TB
Szczęśliwa trzynastka. Argentyna po meczu z Brazylią dołączyła do grona uczestników mundialu w Katarze AP/Associated Press/East News
Argentyna bezbramkowo zremisowała z Brazylią i na pięć meczów przez zakończeniem eliminacji mistrzostw świata jest już pewna gry w Katarze. Spodziewany hit rozczarował, więcej w nim było brutalnych starć niż efektownych akcji.

Reprezentacja Brazylii awans na mistrzostwa świata w Katarze zapewniła sobie już wcześniej. Jednak mecze z Argentyną zawsze są wyjątkowe. W nocy z wtorku na środę spotkanie jednak rozczarowało. Zakończyło się remisem 0:0, a sytuacji, by któraś z drużyn strzeliła gola, było jak na lekarstwo.

Bliżej wyjścia na prowadzenie na Estadio del Bicentenario w San Juan byli goście. W pierwszej połowie przelobować bramkarza Argentyny próbował Vinicius Jr., ale strzał skrzydłowego Realu Madryt był niecelny. Natomiast po przerwie piłka po strzale z woleja Freda uderzyła w poprzeczkę. Argentyńczycy zagrozili bramce Alisona właściwie raz - pod koniec spotkania swoich sił próbował Lionel Messi, jednak kopnął prosto w bramkarza Liverpoolu.

Bardziej niż efektowne akcje, w oczy rzucała się brutalna gra. Sędzia w pierwszych minutach nie utemperował agresywnie grających piłkarzy obu stron i im dłużej trwał mecz, tym gorzej panował nad sytuacją. Największą wpadkę zaliczył w 39. minucie, gdy w walce o piłkę Otamendiego z Raphinihą ten pierwszy huknął łokciem w twarz Brazylijczyka. Obrońca Benfiki nie otrzymał za to nawet żółtej kartki...

Tak czy inaczej oba zespoły mogą już planować wypad do Kataru w grudniu 2022 r. Tym remisem Argentyna zdobył potrzebny punkt, by na pięć meczów przed końcem eliminacji (drużynom za nią zostały do rozegrania po cztery mecze) byś pewnym awansu na mundial.

Drużyny zakwalifikowane do mistrzostw świata w Katarze (w kolejności, w jakiej tego dokonały):