Katowicki magistrat zachęcał już mieszkańców, aby wynajmowali swoje mieszkania gościom, którzy przyjadą na Szczyt Klimatyczny do Katowic, teraz aktywizuje przedsiębiorców do włączenia się w projekt COP24 Friendly. To inicjatywa dla restauratorów, ale nie tylko. Projekt będzie realizowany w kilku kategoriach: breakfast, lunch, dinner, clubbing, shopping.

Szczyt Klimatyczny (COP24) odbędzie się w Katowicach między 3 a 14 grudnia. Wydarzenie przyciągnie około 30 tys. gości z blisko 200 krajów. Wezmą w nim udział politycy, przedstawiciele organizacji pozarządowych i naukowcy, ale też setki wolontariuszy. Wszyscy oni muszą gdzieś spać, stąd wcześniejsza inicjatywa katowickiego magistratu zachęcająca mieszkańców, aby wynajmowali gościom szczytu swoje mieszkania. Na tym jednak nie koniec. Goście szczytu będą też jeść, robić zakupy i bawić się… Stąd kolejny apel Katowic, tym razem skierowany do przedsiębiorców.

- Projekt COP24 friendly powstał, by służyć integracji środowiska lokalnych przedsiębiorców w celu zaprezentowania ich unikalnej i ciekawej oferty oraz gościnnej atmosfery uczestnikom Szczytu Klimatycznego ONZ - wyjaśniają urzędnicy.

Projekt COP24 friendly realizowany będzie w pięciu kategoriach: breakfast, lunch, dinner, clubbing, shopping. Przedsiębiorcy mogą przystąpić do wszystkich kategorii, tylko jednej lub kilku wybranych – w zależności od swojej działalności.

- Zainteresowani projektem powinni przesłać zgłoszenie do 15 listopada. Aby przystąpić do programu uczestnicy zobowiązani są do przygotowania specjalnej oferty w ramach COP24 friendly w zadeklarowanych kategoriach. W zamian lokal zostanie oznaczonych specjalną naklejką, która będzie informowała o udziale w projekcie - mówi Marcin Stańczyk, naczelnik wydziału promocji.

Dodaje, że przedsiębiorcy, którzy włączą się do projektu będą promowani w mediach społecznościowych, a także otrzymają gadżety dla klientów – piny z symbolami Katowic. Kelnerzy w lokalach gastronomicznych zostaną wyposażeni w fartuchy. Formularz rejestracyjny dostępny jest na stronie www.cop24.katowice.eu

Wpisz miejscowość i sprawdź wyniki wyborów

POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:

Wybory samorządowe w Zabrzu DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Dąbrowie Górniczej DRUGA TURA

Wybory samorządowe w Bytomiu DRUGA TURA