Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Świętochłowice: rusza remont ronda im. św. Jana Pawła II. Uwaga na zmianę organizacji ruchu. Wprowadzono objazdy

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Prace na ulicy Metalowców w Świętochłowicach.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE
Prace na ulicy Metalowców w Świętochłowicach.Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE Marzena Bugała
Wkrótce rozpocznie się remont ronda im. św. Jana Pawła II w Świętochłowicach. To kontynuacja przebudowy ulicy Metalowców w dzielnicy Zgoda. W związku z pracami na rondzie, dla kierowców będą przygotowane objazdy. Prace te potrwają od 25 do 30 lipca.

Prace na rondzie im. św. Jana Pawła II. Uwaga na objazdy

Wkrótce rozpocznie się remont ronda im. św. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda w Świętochłowicach. Prace potrwają od 25 do 30 lipca. W związku z tym zostaną wyznaczone objazdy i można się spodziewać sporych utrudnień

Na rondzie zostanie wymieniona cała nawierzchnia – w ostatnim czasie wymieniono krawężniki, chodniki i perony tramwajowe, zostały także przebudowane przejazdy tramwajowe.

W związku z planowanymi pracami, które będą podzielone na dwa etapy, zostaną wyznaczone objazdy. Kierowcy będą mieli możliwość przejazdu przez rondo dla pojazdów poruszających się ul. Wojska Polskiego w kierunku Rudy Śląskiej. Ponadto dla ruchu otwarty zostanie cały czas łącznik dla ruchu kierującego się z ul. Śląskiej w ul. Wojska Polskiego w kierunku Centrum. W pierwszym etapie przejazd zostanie utrzymany północną stroną ronda.

Podczas przebudowy ronda wprowadzona zostanie tymczasowa trasa przejazdu komunikacji zbiorowej zgodna z objazdami dla ruchu kołowego. Aby dostać się do Centrum z terenów okolic Centrum Kultury Śląskiej lub Rudy Śląskiej zostanie wytyczony objazd ulicami Ceramiczną i Śląską.

Przebudowa ulicy Metalowców. Wymiana nawierzchni, nowe chodniki i ścieżka rowerowa

Prace prowadzone są też na ulicy Metalowców. Obecnie trwa remont nawierzchni drogi i prace na rondzie im. Jana Pawła II. Ulica zostanie gruntownie przebudowana wraz z rondem im. Jana Pawła II w dzielnicy Zgoda.

Prace obejmą m.in. przebudowę koryta drogi, wzmocnienie asfaltu, stworzenie ścieżki rowerowej i chodników, wymianę oświetlenia, modernizację ronda, nowy peron autobusowy i tramwajowy. Prace drogowe mają potrwać do końca sierpnia. Dodatkowo, dzięki porozumieniu z ArcelorMittal Poland przy okazji zostanie wyremontowany przejazd kolejowy.

Nie przeocz

- Remont ul. Metalowców obejmie 470-metrowy fragment drogi wraz z wymianą nawierzchni jezdni ronda im. Jana Pawła II. Remont rozpoczął się 7 kwietnia 2020 r. Całość prac realizowana jest przez świętochłowickie Miejskie Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych - mówi Adrian Blondzik, główny specjalista w Biurze prasowym Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach.

Trwa remont ulicy Metalowców w Świętochłowicach.Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Inwestycje drogowe w Świętochłowicach. Trwa remont ulicy Met...

- Inwestycja drogowa będzie kosztowała 3 130 874,10 zł, z czego 2 505 067,00 zł to dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych - dodaje Adrian Blondzik.

Przywrócenie ruchu na ulicy Metalowców planowane jest do końca wakacji.

Musisz to wiedzieć

Zobacz koniecznie

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera