MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Świętochłowice: żłobki i przedszkola mają zostać otwarte od 18 maja. Zmienia się sposób rekrutacji do żłobka

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Obraz Esi Grünhagen z Pixabay
W Świętochłowicach 6 maja nie zostały otwarte miejskie przedszkola i żłobki. Miejski placówki mają zostać otwarte od 18 maja. Obecnie trwają przygotowania do otwarcia przedszkoli i żłobków w mieście. W przedszkolach i żłobkach wiele się zmieni. Będą mniejsze grupy, znikną wykładziny, a nawet pluszowe zabawki.

Otwarcie żłobków i przedszkoli w Świętochłowicach. Trwają przygotowanie na przyjęcie dzieci

Trwają przygotowania do otwarcia przedszkoli i żłobków w Świętochłowicach. Przypomnijmy, że w Świętochłowicach jest 10 przedszkoli publicznych. To łącznie 59 oddziałów, do których chodzi 1331 dzieci. W Świętochłowicach jest jest jeden żłobek publiczny i trzy kluby dziecięce (80 miejsc w publicznym). Dodatkowo jest 195 miejsc w żłobkach prywatnych.

Od 6 maja w Polsce mogły zostać otwarte przedszkola i żłobki. Władze Świętochłowic nie zdecydowały się na ten ruch, by w pełni przygotować się na przyjęcie maluchów. Termin otwarcia może się jednak przesunąć z uwagi na liczbę i zakres wymagań oraz zmianę sytuacji epidemiologicznej w województwie śląskim.

Po otwarciu, przedszkola i żłobki działać będą na nowych zasadach, których przestrzegać będą musieli pracownicy i rodzice, ucząc też dzieci zachowań związanych z funkcjonowaniem w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Co się zmieni? Przede wszystkim w jednej grupie przebywać może maksymalnie 12 dzieci (w wyjątkowych przypadkach 14), a na każde dziecko i opiekuna przypadać musi min. 4 metrów kwadratowych.

To jednak nie koniec. Usunięte zostaną wykładziny z obiektów oraz niezbędne będzie zabezpieczenie i wydzielenie pomieszczenia izolatki. Trzeba będzie także usunąć wszelkie pluszowe maskotki.

- Zgodnie z wytycznymi w pierwszej kolejności z przedszkoli i żłobków będą mogły skorzystać te dzieci, których rodzice nie mają możliwości pogodzenia pracy z opieką w domu. Pierwszeństwo będą mieć dzieci pracowników służby zdrowia, służb mundurowych, pracowników handlu i przedsiębiorstw produkcyjnych, realizujących zadania związane z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 - informują świętochłowiccy urzędnicy.

ŚwiętochłowiceW poniedziałek, 18 maja, mają wznowić pracę przedszkola  miejskie w Świętochłowicach. Z kolei 11 maja ponownie otworzyły się dwa prywatne żłobki w tym mieście, zaś jeden planuje rozpocząć przyjmowanie dzieci od 18 maja. Zobacz kolejne zdjęcia/plansze. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Kiedy miasta w woj. śląskim otwierają przedszkola i żłobki. ...

Rekrutacja do żłobka w Świętochłowicach. Losowanie do miejskich placówek

W Świętochłowicach przygotowywane są kryteria przyjmowania dzieci do miejskich placówek. Liczba zainteresowanych rodziców posłaniem dziecka do żłobka czy przedszkola, przekracza liczbę miejsc, które będą dostępne w placówkach po uwzględnieniu ograniczeń dotyczący liczebności grup oraz przestrzeni przeznaczonej na jedno dziecko i opiekuna.

"Drodzy Rodzice/Opiekunowie w trosce o bezpieczeństwo Państwa jak i członków Komisji Rekrutacyjnej, losowanie odbędzie się za pomocą systemu do transmisji online Urzędu Miejskiego w Świętochłowicach, którą będzie można śledzić pod adresem www.swietochlowice.sesja.pl" - wyjaśniają urzędnicy.

Losowanie odbędzie się w dniu 18 maja z podziałem na placówki i godziny:

  • 9.00 – Klub Dziecięcy nr 1 ( ul. Harcerska )
  • 9.15 – Klub Dziecięcy nr 2 ( ul. Sudecka )
  • 9.30 – Klub Dziecięcy nr 3 ( ul. K. Miarki )
  • 9.45 – Żłobek ( ul. A. Czajora )

Obejrzyj dokładnie

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 12 lat
Wideo

Nowy pistolet MPS z Fabryki Broni "Łucznik"

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera