Studniówka 2019: Kolejny bal studniówkowy ZST w Rybniku...

  Studniówka 2019: Kolejny bal studniówkowy ZST w Rybniku ZDJĘCIA

  Piotr Chrobok

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Studniówka 2019 ZST w Rybniku
  1/118

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©PCH

  Studniówka 2019 ZST w Rybniku. Tegoroczny egzamin dojrzałości zbliża się nieubłaganie. Zdają się o tym jednak nie myśleć uczniowie ZST w Rybniku, którzy dziś bawią się na swojej studniówce. Na symboliczne sto dni przed maturą na parkiecie w Radlińskim Premium szaleją mechanicy samochodowi i mechatronicy. Zobaczcie zdjęcia!
  To już jedna z ostatnich tegorocznych studniówek. Po raz kolejny na parkiecie szaleją uczniowie Zespołu Szkół Technicznych z Rybnika. Tym razem jednak na studniówce w Radlińskim Premium bawią się mechatronicy i mechanicy samochodowi.

  Zobacz zdjęcia:

  Zobacz galerię

  Studniówka rozpoczęła się od słów podsumowujących czteroletnią przygodę uczniów w ZST, które były jednocześnie słowami podziękowań dla grona pedagogicznego.

  Następnie głos zabrała dyrekcja w osobach pań Małgorzaty Kunki i Gabrieli Smyczek-Jądro. Obie, podobnie jak uczniowie podsumowały cztery lata spędzone przez uczniów w szkole, życzyły im powodzenia na egzaminie dojrzałości, a także oficjalnie otwarły studniówkę.

  Później przyszedł czas na toast symbolicznym kieliszkiem szampana oraz zatańczenie tradycyjnego poloneza, po którym na dobre rozpoczęła się zabawa do białego rana.  Studniówka to bal organizowany na ok. 100 dni przed egzaminem maturalnym. To zabawa, którą pamięta się przez wiele lat i opowiada się swoim dzieciom. Uczniowie przygotowują się do zabawy długo przed rozpoczęciem balu. W szkole ćwiczą kroki do poloneza. W dniu zabawy tez nie brakuje licznych przygotowań. Podczas studniówki bowiem trzeba być eleganckim. To zabawa z klasą.  Część pisemna egzaminu maturalnego rozpocznie się 6 maja o godz. 9 od egzaminu z języka polskiego (poziom podstawowy). Następnie tego samego dnia maturzyści o godz. 14 będą pisać część rozszerzoną z języka polskiego. We wtorek, 7 maja, maturzyści będą pisać natomiast egzamin z matematyki. Poziom rozszerzony egzaminu z matematyki będzie natomiast w czwartek, 9 maja. Z kolei 8 maja uczniowie napiszą egzamin z języka angielskiego. W tym samym dniu będzie egzamin z poziomu podstawowego (godz. 9), a następnie z poziomu rozszerzonego (godz. 14).  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Czy Katowice nadają się do mieszkania? Panel dyskusyjny DZ  Gala Plebiscytu Sportowiec Roku woj. śląskiego


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  a co to

  facet (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  wygladaja jak siostry od kopciuszka na balu

  STUDNIÓWKA 2019

  Wybierz szkołę:

  Przejdź do:

  Miss Studniówki 2019 ZDJĘCIA

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Tak się bawią Królowe Balów Maturalnych

  Najprzystojniejsi maturzyści 2019

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Tak się bawią Misterzy Studniówki

  Studniówkowa Para 2019

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Cudowne studniówkowe pary woj. śląskiego

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej