Święta z dobrą energią. Pomagacie seniorom? Możecie uzyskać wsparcie

Akcja specjalna Święta z dobrą energią
Zróbmy wszystko, by starszym żyło się lepiej
Zróbmy wszystko, by starszym żyło się lepiej 123rf
Nowy rok to nowe otwarcie - zawsze niesie nadzieję i mobilizuje. Ale w planach i postanowieniach nie można zapomnieć o tych, którzy są już mniej samodzielni i potrzebują pomocy w najdrobniejszych sprawach. Jeśli realizujecie pomysły na rzecz seniorów, zgłoście je w ramach naszej akcji!

Choć mnóstwo wokół niepokoju, w kolejnym roku wszyscy mamy nadzieję na spokojne dni. Tego sobie życzymy, tego chcemy dla naszych bliskich. Ale trudna sytuacja na świecie i związane z nią zawirowania nie miną przecież z dnia na dzień, a stabilizacja nie przyjdzie tak szybko, jak byśmy chcieli. Właśnie dlatego przez te niepewne miesiące bezpiecznie przeprowadźmy bliskich, szczególnie tych najstarszych. Być obok potrzebujących osób - to przecież świetny noworoczny plan, najlepszy z możliwych.

KLIKNIJ
I ZGŁOŚ POMYSŁ

Co na co dzień możemy zaoferować seniorom? Po pierwsze nie dopuśćmy do sytuacji, w której starsze osoby w naszym otoczeniu będą cierpiały z powodu samotności. Dajmy im swoją obecność, zapewnijmy też dostęp do informacji. Wojna, kryzys - to wszystko generuje wiele stresu, dlatego wspólne oswajanie najtrudniejszych tematów jest dziś niezwykle ważne.

Ale poza codzienną bliskością w rodzinie i sąsiedztwie warto zająć się także sprawami przyziemnymi - te często mogą być zbyt trudne, za bardzo zagmatwane i dla starszego człowieka nie tak oczywiste. Stąd nasze zaproszenie do udziału w charytatywnym projekcie „Święta z dobrą energią”. Od 2 grudnia 2022 roku organizacje pozarządowe, instytucje społeczne, fundacje i samorządy zgłaszają swoje rozwiązania, które na wielu polach mogą ułatwiać życie seniorom.

Czego konkretnie dotyczą? To propozycje poprawiające komfort życia i pomagające dostosować się do wyzwań, jakie wynikają z rosnących kosztów utrzymania. Są związane z troską o środowisko, z koniecznością oszczędzania wody i energii. To przykłady proekologicznego działania przynoszącego konkretne oszczędności. Jeśli więc udzielacie pomocy, doradzacie, prowadzicie akcje społeczne lub informacyjne - zgłoście się! Dziękując wszystkim, którzy opracowują autorskie projekty, czekamy na kolejne - jeszcze do poniedziałku, 23 stycznia 2023 r., lista jest otwarta.

- Łączny budżet finansowania projektów w skali Polski to 200 tys. złotych - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor marketingu z Energi z Grupy ORLEN, będącej patronem akcji dobroczynnego projektu. - Grupa Polska Press prowadzi akcję w każdym województwie i w każdym z nich beneficjenci otrzymają wsparcie w łącznej wysokości 12 500 złotych.

Wszystkich, którzy chcą podpowiadać seniorom, jak jeszcze oszczędzać, odsyłamy do bloga ZielonePojecie.pl. Tam można znaleźć wiele opracowanych przez ekspertów porad.

To już ostatnie dni na zgłaszanie projektów!

Zapraszamy instytucje, organizacje i samorządy, które aktywnie działają na rzecz starszych mieszkańców, chroniąc przed wysokimi kosztami życia.

Zgłoszone w ramach akcji „Święta z dobrą energią” inicjatywy oceni kapituła. Kolejnym etapem będzie głosowanie, do którego zaprosimy naszych Czytelników. Najwyżej oceniane pomysły wesprzemy finansowo. Przypomnijmy, że łączny budżet to aż 200 tys. zł.

W każdym województwie przyznamy trzy wyróżnienia:

  • 1 miejsce: 6000 zł,
  • 2 miejsce: 4000 zł,
  • 3 miejsce: 2500 zł.

Na Wasze zgłoszenia czekamy do poniedziałku, 23 stycznia 2023 r. Szczegóły dotyczące akcji i regulamin znajdziecie na głównej stronie serwisu lokalnego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Materiał oryginalny: Święta z dobrą energią. Pomagacie seniorom? Możecie uzyskać wsparcie - Dziennik Bałtycki

Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni