Sześć medali Polaków na mistrzostwach Europy amatorskiego MMA

Jacek Łosak
Na zdjęciu Magda Czaban
Wielkim sukcesem polskiej reprezentacji zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Seniorów IMMAF 2022.

Na Mistrzostwa Europy IMMAF 2022, które odbywały się we Włoszech w dniach od 27 września do 1 października, wyruszyło jedenastu reprezentantów Polski wyłonionych przez Stowarzyszenie MMA Polska. W ciągu pięciu dni turniejowych zmagań Polacy toczyli boje w kategoriach seniorów i juniorów.
W piątek 30 września odbyły się finały juniorów, w których Dominika Steczkowska wywalczyła złoty krążek i została mistrzynią Europy w wadze koguciej, a Michał Borowski zdobył srebro w kategorii lekkiej.
Następnego dnia doszło do zmagań finałowych seniorów, w których walczyła Magdalena Czaban i Paulina Kontna. Magda Czaban pokonała na punkty Songuel Karatorak, zawodniczkę z Niemiec, i wywalczył tytuł mistrzyni Europy w wadze słomkowej. Dla Polki był to trzeci tytuł najważniejszych zawodów amatorskiego MMA w Europie. Paulina Kontna, nie obroniła zeszłorocznego tytułu mistrzyni – przegrała w finale ze Szwedką, Niną Nikolija Milosevic i zakończyła zawody na drugim stopniu podium.
Polacy na zawodach zdobyli też dwa brązowe krążki. Karol Durszlewicz wywalczył medal w wadze koguciej seniorów, a Brajan Przysiwek zajął trzecie miejsce w kategorii średniej.
Reprezentantów na zawodach wspierał sztab szkoleniowy, w skład którego weszli znani trenerzy: Michał Mankiewicz, Szymon Bońkowski i Kamil Zawarski.
Tegoroczne mistrzostwa Europy MMA odbywały się w miejscowości Lignano Sabbiadoro. W trakcie turnieju rywalizowało blisko 300 reprezentantów 36 krajów. Wydarzenie zostało zorganizowane po raz siódmy w historii i jest najważniejszym turniejem amatorskiego MMA odbywającym się na Starym Kontynencie. Organizator, czyli International Mixed Martial Arts Federation, jest międzynarodową organizacją powstałą w roku 2012, która skupia się na promowaniu i rozwoju mieszanych sztuk walki w amatorskiej odsłonie tego sportu. Głównym celem IMMAF jest wprowadzenie MMA do rodziny sportów olimpijskich. Federacja skupia w gronie swoich członków ponad 120 organizacji MMA z całego świata