Świeć się z Energą. Które miasto zostanie „Świetlną Stolicą...

  Świeć się z Energą. Które miasto zostanie „Świetlną Stolicą Polski”? Głosowanie w finale ogólnopolskiego plebiscytu do 23 stycznia!

  Akcja specjalna Świeć się z Energą

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  Rozpoczyna się głosowanie w finale Plebiscytu Miast w akcji „Świeć się z Energą”! W 10. edycji o miano najładniej świątecznie przystrojonej miejscowości w Polsce rywalizuje 16 miast. To które zwycięży, powiększy znacznie ilość zdobytego w 1. etapie akcji sprzętu AGD dla potrzebujących, a jego wartość wzrośnie do 50 tys. zł.
  Świeć się z Energą

  Świeć się z Energą

  W rywalizacji bierze udział 16 miast. Są to m.in. Kraków, Toruń, Katowice. Kto zdobędzie tytuł? W plebiscycie wszystko zależy od mobilizacji mieszkańców. Przykład Połczyna-Zdroju, zwycięzcy jednej z poprzednich edycji, pokazuje, że przy odpowiedniej determinacji, nawet małe miejscowości mają szanse pokonać te największe.

  W wielkim, ogólnopolskim plebiscycie "Świeć się z Energą" wybrane zostały najpiękniejsze, pełne świątecznych iluminacji, miasta w Polsce. W tym roku Energa prowadzi plebiscyt wspólnie z dziennikami regionalnymi Polska Press Grupa.

  Warto pomóc swojemu miastu i głosować na nie. Każde miasto, które wygrało etap wojewódzki konkursu, już zdobyło nagrody. Otrzyma 16 sztuk nowoczesnego sprzętu AGD o wartości 10 000 zł. Lodówki, pralki, kuchenka elektryczna i inne pomocne urządzenia, trafią za pośrednictwem władz miasta do najbardziej potrzebujących mieszkańców. W finale ogólnopolskim każda miejscowość walczy o dodatkowy sprzęt warty 40 000 zł.

  Głosowanie będzie trwać od piątku 11 stycznia br. od godziny 12:00 do środy 23 stycznia br. do godziny 20:00. Informacji o akcji udziela Wojciech Żaboklicki, tel.: 502499052 e-mail: wojciech.zaboklicki@polskapress.pl (od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00)

  W związku z tragiczną śmiercią prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza organizatorzy akcji „Świeć się z Energą” postanowili wyciszyć działania związane z plebiscytem do zakończenia żałoby. Czas głosowania finałowego został wydłużony. Informacja >>>

  KLIKNIJ i głosuj na miasto w ogólnopolskim finale plebiscytu

  KLIKNIJ i głosuj na fotografię


  Laureaci etapu wojewódzkiego plebiscytu miast

  • woj. dolnośląskie - Wrocław
  • woj. kujawsko-pomorskie - Toruń
  • woj. lubelskie - Zamość
  • woj. lubuskie - Wschowa
  • woj. łódzkie - Łódź
  • woj. małopolskie - Kraków
  • woj. mazowieckie - Radom
  • woj. opolskie - Nysa
  • woj. podkarpackie - Sędziszów Małopolski
  • woj. podlaskie - Łomża
  • woj. pomorskie - Wejherowo
  • woj. śląskie - Katowice
  • woj. świętokrzyskie - Kielce
  • woj. warmińsko-mazurskie - Mrągowo
  • woj. wielkopolskie - Ostrów Wielkopolski
  • woj. zachodniopomorskie - Świnoujście  Plebiscyt miast

  To już dziesiąta, jubileuszowa edycja plebiscytu „Świeć się z Energą” prowadzonego przez pomorską grupę energetyczną. O tytuł najpiękniej oświetlonych na święta walczyły miasta w całej Polsce, a akcję Energa przeprowadza z dziennikami regionalnymi Polska Press Grupy.

  - Element zabawy i współzawodnictwa jest oczywiście ważny w akcji „Świeć się z Energą”, jednak zależy nam, aby niosła ona wymierne korzyści dla społeczności, które głosują na miasta, a także aby miała charakter dobroczynny - mówi Jarosław Kozłowski, koordynator projektu „Świeć się z Energą” z Energa SA.

  Charytatywny cel Plebiscytu Miast

  Plebiscyt to nie tylko zabawa, ale także wielka akcja charytatywna! Miasta, które wygrają w SMS-owym głosowaniu, mogą liczyć na wsparcie charytatywne dla najbardziej potrzebujących mieszkańców regionu.

  Rok temu wygrał Zamość

  W czasie ostatniej edycji akcji Świetlną Stolicą Polski został po raz drugi z rzędu Zamość. Miasto zdobyło ponad 70 tys. głosów!

  - Cieszę się, że obroniliśmy tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. Lodówki, pralki, zmywarki i sprzęt typu małe AGD przyniosły dużo radości potrzebującym z naszego miasta. Serdecznie dziękuję mieszkańcom i przyjaciołom Zamościa za wszystkie głosy oddane na nasze miasto - mówił Andrzej Wnuk, prezydent Zamościa.

  Zamość otrzymał od Grupy Energa warty 50 000 sprzęt AGD, który trafił do potrzebujących.

  Zostań mistrzem świątecznej fotografii!

  Akcji "Świeć się z Energą" co roku towarzyszy konkurs fotograficzny. Mogą wziąć w nim udział miłośnicy fotografowania, którzy zatrzymali w kadrze piękne, świąteczne chwile, miasta w świątecznej odsłonie, gwiazdkowy klimat w ich domach oraz kolorowe iluminacje.

  Zwycięzcy otrzymają cenne nagrody – pula nagród w tym konkursie wynosi 40 tysięcy złotych. Główna nagroda to zaproszenie do Gdańska na weekend w hotelu dla dwóch osób.

  Konkurs fotograficzny - głosowanie trwa do 23 stycznia!

  Odwiedź oficjalną stronę akcji "Świeć się z Energą"

  Informacji o akcji udziela Wojciech Żaboklicki
  tel. 502 499 052 (pon.-pt. w godz. 8-17)
  e-mail.: wojciech.zaboklicki@polskapress.pl

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  DZ poleca

  Wideo