Stwórz swoją dżunglę z ulubionymi roślinami domowymi

Materiał informacyjny Zielony Parapet

Ponieważ wielu z nas nadal spędza więcej czasu w pomieszczeniach, wydaje się, że może to być idealny czas, aby pomyśleć o wprowadzeniu odrobiny flory do swojej przestrzeni. Dodatkowo możesz dodać nową rzecz do swojej listy umiejętności. Chociaż w tej chwili możesz nie chcieć zapuszczać się do centrów ogrodniczych i targów kwiatowych, istnieje wiele internetowych sklepów z roślinami, w których możesz je zamówić — dostarczają świeże rośliny i kwiaty bezpośrednio do Twoich drzwi. Rośliny doniczkowe możesz kupić też w popularnych sklepach, idąc po codzienne zakupy – sprawdź promocje na rośliny doniczkowe w gazetce Biedronka! Potrzebujesz świeżego sposobu na ożywienie swojego domu? Rośliny domowe właśnie to robią - dodają koloru i piękna.

Najlepsze rośliny doniczkowe do Twojego wnętrza

Wybór roślin do wnętrza to nie tylko estetyka. Wybierając konkretny gatunek, weź pod uwagę jego preferencje, warunki w mieszkaniu, a także swoje umiejętności i czas, który możesz poświęcić na pielęgnację roślin. Jaki okaz wybrać i jak o niego dbać?

Rośliny na słoneczne i suche miejsce

Wszyscy marzymy o jasnym salonie i słońcu wpadającym do pokoju przez cały dzień. Okna skierowane na wschód lub południe to świetna sprawa, ale rośliny na parapetach są wystawione na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Szczególnie w sezonie letnim, kiedy ekspozycja jest bardzo długa i silna, delikatne okazy mogą mieć z tym kłopoty.

Sukulenty — rośliny idealne do południowych okien

Rośliny te są bardzo odporne na suszę, ponieważ ich mięsista struktura pozwala im przez długi czas przechowywać wodę w liściach, łodygach, a nawet korzeniach. Te ekstremalne umiejętności adaptacyjne pomagają im radzić sobie z gorącymi i suchymi parapetami, a także z okazjonalnym zapominaniem.

Kaktusy — kłujące piękności

Kaktusy to kolejna rodzina zahartowanych roślin. Są odporne na suszę i silne nasłonecznienie. Niektóre odmiany pięknie kwitną, zaskakująco ciesząc oko.

Rośliny kochające cień i wilgoć

Łazienki, przedpokoje, ciemne i małe pokoje z północnym światłem – te miejsca rzadko są ozdobione roślinami. Istnieje jednak wiele odmian roślin, które zamienią nasłonecznione miejsce na delikatne rozproszone światło, a nawet cień. Ich liście są zwykle delikatne, ponieważ naturalnie rosną w niskich warstwach roślinności. Zamiast dużych ilości słońca potrzebują dużo wody – regularne podlewanie, spryskiwanie i zwiększona wilgotność w pomieszczeniu.

/Paprocie — lubią rozproszone światło i wilgoć

W swoim naturalnym środowisku paprocie rosną pod drzewami i krzewami, a więc poza zasięgiem promieni słonecznych. Konieczne jest regularne podlewanie, w przeciwnym razie ich delikatne liście wyschną i zbrązowieją. Paprocie również lubią regularne opryskiwanie.

Kalatea — piękna roślina domowa z kolorowymi liśćmi

Chociaż kalatea nie jest rośliną łatwą w pielęgnacji, zdecydowanie warta jest uwagi. Rośnie naturalnie w lasach tropikalnych, dlatego lubi zacienione miejsca. W mieszkaniu sprawdzi się w rozproszonym świetle. Roślinę tę można umieścić na parapetach o ekspozycji północno-wschodniej lub północno-zachodniej. Uprawiając kalateę, nie można zapomnieć o podlewaniu — wymaga regularnego i obfitego podlewania, dzięki czemu jej gleba jest zawsze lekko wilgotna. Uwagę nagrodzą nieszablonowe kolory liści.

Monstera — roślina, która wiele wybaczy i wygląda niesamowicie

Dobra wiadomość dla wszystkich fanów popularnej monstery. Roślina ta nie potrzebuje dużo słońca, aby dobrze rosnąć i każdego dnia zamieniłaby południowy parapet na pośrednie światło słoneczne. Jej naturalne środowisko to tropiki, dlatego preferuje wilgotne powietrze i opryski. Na szczęście jest mało wymagająca i może być uprawiana nawet przez początkujących, ponieważ wybacza wiele wad

Jakie rośliny będą najlepsze?

Rośliny doniczkowe to żywe organizmy z indywidualnymi potrzebami. Mamy nadzieję, że nasze rekomendacje pomogą Ci w doborze roślin pasujących do Twojego mieszkania, a także Twoich umiejętności i czasu, który możesz poświęcić na ich pielęgnację.

Dodaj ogłoszenie