MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szczyrk: po weekendowym paraliżu dróg będą zakazy parkowania na DW 942

MP
Tak wyglądały drogi w centrum Szczyrki w sobotę, 5 stycznia
Tak wyglądały drogi w centrum Szczyrki w sobotę, 5 stycznia Magdalena Nowacka - Goik
Po sobotnio-niedzielnym armagedonie na drodze dojazdowej do Szczyrku, od najbliższego weekendu obowiązywały zakazy zatrzymywania i parkowania wzdłuż drogi wojewódzkiej 942.

W sobotę, 5 stycznia Szczyrk przypominał oblężoną twierdzę. Z powodu natłoku zmotoryzowanych turystów, ani wjazd ani wyjazd z miasta nie był możliwy. Na narty przyjechało tysiące mieszkańców Śląska i nie tylko. Wąska - i jedyna - droga dojazdowa do Szczyrku została zablokowana przez śnieg i zaparkowane na poboczach samochody.

Ogromne korki, wąskie ulice, wszędzie zalegający śnieg, kierowcy parkujący na pasie ruchu doprowadziły do paraliżu miasta.

Po południu burmistrz Szczyrku ogłosił "stan zagrożenia o znamionach klęski żywiołowej". W mieście zebrał się sztab kryzysowy, który przez noc miał rozwiązać trudną sytuację.

PISALIŚMY O TYM:
Szczyrk sparaliżowany od śniegu i tysięcy turystów. Nawet 10 tys. samochodów przyjechało tu w sobotę

Sytuacja w Szczyrku

Szczyrk sparaliżowany od śniegu i tysięcy turystów. Nawet 10...

Sprawą zajął się wojewoda śląski.

– Gdyby nie było tego tąpnięcia, to nie wierzę, że z soboty na niedzielę przyjechałoby tu pięć pługów i było tyle policji – powiedział nam Antoni Byrdy, burmistrz Szczyrku. – Po tych wszystkich działaniach wirniki zostały puszczone, droga z Białego Krzyża jest mocno poszerzona, wywieźliśmy część śniegu z chodnika przy ulicy Salmopolskiej.

CZYTAJCIE TEŻ:
Szczyrk potrzebował tąpnięcia, ale to nie rozwiąże problemu

W tej sprawie zwołano też obrady Sztabu Kryzysowego przy wojewodzie śląskim. Odbyła się nawet wizja lokalna w Szczyrku. Efekt?

Ustalono, że od najbliższego weekendu na przelotowej drodze wojewódzkiej 942 zmieniona będzie organizacja ruchu. Zostanie wprowadzony zakaz zatrzymywania i parkowania wzdłuż tej drogi. Zmiany będą obowiązywać do odwołania.

Zima w Beskidach jest piękna. Zobaczcie zdjęcia z hali Rysianki i Przegibka. Poniedziałek w Beskidach przyniósł piękną pogodę, która zachęcała zarówno do wyjazdu na narty jak i wyjścia w góry. Ciągle jednak jest niebezpiecznie. Co ważne, od wtorku, 8 stycznia, wracają spore opady śniegu.

Piękne Beskidy, ale ciągle jest niebezpiecznie, a od jutra w...

- Przeważyły względy bezpieczeństwa i udrożnienia przejazdu karetkom i pojazdom odśnieżającym - mówił Zbigniew Tabor, szef Zarządu Dróg Wojewódzkich w Katowicach w Radiu Katowice. - Oznacza to oczywiście dyskomfort dla turystów przyjeżdżających do miasta na narty.

Dni wolne w 2019 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo