Jego wartość to ponad 23 tysiące złotych.
  Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych to ważny element bezpieczeństwa obywateli. Stanowią uzupełnienie pracy zawodowych strażaków. W Mysłowicach istnieją trzy ochotnicze straże pożarne - w Kosztowach, Dziećkowicach i Janowie Miejskim. Wszystkie trzy jednostki od piątku 3 sierpnia mogą się pochwalić nowym sprzętem.

  - Sprzęt w sumie kosztował 23554,00 zł. OSP Janów otrzymała: defibrylator oraz torbę ratowniczą PSP R1, OSP Kosztowy – torbę ratowniczą PSP R1 doposażoną w deskę ortopedyczną, szynę Kramera, kamizelka typu KED, z kolei OSP Dziećkowice – torbę ratowniczą PSP R1 doposażoną w deskę ortopedyczną oraz szynę Kramera - informuje Joanna Frysztacka, rzecznik prasowy Urzędu Miejskiego w Mysłowicach.

  Zobacz zdjęcia nowego sprzętu:
  Zobacz galerię


  Sprzęt zakupiono dzięki rozpoczętemu z inicjatywy Ministerstwa Sprawiedliwości ogólnopolskiemu programowi, dzięki któremu do Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju trafia nowoczesny sprzęt ratowniczy o wartości ponad 100 milionów złotych. Strażacy, niosący ochotniczo pomoc ofiarom wypadków, zostaną wyposażeni w profesjonalne zestawy medyczne i defibrylatory.

  - Dziękuję wszystkim zaangażowanym w całą procedurę związaną z dotacją. Jestem bardzo zadowolony z działania trzech naszych ochotniczych straży pożarnych. Są one włączone do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego, co ma gwarantować wysoki standard. Dzięki pozyskanemu sprzętowi te działania będą bardziej profesjonalne, co wpłynie pozytywnie na bezpieczeństwo - mówi mł.bryg. Damian Jarosz, zastępca komendanta miejskiego PSP w Mysłowicach.

  Jedną z trzech ochotniczych straży pożarnych w mieście jest ta z Janowa Miejskiego. OSP Mysłowice Janów ma ponad trzydziestu czynnych członków. Działa też tutaj młodzieżowa drużyna pożarnicza. Strażacy ochotnicy notują od 100 do 150 wyjazdów rocznie i zaznaczają, że z roku na rok jest ich coraz więcej. Teraz jednostka zyskała nowy sprzęt.

  - Wśród sprzętu, który pozyskaliśmy mamy deskę ortopedyczną, szynę Kramera, kamizelkę KED oraz torbę ratowniczą PSP 1, która jest konieczna na każdym samochodzie. Udało się także pozyskać defibrylator AED. Teraz już każda jednostka z Mysłowic go posiada, więc ma to duży wpływ na bezpieczeństwo w mieście - podkreśla druh Armin Zycha, wiceprezes i naczelnik OSP Janów.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA