MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szkoła Podstawowa nr 9 w Zawierciu razem z Aluronem Wartą CMC Zawiercie uruchamiają klasę mistrzostwa sportowego siatkówki. WIDEO

Bartosz Żołnierczyk
Bartosz Żołnierczyk
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Zawiercie. Aluron Warta CMC Zawiercie wraz ze Szkołą Podstawową nr 9 im. M. Dąbrowskiej w Zawierciu, od nowego roku szkolnego 2024/2025, uruchamiają naukę w IV klasie mistrzostwa sportowego siatkówki męskiej w ramach Akademii Siatkówki. Uczniowie będą mieli poszerzony zakres zajęć wychowania fizycznego, pomiędzy innymi zajęciami lekcyjnymi. Będą korzystać z nowej hali sportowej przy szkole, a przede wszystkim reprezentować klub w rozgrywkach ligowych. Trwają zapisy! Jakie są szczegóły projektu? Na jakie korzyści mogą liczyć uczniowie i rodzice? Zobaczcie wywiad WIDEO z dyrektor szkoły.

W Zawierciu ruszy klasa mistrzostwa sportowego Aluronu Warty CMC Zawiercie

Klub seniorski w tym roku osiągnął imponujące wyniki, zdobywając w Krakowie Pucha Polski oraz zdobył vice-mistrzostwo kraju. Stawia także na szkolenie młodzieży, która może rozwijać się dzięki Akademii Siatkówki w różnych lokalizacjach. Młodzi zawodnicy także odnoszą wysokie sukcesy.

- Szkolenie młodzieży to jeden z celów, który sukcesywnie realizujemy od 13 lat, czyli momentu założenia naszego klubu. Po awansie do PlusLigi, na bazie naszych doświadczeń, utworzyliśmy nasz autorski projekt w postaci Akademii Siatkówki - mówi Kryspin Baran, prezes Aluronu Warty CMC Zawiercie.

- W tym momencie działa ona nie tylko w wielu miejscowościach na terenie powiatu zawierciańskiego, ale także w Kluczach, Bralinie, Skarżysku-Kamiennej oraz w Kielcach, gdzie po ukończeniu szkoły podstawowej nasza siatkarska młodzież może kontynuować naukę i szkolenie w X Liceum Ogólnokształcącym Mistrzostwa Sportowego im. J. Wybickiego - mówi Kryspin Baran, prezes Aluronu Warty CMC Zawiercie.

Od początku najmłodsi Jurajscy Rycerze regularnie odnosili sukcesy w minisiatkówce, zarówno na mistrzostwach Śląska, jak i mistrzostwach Polski.

-Potwierdza to fakt, że w tym roku cztery zespoły będą reprezentować w dniach 28-30 czerwca nasz klub na turnieju Kinder Joy of Moving w Katowicach. Z tego powodu o klasę sportową o profilu siatkarskim zabiegaliśmy od momentu powstania pierwszej Akademii Siatkówki - mówi Kryspin Baran, prezes Aluronu Warty CMC Zawiercie.


Kolejnym projektem jest utworzenie IV klasy mistrzostwa sportowego. Dzięki niej dzieci będą uczestniczyć w zwykłych lekcjach i normalnie realizować podstawę programową, ze zwiększoną liczbą godzin wychowania fizycznego.

- Pozwala to na jeszcze lepszy rozwój ich siatkarskich umiejętności pod okiem trenerów oraz integrację wewnątrz zespołów. Ułatwia także organizację wyjazdów na zawody oraz obozy sportowe - mówi Kryspin Baran, prezes Aluronu Warty CMC Zawiercie.

- Klasa mistrzostwa sportowego przewiduje, że uczeń będzie miał 16 godzin zajęć sportowych w tygodniu, w związku z tym, te zajęcia będą rankiem od 8.00, dwie, trzy godziny, bo po innych zajęciach, na końcu dnia, tak aby ten uczeń o 15.00, może 16.00 w klasach starszych, skończył wszystkie obowiązkowe zajęcia - mówi Dorota Pytlik, dyrektor SP nr 9 w Zawierciu.

Dyrekcja przekazuje, że przy takiej klasie są same plusy, nie ma ponoszonych żadnych kosztów przez rodziców, atutem jest darmowy obiad w szkole oraz zajęcia sportowe wplatane w inne lekcje.

- Jest dodatkowa subwencja, która pokrywa tą zwiększoną ilość zajęć wychowania fizycznego, a dodatkowo uczeń dostanie bezpłatnie obiad w szkole. W ramach klasy dzieci będą zgłoszone do rozgrywek ligowych. Uczeń ma możliwość rozwijać się naukowo, w szkole, a także swoje umiejętności sportowe, na nowej pięknej hali sportowej, którą mamy od roku - mówi Dorota Pytlik, dyrektor SP 9 w Zawierciu

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni