Szkoła Życia w Rybniku otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA Inauguracja...

  Szkoła Życia w Rybniku otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA Inauguracja Roku Szkolnego przy Orzepowickiej

  Aleksander Król

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szkoła Życia w Rybniku otwarta ZOBACZ ZDJĘCIA
  Otwarcie nowej siedziby Szkoły Życia w Rybniku. Miejska Inaguracja Roku Szkolnego w Rybniku
  1/81

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Aleksander Król

  Szkoła Życia w Rybniku otwarta! Dziś odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2018/2019, połączona z otwarciem nowej siedziby Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego (Szkoły Życia), na potrzeby której zaadaptowany został jeden z segmentów Zespołu Szkół nr 3, przy ul. Orzepowickiej.
  Na początek uczniowie Szkoły Życia przygotowali piękne przedstawienie dla zaproszonych gości.
  Następnie prezydent Rybnika Piotr Kuczera wspólnie z jednym z uczniów otwarł nową siedzibę Szkoły Źycia w Rybniku czyli Specjalnego Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.

  - Witamy w XXI wieku. Szkoła Życia ma nareszcie warunki takie, jakie powinna mieć. Młodzież, która będzie tu pobierała nauki wszelakie, uczyła się życia - co jest chyba najważniejsze - ma bazę edukacyjną do dyspozycji. Cieszę się jako prezydent miasta. Myślę, że tą moją radość podzielą nauczyciele i rodzice i przede wszystkim młodzież. Ten start w dorosłe życie będzie łatwiejszy - mówi prezydent Piotr Kuczera.

  ZOBACZCIE ZDJĘCIA
  Zobacz galerię


  Prace adaptacyjne w budynku na Orzepowickiej kosztowały blisko 6 mln zł.
  Całkowitej zmianie uległ dotychczasowy układ pomieszczeń, szkoła została wyposażona w nowy sprzęt i umeblowanie pomieszczeń. Budynek został też wyposażony w windę osobową do transportu osób niepełnosprawnych, zatrzymującą się na 4 przystankach. Obok budynku powstał plac zabaw z bezpiecznymi nawierzchniami. Wartość tych prac to 5,8 mln zł.

  - To bardzo dobrze zainwestowane pieniądze w przyszłość następnych pokoleń. Ci którzy byli przed remontem i po, mogą powiedzieć, że jesteśmy w XXI wieku - dodaje prezydent.

  Rybnicka Szkoła Życia od 1990 roku funkcjonowała w budynku przy ul. ks. Henryka Jośki (dawna Hibnera) na rybnickim osiedlu Nowiny.

  - Nowa siedziba oznacza dla nas, że zaczynamy nową erę. Zaczynamy pracować w takich warunkach, na jakie nasze dzieci zasługują. Cieszymy się, że możemy poszerzyć naszą ofertę. Ten cały nowoczesny sprzęt naszym specjalistom pozwoli rozwinąć skrzydła i prowadzić terapię z dziećmi tak jak należy, z użyciem wszystkich dostępnych środków, by wydobyć z dzieci to, co jest w nich ukryte - mówi Lucyna Ibrom, dyrektor Szkoły Życia w Rybniku.

  - Czekaliśmy dużo lat na nową siedzibę. Ten skok jest spektakularny i najważniejszy. Początki naszej szkoły sięgają 1974 roku, wówczas powstała klasa życia przy szkole na Piastach. Potem przenosiliśmy się do budynku prywatnego, potem do budynku po żłobku i w końcu jesteśmy w budynku dla nas przystosowanym - dodaje.

  POLECAMY PAŃSTWA UWADZE:
  Zobacz najważniejsze wydarzenia minionego tygodnia w programie TyDZień


  Piknik w Parku Śląskim pod hasłem "Łączymy pokolenia"


  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Najlepsze studniówki 2019: szalona zabawa

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Hakerzy kradną dane ze smartfonów, zabezpiecz je.

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA

  Zobaczcie, jak mieszkają polscy milionerzy ZDJĘCIA