Sukces częstochowskich tenisistek stołowych w Portugalii...

  Sukces częstochowskich tenisistek stołowych w Portugalii ZDJĘCIA

  js, azs

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Sukces częstochowskich tenisistek stołowych w Portugalii ZDJĘCIA
  1/8
  przejdź do galerii

  ©azs częstochowa

  Z trzema medalami- jednym złotym i dwoma brązowymi wróciły reprezentantki Uniwersytetu im. Jana Długosza z IV Europejskich Igrzysk Studentów w tenisie stołowym , które odbyły się w najstarszej uczelni wyższej w Portugalii w miejscowości Coimbra.
  W igrzyskach brało udział około 4000 studentów i studentek z 294 uczelni europejskich. Młodzi sportowcy rywalizowali w 13 dyscyplinach sportowych. W rozgrywkach tenisa stołowego o medale walczyły reprezentantki wielu krajów, m.in. Rosji, Anglii, Turcji, Portugalii, Polski oraz Chin.

  Krążek z najcenniejszego kruszcu zdobyły w grze podwójnej Roksana Załomska i Klaudia Kusińska. W pozostałych konkurencjach studentki częstochowskiego UJD również stawały na podium. Brązowy medal w turnieju drużynowym wywalczyły Roksana Załomska, Klaudia Kusińska i Kinga Falarz. Dodatkowo
  Roksana Załomska zdobyła brąz w turnieju indywidualnym.

  W rywalizacji drużynowej studentki UJD pokonały w eliminacjach holenderski Uniwersytet Wageningen 3:1 oraz litewski Uniwersytet Vytautas Magnus 3:0. W ćwierćfinale zwyciężyły 3:1 z Uniwersytetem Technologicznym w Monachium. W półfinale uległy późniejszym złotym medalistkom Kazan Innovatiwe Uniwersytet 0:3.

  W singlu Roksana Załomska pokonała Kristine Tauriene (Vatautas Magnus University), następnie Simone Broersen (University of Wageningen), a rozgrywkę o wejście do strefy medalowej wygrała 3:2 z Katarzyną Nowocin (Uniwersytet Warszawski). W półfinale Załomska uległa 2:3 (w piątym secie do 11) Qiwen Xiao (Uniwersytet Paryż). Klaudia Kusińska w pierwszej rundzie pokonała Magde Berchtold (Technical University of Munich), następnie dała szans Kathrin Hessenthaler (Karlsruhe Institute of Technology). W walce o medal uległa Katarzynie Ślifirczyk z Uniwersytetu Warszawskiego i ostatecznie zajęła 5. miejsce. Kinga Falarz uplasowała się na 9. pozycji.

  W grze podwójnej w pierwszej rundzie Roksana Załomska i Klaudia Kusińska pokonały Ines Teixeirę i Sarę Costa (Iniversity of Porto), Malaurie Mathieu i Emilie Jaffeux (University of Lorraine) oraz Qiwen Xiao i Elodie Lefranc (University of Paris). W finale wygrały 3:2 z reprezentantkami Kazan Innovative University - Ekatariną Gusevą i Anną Blazhko.


  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Magazyn sportowy Dziennika Zachodniego KIBIC


  Justyna Kowalczyk śmiało o swoich planach sportowych  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo