MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa nr 4 w Żorach zostanie rozbudowana. Dotychczasowe boisko zostanie zadaszone

OPRAC.:
Robert Lewandowski
Robert Lewandowski
Dotychczasowe boisko zostanie zadaszone
Dotychczasowe boisko zostanie zadaszone RL, IrS, arc
Miasto Żory ogłosiło przetarg na rozbudowę budynku Szkoły Podstawowej nr 4 o budynek sali gimnastycznej wraz z łącznikiem, przebudowę wiatrołapu w istniejącym budynku oraz budowę rozbiegu do skoku w dal. Inwestycja ma związek z programem "Olimpia", z którego miasto pozyskało dofinansowanie na inwestycję.

Szkoła Podstawowa nr 4 w Żorach zostanie rozbudowana

Projekt zakłada budowę sali gimnastycznej po północnej stronie budynku Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach, w miejscu istniejącego boiska wielofunkcyjnego i rozbiegu do skoku w dal. Pomiędzy projektowaną salą a budynkiem szkoły, ma powstać łącznik prowadzący do istniejącego wejścia do budynku – strefa wejściowa zostanie przebudowana. Przetarg w tej sprawie, miasto ogłosiło 17 maja. To efekt pozyskania środków zewnętrznych z programu "Olimpia", który został rozstrzygnięty w minionym roku.

- Celem programu Olimpia jest poprawa dostępu do nowoczesnej przyszkolnej infrastruktury sportowej. W ramach pierwszego naboru do programu budowy przyszkolnych hal sportowych na 100-lecie występów reprezentacji Polski na Igrzyskach Olimpijskich dofinansowanie uzyskało łącznie 360 hal z całej Polski, w tym dwie w Żorach! - informuje miasto dodając, że drugim zadaniem jest zadaszenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków.

W sumie, miasto na ten cel pozyskało 3 mln zł. Budowa zadaszenia o stałej konstrukcji istniejącego boiska wielofunkcyjnego przy Szkole Podstawowej nr 4 im. Otylii Jędrzejczak otrzymała dofinansowanie w kwocie 1,62 mln zł, zaś dofinansowanie na zadaszenie boiska przy Szkole Podstawowej nr 13 z Oddziałami Sportowymi i Mistrzostwa Sportowego im. Polskich Olimpijczyków wyniesie 1 370 000 zł. Warto dodać, że dotacja na dofinansowanie realizacji zadania związanego z budową obiektu sportowego w ramach programu mogła wynieść nie więcej niż 70% wydatków związanych z realizacją zadania.

Z rozbudowy zadowolona jest między innymi dyrekcja szkoły.

- Niezmiernie cieszymy się, że udało nam się uzyskać dofinansowanie na zadaszenie naszego boiska. Inwestycję, o którą zabiegaliśmy już od wielu lat, uda się wreszcie zrealizować dzięki urzędowi miasta, prezydentowi Żor. Będziemy mieli nową salę gimnastyczną - mówiła przed rokiem Anna Gawełczyk-Kretek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Żorach.

Wkrótce więc, uczniowie powinni zyskać nową i bezpieczną salę gimnastyczną, gdyż obecna jest już dość mocno zużyta. Warto dodać, że Gimnazjum nr 4, gdzie dziś mieści się szkoła podstawowa, ukończyła najszybsza aktualnie polska sprinterka Ewa Swoboda. Reprezentowała wówczas barwy Uczniowskiego Klubu Sportowego „Czwórka” Żory, gdzie zaczynała swoją piękną karierę pod okiem Iwony Krupy.

Wyniki przetargu powinniśmy poznać na początku czerwca.

SP4 w Żorach już po termomodernizacji

Przypomnijmy, że nie tak dawno, niezwykłą zmianę przeszły dwie żorskie szkoły - Technikum nr 1 im. Mikołaja Kopernika oraz właśnie Szkoła Podstawowa nr 4 im. Otylii Jędrzejczak. Zmiany te związane były z projektem dotyczącym poprawy efektywności energetycznej budynków, dzięki czemu budynki stały się bardziej nowoczesne i oszczędne. Dokonano nie tylko termomodernizacji budynków szkół, ale i montażu instalacji fotowoltaicznych.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni