MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Święto Gminy Ogrodzieniec 2024. Ania Wyszkoni i Lady Pank na zamku. Zobaczcie WIDEO i ZDJĘCIA

Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
2 i 3 sierpnia Ogrodzieniec obchodził swoje święto. W wyjątkowej scenerii, jaką jest Zamek Ogrodzieniec, dla zgromadzonej publiczności, na scenie zlokalizowanej na przedzamczu wystąpiły ikony polskiej muzyki: Lady Pank oraz Ania Wyszkoni. Dopełnieniem był spektakl laserowy z podkładem muzycznym, nawiązującym do historii miejsca. Zobaczcie ZDJĘCIA z wydarzenia.

Pierwszy dzień Święta Miasta i Gminy Ogrodzieniec 2024 obchodzony był na skwerze na Placu Wolności, zlokalizowanym przy budynku M-GOKiS w Ogrodzieńcu. Tego dnia gwiazdą wieczoru był rockowy Zespół Farba.

Zobaczcie ZDJĘCIA z Dni Ogrodzieńca 2024

W drugim finałowymi dniu w swój niepowtarzalny klimat wprowadziła Ania Wyszkoni, wykonując m.in. utwory, znane praktycznie każdemu: "Agnieszka", "Czy ten Pan i Pani", "Oczy Szeroko Zamknięte". Tuż po jej występie w bajeczny i średniowieczny klimat wprowadził wyjątkowy pokaz laserowy z podkładem muzycznym, nawiązującm do kultury i zwyczajów średniowiecza.

Tuż po pokazie w swoje hity wprowadził zespół Lady Pank, wykonując m.in. utwory: "Zawsze tam gdzie ty" czy "Kryzysowa narzeczona".

- Jest tutaj co roku niepowtarzalny i wyjątkowy klimat imprezy poprzez lokalizację na Zamku Ogrodzieniec, który jest perłą regionu i Polski. Na scenie gwiazdy polskiej muzyki, pokaz laserowy. Przedzamcze daję ogromną przestrzeń i komfort w wyśmienitej zabawie - mówi Andrzej Frankiewicz, który przyjechał na święto gminy z Katowic.

Ogrodzieniec w tym roku świętuje 51-lecie odzyskania praw miejskich.

- 51 lat wydaje się niewielką liczbą w historii naszego kraju, ale to także niewielką liczbą w historii Ogrodzieńca. To zaledwie kontynuacja bogatej, nakreślonej bohaterstwem historii. Prawa miejskie zostały odebrane miastu w wyniku represji po powstaniu styczniowym. I choć po drodze mieliśmy także trudne czasy PRL-u i trudne czasy przemian po 1989 roku, to Ogrodzieniec wyszedł z nich obronną ręką i dziś jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych miast w Polsce - mówi Anna Pilarczyk, burmistrz miasta i gminy Ogrodzieniec.

Zobaczcie ZDJĘCIA z Dni Ogrodzieńca 2024

Na przestrzeni czasu Ogrodzieniec stał się nieoficjalną stolicą Jury Krakowsko-Częstochowskiej.

- Pamiętajmy, że w okresie tych 51 lat zyskał miano nieoficjalnej stolicy Jury Krakowsko-Częstochowskiej, a każdego roku odwiedzają nas turyści nie tylko z naszego kraju, czy Europy, ale z całego świata. Dziś Ogrodzieniec jest znakomitym przykładem nowoczesnego, dobrze zorganizowanego samorządu. Gmina świetnie się rozwija, skutecznie zabiegamy o różnego rodzaju środki zewnętrzne i wykorzystujemy je do maksimum - mówi Anna Pilarczyk, burmistrz miasta i gminy Ogrodzieniec.

Całość wydarzenia dopełniły występy lokalnych artystów.

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni