Światowy Dzień Słonia: Przyjedźcie do zoo w Ostrawie lub do...

  Światowy Dzień Słonia: Przyjedźcie do zoo w Ostrawie lub do zoo w Chorzowie

  Zdjęcie autora materiału

  Olga Krzyżyk

  Dziennik Zachodni

  Aktualizacja:

  Dziennik Zachodni

  Dzień Słonia i Dzień Pszczoły Miodnej
  Już w niedzielę 12 sierpnia będzie Światowy Dzień Słonia. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym nie zaplanowano atrakcji związanych z tym wydarzeniem. W tym
  1/11

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Olga Krzyżyk

  Już w niedzielę 12 sierpnia będzie Światowy Dzień Słonia. W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym nie zaplanowano atrakcji związanych z tym wydarzeniem. W tym dniu odbędzie się Dzień Pszczoły Miodnej. Dzień Słonia odbędzie się natomiast w sobotę 11 sierpnia w ZOO Ostrava w Czechach.

  W niedzielę 12 sierpnia wypada Światowy Dzień Słonia  W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym są dwa młode słonie indyjskie - Ned i Scott. Słoń indyjski jest mniejszy i lżejszy od słonia afrykańskiego (który osiąga do 7 ton). Jego waga to nawet 5 ton. Ned i Scott będą przebywać w chorzowskim zoo do momentu osiągnięcia wieku dojrzałości, co nastąpi za kilka lat, a następnie wyjadą do grupy samic, do innego ogrodu zoologicznego.


  Dzień Słonia w ZOO Ostrava  ZOBACZ ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  W śląskim zoo nie będzie żadnych atrakcji związanych ze Światowym Dniem Słonia, jednak obchody tego dnia zorganizowano w Zoo Ostrava. W sobotę 11 sierpnia w godz. od 11 do 15 będzie można wziąć udział w konkursach i prezentacjach interaktywnych odbywających się przy wybiegu dla słoni, o godz. 14.30 w słoniarni odbędzie się pokazowe karmienie słoni w języku polskim, a na znajdującym się w pobliżu minizoo stoisku organizacji charytatywnej "Moment" można własnoręcznie wykonać torebkę lub pacynkę z odzieży używanej.

  Zoo Ostrava znajduje się przy ulicy Michálkovická 197. Z Katowic i pobliskich miast naszego województwa najlepiej dojechać do czeskiego zoo autostradą - A1. Trasa z Katowic powinna zająć ok. 1 godziny.  Dzień Pszczoły Miodnej w ZOO Chorzów  W Śląskim Ogrodzie Zoologicznym w związku ze Światowym Dniem Słonia nie zaplanowano żadnej imprezy. 12 sierpnia natomiast odbędzie się Dzień Pszczoły Miodnej. Każdy, kto w tym dniu odwiedzi zoo, zobaczy pokaz wirowania miodu. Będzie można poznać tajniki sztuki pszczelarskiej podczas pokazów przygotowanych przez członków Polskiego Związku Pszczelarzy w Katowicach. Każdy maluch, który w tym dniu przebierze się za pszczołę będzie mógł wziąć udział w konkursie na najlepsze pszczele przebranie.

  - Zdecydowaliśmy się zorganizować Dzień Pszczoły Miodnej, a nie Dzień Słonia, bo pszczoły są bardzo ważne dla naszego ekosystemu. Bez pszczół nie byłoby życia - wyjaśnia Jolanta Kopiec, dyrektorka Śląskiego Ogrodu Zoologicznego.

  Zachęcą do odwiedzenia chorzowskiego zoo w najbliższą niedzielę. Dzień Pszczoły Miodnej rozpocznie się o godzinie 10.

  W zoo w Chorzowie zaplanowano też pokazowe karmienie miodem niedźwiedzi. Będzie też można kupić miód podczas dorocznego kiermaszu miodów.  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo