Suczka Tola szuka domu. Została odebrana właścicielowi, bo...

  Suczka Tola szuka domu. Została odebrana właścicielowi, bo się nad nią znęcał ZDJĘCIA

  Iwona Świetlik

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Suczka Tola została odebrana właścicielowi w Bytomiu. Teraz jest leczona w gabinecie weterynaryjnym Pluto w Radzionkowie
  1/7

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Mat. prywatne

  Wychudzona i wystraszona Tola to kolejny przykład na to, jak nieodpowiedzialni właściciele okrutnie traktują swoje zwierzaki. Suczka w fatalnym stanie została znaleziona w jednym z mieszkań w Bytomiu. Obecnie jest leczona w gabinecie weterynaryjnym Pluto w Radzionkowie. Czeka na nowy dom.
  Tola to siedmioletnia suczka rasy yorkshire terrier. Nie miała szczęścia. Była bestialsko traktowana przez swojego właściciela. Pracownicy bytomskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami odebrali mu zwierzaka w minioną niedzielę, 29 lipca. Zdarzenie miało miejsce w jednym z mieszkań przy ul. Mickiewicza w Bytomiu.

  - Sunia była zabrana z balkonu, gdzie leżała w największym słońcu. Pan przyniósł ją, trzymając za przednie łapy i położył na podłodze.
  Nie potrafiła się podnieść. Wychudzona, z ogromnym brzuchem, cała w odchodach - w takim stanie zastaliśmy Tolę - tłumaczy Katarzyna Banaś, technik weterynarii, inspektor w Towarzystwie Opieki nad Zwierzętami w Bytomiu, pracownik gabinetu Pluto w Radzionkowie.

  Zobacz zdjęcia Toli:
  Zobacz galerię


  Odebrana suczka od razu została przewieziona do gabinetu weterynaryjnego Pluto w Radzionkowie, gdzie stwierdzono
  ogromne zaniedbanie, w tym wrzody na łapkach wypalone moczem i stan zapalny spojówek. Na USG uwidoczniono dużo płynu w jamie brzusznej, a badanie krwi wykazało anemię i odwodnienie. Podano leki i kroplówki.

  - Tola na początku była agresywna z powodu bólu. Nie można było jej dotknąć, bo od razu gryzła. Leczenie będzie długie, rekonwalescencja będzie długa i kosztowna - pies wymaga specjalistycznej karmy, otrzymuje witaminy i minerały - mówi pani Kasia.

  Stan suczki jest już lepszy. Sama już wstaje i zaczyna chodzić. Po całkowitym wyleczeniu, będzie musiała trafić do nowego właściciela. Dlatego poszukiwani są ludzie o wielkich sercach, którzy zdecydują się stworzyć dla niej dom - taki, w którym będzie już bezpieczna.

  Przemoc i agresja wobec zwierząt to wciąż powszechny problem. Przygotowywana jest dokumentacja weterynaryjna potrzebna do złożenia doniesienia do prokuratury o znęcaniu się nad suczką Tolą.

  Obecnie na leczeniu w gabinecie Pluto jest jeszcze Borek, psiak, który czeka na operację oczu oraz Misia, która przejdzie operację zerwania wiązadła krzyżowego stawu kolanowego. Nadal leczona jest Izi, o której już pisaliśmy. Przypomnijmy, że suczka shih tzu miała w pięciu miejscach złamaną żuchwę. Do gabinetu w Radzionkowie trafiła po interwencji pracowników bytomskiego oddziału Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami w jednym z mieszkań w Piekarach Śląskich. Dom znalazła u rodziny Kot z Kalet: Edyty i Ryszarda oraz ich córki Agaty. Na razie tymczasowy, ale rodzina planuje zaadoptować suczkę. Trzy psy są już w domach tymczasowych.

  Natomiast kilkanaście kotów z kocim katarem przebywa w gabinecie i również w domach tymczasowych, m.in. w Tarnowskich Górach, Bytomiu, Katowicach i Gliwicach.

  Gabinet weterynaryjny Pluto mieści się przy ul. Knosały 61 a w Radzionkowie. Czynny jest całą dobę. Numer telefonu do gabinetu: 503 766 782.

  Bytomski oddział Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami znajduje się przy ul. Rudzkiego 6 w Bytomiu, lok. 8. Z pracownikami można skontaktować się, dzwoniąc na nr tel.: 607 853 908.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień
  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  JAK ELYTARNE POLACTWO SKUndlONE SSpSIAŁO ESTabliśMĘCKOKO

  777 (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 1

  TO PRZYJACIELA I RODZINA SZUKAĆ MORZNA W ŚRÓD PSÓW i KOtóW.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  100 chwil na 100-lecie niepodległości. Multimedialny dokument historyczny

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Horoskop miesięczny na listopad 2018 wróżki z Katowic

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim

  Najpopularniejsze imiona dzieci 2018 w woj. śląskim