Święta z dobrą energią. Rozpoczynamy projekt charytatywny na rzecz seniorów

Akcja specjalna Święta z dobrą energią
Święta z dobrą energią. Rozpoczynamy projekt charytatywny na rzecz seniorów
Święta z dobrą energią. Rozpoczynamy projekt charytatywny na rzecz seniorów 123rf
Zawirowania na rynku energii zapowiadają trudną zimę. W tej sytuacji szczególną opieką trzeba otoczyć ludzi starszych. To czas, by pomyśleć o wspólnocie, skupić się na jej potrzebach. Pokażcie, jak działacie na rzecz seniorów!

Grudzień to wyjątkowy miesiąc, to powolne wchodzenie w nastrój świąt. Przygotowując się do Bożego Narodzenia, większość miast ozdabiała w tym czasie ulice i rynki przepięknymi iluminacjami. Były naprawdę imponujące! Chcąc wybrać te najbardziej okazałe, od lat proponowaliśmy zabawę - świąteczny plebiscyt na najpiękniej rozświetloną miejscowość w Polsce. Energooszczędny sprzęt AGD, który trafiał do zwycięzców, przekazywany był na cele charytatywne.

Dziś wszystko się zmieniło, święta będziemy przeżywać w innej atmosferze. Kryzys energetyczny wywołany napaścią Rosji na Ukrainę postawił nas wszystkich w niezwykle trudnej sytuacji. I choć coraz bardziej rozumiemy potrzebę oszczędzania, próbujemy zmieniać dotychczasowy styl życia, pamiętajmy, że ze skutkami tak potężnych zawirowań nie wszyscy sobie radzą. W szczególnie trudnym położeniu znaleźli się seniorzy. Mimo wielu doraźnych działań, uruchamianych dopłat, wielu starszych ludzi nie potrafi się w tym kryzysowym czasie odnaleźć.

- Dlatego chcemy stanąć po ich stronie, razem wspierając słabszych - mówi Justyna Kruszewska, dyrektor marketingu z Energi z Grupy ORLEN, będącej patronem akcji „Święta z dobrą energią”. - Zawsze możemy zrobić coś dla innych, nawet coś prostego, zwyczajnego. Wspólnie z gazetami należącymi do Polska Press Grupy proponujemy udział w projekcie dobroczynnym, w którym zyskają aktywne organizacje z każdego województwa.

Nasz cel

Do udziału w tym charytatywnym projekcie zapraszamy m.in. samorządy, organizacje pozarządowe, fundacje i instytucje społeczne, które realizują autorskie pomysły na rzecz starszych mieszkańców, promując zwiększanie efektywności energetycznej. Zapraszamy do prezentowania rozwiązań poprawiających komfort życia i pomagających dostosować się do wyzwań związanych z rosnącymi kosztami utrzymania. Jeśli więc troska o środowisko, konieczność oszczędzania wody i energii, proekologiczne działania przynoszą konkretne oszczędności i dają seniorom wymierne korzyści, zgłoście się! Inicjatywy zostaną zweryfikowane przez kapitułę, a następnie poddane pod głosowanie wśród naszych Czytelników.

Pomysły, które uzyskają największe poparcie, zostaną wsparte finansowo - łączny budżet to 200 tys. zł.

W każdym województwie przyznamy trzy wyróżnienia:

  • 1 miejsce: 6000 zł,
  • 2 miejsce: 4000 zł,
  • 3 miejsce: 2500 zł.
KLIKNIJ i ZGŁOŚ PROJEKT

Na zgłoszenia czekamy do 15 grudnia.

Regulamin akcji

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni