18+

Treść tylko dla pełnoletnich

Kolejna strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich. Jeśli chcesz do niej dotrzeć, wybierz niżej odpowiedni przycisk!

MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Swastyka na biurze Kazimierza Kutza w Katowicach [ZDJĘCIA i WIDEO]

Redakcja
Swastyka na biurze Kazimierza kutza
Swastyka na biurze Kazimierza kutza Justyna Przybytek
Swastyka na drzwiach wejściowych do biura senatora Kazimierza Kutza to zemsta polityczna, czy tylko wandalizm? Policja szuka sprawców, którzy na drzwiach wejściowych do biura senatora Kazimierza Kutza namalowali czerwoną farbą swastyki. - Mamy oto żniwo propagowanej w Polsce filozofii nienawiści - komentuje Kutz. ZOBACZ ZDJĘCIA i WIDEO

Policja szuka autorów swastyk namalowanych na biurze senatora Kutza.

Katowicka policja poszukuje wandali, którzy namalowali nazistowskie symbole - swastyki, na biurze senatorskim Kazimierza Kutza.

CZYTAJ KONIECZNIE:
SWASTYKA W BIURZE KUTZA: TO SENATOR WYWOŁUJE AGRESJĘ - MÓWI SZARAMA Z PIS

Jak poinformował w środę komisarz Jacek Pytel z katowickiej policji, namalowane czerwoną farbą swastyki znalazły się na tablicy informacyjnej i na drzwiach biura senatorskiego, znajdującego się na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Gliwickiej.

"Swastyki prawdopodobnie namalowano tam w weekend. W kamienicy nie ma monitoringu" - powiedział Pytel. Sprawcy są poszukiwani w związku z propagowaniem symboliki ustroju totalitarnego - dodał.

Za propagowanie faszystowskiego lub innego totalitarnego ustroju państwa lub symboliki z nim związanej kodeks karny przewiduje grzywnę, ograniczenie wolności albo karę do dwóch lat więzienia.

Kazimierz Kutz jest kandydatem do Parlamentu Europejskiego - pierwsze miejsce na śląskiej liście Twojego Ruchu.

CZYTAJ KONIECZNIE:
* PUSTUŁKA: FARBA, KTÓRĄ NAMALOWANO SWASTYKĘ KUTZOWI, MA KOLOR KRWI
* SZYMONIK: Z HAKENKROJCEM NA KUTZA

To nie był pierwszy przejaw agresji wobec tego polityka. Niedawno ktoś załatwił się na jego wycieraczce, a na podjazd domu wrzucono mu wiadro z czerwoną farbą. Mógł też przeczytać rozwieszone publicznie swoje nekrologii. Kutz jest dla wielu wrogiem nr 1, bo stał się liderem środowisk zabiegających o upodmiotowienie Ślązaków i uznanie ich za mniejszość etniczną.
- Niestety, senator sam poprzez głoszenie treści nacjonalistycznych wywołuje agresję i antagonizuje mieszkańców regionu - ocenia szef PiS w województwie poseł Wojciech Szarama.

CZYTAJ KONIECZNIE:
SWASTYKA W BIURZE KUTZA: TO SENATOR WYWOŁUJE AGRESJĘ - MÓWI SZARAMA Z PIS

Wicewojewoda śląski Piotr Spyra, lider Ruchu Polski Śląsk, mógł na swój temat przeczytać w internecie: "Niech poleje się wreszcie polska krew", co odczytał jako wezwanie do zbrodni.

- Oddałem sprawę do prokuratury, ale ją umorzeno. Bardzo nad tym ubolewam, bo był to ewidentny przykład mowy nienawiści, która niszczy nasze życie publiczne - ocenia Spyra.

- Obelgi i groźby zastąpiły dialog - komentuje przewodniczący RAŚ, Jerzy Gorzelik. On sam otrzymuje obraźliwe anonimy od początku swojej działalności publicznej. Jeden nawet nadano w USA.

CZYTAJ KONIECZNIE:
* PUSTUŁKA: FARBA, KTÓRĄ NAMALOWANO SWASTYKĘ KUTZOWI, MA KOLOR KRWI
* SZYMONIK: Z HAKENKROJCEM NA KUTZA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni