reklama

Sylwester z Polsatem 2018/2019 na Stadionie Śląskim PORADNIK Otwarcie bram, parkingi, dojazd

Olga Krzyżyk
Olga Krzyżyk
Zaktualizowano 
Największa zabawa sylwestrowa w województwie śląskim odbędzie się na Stadionie Śląskim. Do Chorzowa bowiem przeniesiono „Sylwestrową Moc Przebojów”, która w ostatnich latach organizowana była przed Spodkiem w Katowicach. Wśród gwiazd, które wystąpią na ogromnej scenie, będą m.in. Maryla Rodowicz, Michał Szpak, Sławomir, Ewa Farna, Feel czy Cleo.

Sylwestrowa Moc Przebojów Telewizji Polsat w tym roku, z powodu organizacji w grudniu szczytu klimatycznego ONZ, został przeniesiony na Stadion Śląski w Chorzowie. Na ogromnej scenie wewnątrz "Kotła Czarownic" wystąpią: Michał Szpak, Maryla Rodowicz, Łobuzy, Ewa Farna, Sławomir, Liz Mitchell (wokalistka Boney M), The show a tribute to Abba, The Gipsy Band, Grzegorz Hyży, Cleo, Ewelina Lisowska oraz Feel. Wstęp na Sylwester na Stadionie Śląskim jest darmowy.

- Chyba po raz pierwszy w Polsce Sylwester odbywał się będzie w przestrzeni stadionowej. W zeszłym roku taką zabawę pokazywaną przez Polsat oglądało ponad 2,5 mln ludzi. My chcemy w tym roku pobić ten rekord i pokazać, że organizując wspaniałe wydarzenia, nie trzeba zerkać jedynie w kierunku Stadionu Narodowego. Nasz Stadion Śląski niczym nie odstaje od obiektu w Warszawie” – zapewniła Izabela Domogała, członek zarządu województwa śląskiego

O północy noworoczny toast wzniosą: Paulina Sykut-Jeżyna, Agnieszka Hyży, Elżbieta Romanowska, Ola Kot z Radia ESKA, Krzysztof Ibisz, Maciej Dowbor, Maciej Rock, Rafał Maserak oraz Kabaret Para nr 2 – Ewa Błachnio i Łukasz Kaczmarczyk.

Otwarcie bram Stadionu Śląskiego. Pokaz laserowy zamiast fajerwerków

Bramy stadionu dla widzów zostaną otwarte o godzinie 18.30. Wejść na płytę Śląskiego będzie można bramą nr 1 od ulicy Chorzowskiej (Katowice), 4 od ulicy Chorzowskiej (Katowice) oraz 7od alei Harcerskiej (Chorzów). Organizatorzy zachęcają, by jak najwcześniej przyjechać na imprezę. Dla publiczności dostępna będzie płyta oraz ewentualnie część trybun Stadionu Śląskiego. W pierwszej kolejności publiczności udostępniona zostanie płyta stadionu. Jeżeli ta się zapełni, otwarte zostaną również dolne sektory. Na terenie Stadionu, na trybunie zachodniej zostaną wydzielone i oznakowane miejsca dla osób niepełnosprawnych. Teren imprezy monitorowany będzie przez 358 kamer systemu monitoringu. Część artystyczno-koncertowej Sylwestrowej Mocy Przebojów rozpocznie się o godzinie 19.30.

O północy będzie powitanie nowego roku połączone z pokazem laserowym. W tym roku organizatorzy zdecydowali, że nie będą odpalać fajerwerków. Zakończenie części artystycznej zaplanowano na godz. 1.30. Zakończenie imprezy masowej przewidziano na godz. 2.00.

-Po licznych konsultacjach, wsłuchując się też w głos mieszkańców, myśląc też o lokatorach sąsiedniego Śląskiego Ogrodu Zoologicznego, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie podczas tej wyjątkowej zabawy zakazu dla fajerwerków – tłumaczył Jakub Chełstowski, marszałek województwa śląskiego.
PISALIŚMY:
Sylwester z Polsatem 2018/2019 na Stadionie Śląskim. Nie będzie pokazu sztucznych ogni w Parku Śląskim!

Na Stadionie Śląskim budowana jest ogromna multimedialna scena o całkowitej powierzchni 630 metrów kwadratowych. Szerokość zabudowy scenicznej to 100 metrów, a wysokość – 22. Uzupełni ją prawie 650 mkw. ekranów ledowych i 950 urządzeń oświetleniowych. Moc nagłośnienia wyniesie 400 kW, a koncert pokaże 15 kamer. Warto dodać, że ciężar sceny to aż 300 ton czyli więcej niż waży największy samolot pasażerski na świecie. Tę gigantyczną transmisję ze Stadionu Śląskiego przygotowuje aż 350 osób. Transmisja Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 rozpocznie się od godziny 20.
PISALIŚMY:
Scena na Sylwestrową Moc Przebojów na Stadionie Śląskim już rośnie.

Czego nie wolno wnieść na płytę Stadionu Śląskiego?

Na sylwestrową zabawę na Stadionie Śląskim nie można zabrać ze sobą swojego jedzenia i picia. Na terenie chorzowskiego stadionu dostępne mają być punkty gastronomiczne i foodtrucki. Oczywiście na teren stadionu nie można wnosić alkoholu, ale też fajerwerków, broni, parasoli, balonów, plastikowych, metolowych czy szklanych pojemników i puszek. Nie można też wjechać na teren stadionu rowerem, skuterem czy motocyklem. Nie można też zabrać ze sobą na zabawę psa i innego zwierzęcia.

Zabrania się wnoszenia i posiadania w trakcie imprezy:

 • broni lub innych niebezpiecznych przedmiotów,
 • materiałów wybuchowych,
 • wyrobów pirotechnicznych,
 • materiałów pożarowo niebezpiecznych,
 • napojów alkoholowych,
 • plastikowych, szklanych lub metalowych pojemników lub puszek,
 • środków odurzających lub substancji psychotropowych,
 • symboli lub barw klubów sportowych w jakiejkolwiek postaci,
 • dronów lub jakichkolwiek innych urządzeń latających,
 • parasoli.

Ponadto zakazuje się:

 • wprowadzania psów i innych zwierząt,
 • wprowadzania rowerów, skuterów oraz motocykli,
 • jakiejkolwiek działalności handlowej lub innej zarobkowej na terenie imprezy,
 • wchodzenia na elementy infrastruktury technicznej i miejskiej a także na obszary, które są niedopuszczone dla uczestników (np. scena i jej zaplecze, stanowisko realizacyjne, itp.),
 • rzucania przedmiotami, rozniecania ognia i niszczenia mienia znajdującego się na terenie imprezy.

Parking na terenie Parku Śląskiego. Trzeba wcześniej kupić bilet

Na samym terenie Parku Śląskiego na czas sylwestrowej zabawy wyznaczono 4 duże parkingi. Kupując bilet na parking do 31 grudnia, do godz. 16.00 – zapłacimy 20 zł. Po tym czasie bilet kosztować będzie 30 zł. Na terenie Parku Śląskiego będzie można zaparkować, tylko jeśli wcześniej zakupimy bilet parkingowy (dostępny na stronie www.ticketmaster.pl).

W dniu imprezy na terenie Parku Śląskiego będzie do dyspozycji ok. 1300 miejsc parkingowych. Na parking z wykupionym biletem będzie można wjechać 31 grudnia od godz. 17.30 do 24. Organizatorzy wskazują, że dostępne będą również parkingi w Katowicach: przy ul. Złotej (GKS), ul. Olimpijskiej (powyżej MCK), centrach handlowych oraz ogólnie dostępnych miejscach parkingowych w centrum Katowic.

Dojazd na Sylwester z Polsatem komunikacją miejską

Na Sylwester z Polsatem można oczywiście dojechać komunikacją publiczną. 31 grudnia KZK GOP zwiększy liczbę kursów tramwajów oraz autobusów. Linie tramwajowe nr 6, 11 i 19 będą miały zwiększony tabor, uruchomione zostaną ponadto dodatkowe kursy przed imprezą i po jej zakończeniu (zakończenie imprezy planowane jest na godz. 2 w nocy). Kursować będzie też linia tramwajowa nr 0 na trasie Katowice Plac Wolności - Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia. Tramwaj ten zatrzyma się po drodze na wszystkich przystankach. Zwiększona zostanie także liczba kursów autobusów linii 820 i 830. Autobusy linii 820, 830 i 840 zatrzymają się też na przystanku Chorzów AKS, który znajduje się w pobliżu Stadionu Śląskiego.

Komunikacja tramwajowa:

linie nr 6, 11, 19 - zwiększenie pojemności taboru oraz uruchomienie dodatkowych kursów przed imprezą oraz po zakończeniu imprezy, linia nr 0 - uruchomienie kursowania w relacji: „Katowice Plac Wolności” – „Chorzów Stadion Śląski Pętla Zachodnia” z obsługą wszystkich przystanków tramwajowych na trasie przejazdu, tj.: „Katowice Dworzec PKP”, „Katowice Rondo”, „Katowice Sokolska”, „Katowice Stęślickiego”, „Katowice Dąb Huta Baildon”, „Katowice Dąb Silesia City Center”, „Katowice Dąb Kościół”, „Park Śląski Wesołe Miasteczko” „Park Śląski Ogród Zoologiczny” oraz „Park Śląski Wejście Główne".

Komunikacja autobusowa:

linie nr 820, 830, 840 - uruchomienie obsługi przystanku autobusowego „Chorzów AKS” wraz z dodatkowymi kursami dla linii nr: 820 i 830.

Dodatkowe pociągi po zakończeniu Sylwestrowej Mocy Przebojów:
1 stycznia 2019 r. uruchomione zostaną dodatkowe cztery pociągi relacji:

 • Katowice – Tychy Lodowisko
 • Katowice – Gliwice
 • Katowice – Zawiercie
 • Katowice – Rybnik

Przejazd w dodatkowych pociągach będzie realizowany na podstawie taryfy Kolei Śląskich.

Zmiana organizacji ruchu w okolicach Stadionu Śląskiego
31 grudnia w pobliżu Stadionu Śląskiego wprowadzone zostaną też tymczasowe zmiany w organizacji ruchu. Od godz. 17 nie będzie można wjechać i wyjechać z osiedla Tysiąclecia od ul. Chorzowskiej. Z kolei od godz. 18 ograniczona będzie możliwość skrętu w lewo z ul. Katowickiej w kierunku ul. Parkowej. Na ulicy Parkowej od ronda w rejonie centrum handlowego Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy. Zmiany w ruchu zaplanowano też od godz. 23.30, wtedy m.in. zamknięty zostanie fragment drogi ul. Katowickiej i ul. Chorzowskiej. Ruch zostanie przywrócony 1 stycznia ok. godziny 2.

Na terenie Chorzowa wprowadzone zostaną następujące zmiany w organizacji ruchu pojazdów:

 • ograniczona zostanie relacja skrętu w lewo z ciągu ulicy Katowickiej w kierunku ulicy Parkowej – od godz. 18,
 • wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ulicy Parkowej na odcinku od ronda w rejonie C.H. Carrefour do skrzyżowania z ul. Kościuszki – od godz. 18,
 • zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie ciąg ulicy Katowickiej na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i skrzyżowaniem z ul. Gałeczki – od godz. 23.30,
 • zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie ciąg ulicy Chorzowskiej (w Katowicach) na odcinku pomiędzy skrzyżowaniem z ul. Parkową/al. Wojska Polskiego i pierwszą przewiązką (połączenia jezdni ulicy Chorzowskiej) za przejściem podziemnym – od godz. 23.30,
 • zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie łącznik pomiędzy al. Wojska Polskiego i ul. Tysiąclecia (w Katowicach) – od godz. 23.30,
 • zamknięty dla ruchu pojazdów zostanie ciąg al. Wojska Polskiego – od godz. 23.30.

Gospodarzami Sylwestrowej Mocy Przebojów 2018 są Telewizja Polsat, Województwo Śląskie, Miasto Katowice, Stadion Śląski zaś organizatorem imprezy jest firma Music Company.

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Dlaczego miasta zabraniają pokazów fajerwerków w Sylwestra?

Sylwester: noc zabawy i tragedii

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 2

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

P
Piotr gełdon

pozdrawiam śląk

Z
Zyga

Bardzo dobrze ,ze ni ma strzelania kiedy bedzie wszedzie zakaz?

Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3