Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Symulator Księdza po polsku Priest Simulator: Msza po pijaku, fantazjowanie w konfesjonale. Kontrowersyjna gra studia Delirma z Żywca

TK
Priest Simulator: Zobacz na kolejnych slajdach elementy fabuły gry.
Priest Simulator: Zobacz na kolejnych slajdach elementy fabuły gry. You Tube / Ultimate Games S.A.
Msza po pijaku, czy fantazjowanie w konfesjonale to tylko niektóre z możliwości, jakie otwiera przed graczem Priest Simulator, czyli "Symulator Księdza" - produkcja, za którą stoi polskie studio Delirma. Premiera gry Priest Simulator zapowiadana jest na 7 styczeń 2020. Jednak już w tej chwili możemy zobaczyć jej próbkę, gdyż na kanale dystrybutora Ultimate Games S.A. pojawił się już krótki trailer. W komentarzach pod nim pojawiły się głosy, że to interaktywny Kler.

Priest Simulator. To interaktywny Kler?

ZOBACZ KONIECZNIE
ELEMENTY FABUŁY GRY

W grze Priest Simulator, produkcji polskiego studia Delirma, gracz wciela się w postać księdza, który jest opiekunem wiejskiej parafii. Będzie stawał przed wyborami, czy na pierwszym planie ma dobro swoich wiernych, czy zależy mu tylko i wyłącznie na pieniądzach. Twórcy gry tak opisują wyzwanie, które stoi przed graczem:

Wyobraź sobie, że masz boskie moce i jesteś najważniejszą osobą we wsi. Co robisz? Pomagasz ludziom czy robisz sobie jaja? Oto życie księdza.

Oto niektóre z możliwości jakie stwarza Priest Simulator:

  • odprawianie kazań i zdobywanie uznania wśród ludzi
  • chodzenie po kolędzie i zdobywanie łupów
  • walka z innymi księżmi na boskie moce
  • ściganie się samochodem z innymi księżmi
  • odprawianie egzorcyzmów na opętanych ludziach lub zwierzętach

Ponadto gracz będzie mógł decydować o cenniku kościelnych usług i za zarobione pieniędze rozbudowywać swoją świątynię. Interesujące rzeczy dzieją się również w konfesjonale. Trudno ocenić czy gra Priest Simulator będzie udanym tytułem, jednak już w tej chwili w niektórych komentarzach internautów określana jest mianem interaktywnego "Kleru".

Film "Kler" Wojtka Smarzowskiego to obraz, który jeszcze przed premierą budzi olbrzymie emocje i jest przyczyną wielu dyskusji. Internauci tworzą KLER MEMY. Oficjalna premiera 28 września 2018, przed nią szereg gorących wydarzeń: cenzura Smarzowskiego przez TVP, usuwany zwiastun z serwisu YouTube, zamieszanie o Złotego Klakiera z Radiem Gdańsk, słowa ks. Wojciecha Lemańskiego pod adresem ks. Kowalczyka: "odwal się klecho", czy kolejny emocjonalny wpis Krystyny Pawłowicz to tylko niektóre wątki związane z nowym obrazem Smarzowskiego. Zobacz w galerii jak internet komentuje nadciągającą premierę "Kleru" falą memów. Celem naszego filmu nie jest podejmowanie dyskusji na temat wiary czy krytyka osób wierzących. Wiarę uznajemy za jedną z najbardziej intymnych sfer każdego człowieka. Chcemy jednak mówić o ludzkich działaniach i postawach budzących nasz fundamentalny sprzeciw. Nasz film to wizja artystyczna oparta na wielu prawdziwych wydarzeniach, sytuacjach, które miały miejsce gdzieś i kiedyś. To niezwykle poruszająca, ale równocześnie prawdziwa historia. - mówią o filmie jego twórcy.Zdaniem posłanki Anny Sobeckiej film jeszcze przed oficjalną premierą wzbudza kontrowersje ze względu na sposób, w jaki przedstawiono w nim księży katolickich w Polsce. „Według Smarzowskiego to grupa zakłamanych, pazernych, bezideowych alkoholików, zainteresowanych jedynie seksem – pisze w swojej interpelacji Anna Sobecka. - Nie rozpatrując kwestii swobody artystycznej, zastrzeżenie budzi dofinansowanie z pieniędzy podatników, w tym wielu katolików, takiego obrazu. Paszkwilancka produkcja korzysta z dofinansowania Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, gdy jednocześnie wiele wartościowych produkcji nie ma szansy na podobne wsparcie”.

Film Kler szokuje. Cios w Kościół, czy księży MEMY NOWE Kler...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo