Świętochłowice: nowa linia autobusowa nr 231 połączy os....

  Świętochłowice: nowa linia autobusowa nr 231 połączy os. Ustronie z Chorzowem

  Sonia Cichoń

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Nowa linia połączy os. Ustronie z Centrum Świętochłowic i Chorzowem

  Nowa linia połączy os. Ustronie z Centrum Świętochłowic i Chorzowem ©UM Świętochłowice

  Mieszkańcy osiedla Ustronie w Świętochłowicach już wkrótce będą mieli linię autobusową nr 231. Czekali na nią kilkadziesiąt lat. Od 1 września to miejsce zostanie skomunikowane z Centrum Świętochłowic. Jednocześnie zapewniony zostanie dojazd do cmentarza przy ul. Szpitalnej i dalej aż do ul. Gwareckiej w Chorzowie. Czytajcie szczegóły!
  Nowa linia połączy os. Ustronie z Centrum Świętochłowic i Chorzowem

  Nowa linia połączy os. Ustronie z Centrum Świętochłowic i Chorzowem ©UM Świętochłowice

  Do Centrum mam spory kawałek. Żeby pójść na większe zakupy czy pójść do kościoła zawsze musiałam prosić o pomoc syna, który ma samochód. Teraz będę bardziej samodzielna - cieszy się pani Renata, mieszkanka osiedla Ustronie, czyli popularnej "Korei".

  Ta część Świętochłowic, w której zamieszkuje ok. 1700 osób od wielu lat nie była skomunikowana z resztą miasta. Świętochłowiczanie wspominają, że kiedyś kursował tam co prawda bus, ale nie ruszał z przystanku dopóki w środku nie zgromadziło się osiem osób. Teraz wszystko ma się zmienić, bo od 1 września KZK GOP uruchamia nową linię minibusową nr 231 kursującą na trasie "Świętochłowice Osiedle Ustronie Chopina" - "Chorzów Centrum Edukacji".

  - Z wnioskiem o uruchomienie takiej linii zwróciła się do nas gmina. Na początku, autobus będzie kursował co godzinę - informuje Anna Koteras, rzecznik prasowy KZK GOP.

  Przez pierwsze pół roku linia będzie testowana. Sprawdzane będzie m.in. w jakich godzinach przewozy są najbardziej potrzebne i czy przystanki są dobrze zlokalizowane. Po tym czasie określone zostaną docelowe zasady jej funkcjonowania. Swoje uwagi będą mogli także zgłaszać sami pasażerowie, mieszkańcy osiedla Ustronie. Należy w tym celu zwrócić się do Wydziału Obsługi Mieszkańców Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

  - Data uruchomienia nowej linii nie jest oczywiście przypadkowa. Chcemy także ułatwić dzieciom i ich rodzicom dotarcie do szkół - zapewnia Bartosz Karcz, wiceprezydent miasta.

  Minibus został przystosowany do szerokości ulic na osiedlu, które są wąskie. Pojazd ma być nowoczesny i co ważne, niskopodłogowy, aby bez problemu wsiedli do niego seniorzy, czy osoby niepełnosprawne.

  - Mieszka tutaj bardzo wiele starszych osób, którzy skarżyli się, że nie mogą dojechać do kościoła, czy na cmentarz, bo po prostu nie mają czym - opowiada Gerda Król, radna. - Na własnej skórze doświadczyłam, jaki to kawał drogi, żeby wydostać się z "Korei" do Centrum - dodaje.

  Pani Gerda w imieniu mieszkańców zwróciła się z prośbą do władz miejskich o interwencję. Zgodę na uruchomienie nowej linii wyraził zarząd KZK GOP i od najbliższego wtorku gehenna mieszkańców wreszcie ma się zakończyć.

  Jaka będzie dokładna trasa autobusu? Z Centrum Edukacji w Chorzowie przejedzie na Gwarecką, następnie zatrzyma się przy ul. Szpitalnej w Świętochłowicach, przy cmentarzu, Muzeum Powstań Śląskich, kościele, na ul. Morcinka, a podróż zakończy przy ul. Chopina na os. Ustronie. W drodze powrotnej przejedzie obok Szkoły Podstawowej nr 3, przez Bytomską, Dworcową Muzeum Powstań Śląskich, aż do Gwareckiej w Chorzowie.


  *Kontrowersyjna reklama Żytniej to wstyd dla całej branży. Polmos przeprasza
  *Pies uratował dziecko od śmierci! Suczka Perełka bohaterką. Oto ona
  *Sosnowiec lepszy od Katowic. Ulica Małachowskiego bardziej zabawowa niż Mariacka
  *Przepis na leczo SPRAWDZONY I NAJSZYBSZY
  *Gdzie jest Basia, która jako dziecko zaginęła 15 lat temu? Rodzice wciąż szukają

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Porozmawiaj z Rybką MiniMini na żywo na ekranie!

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA