MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Szlak Orlich Gniazd na wiosennych fotografiach internautów. Zobacz te niezwykłe miejsca, uchwycone na wyjątkowych zdjęciach!

Monika Jaracz-Świerczyńska
Monika Jaracz-Świerczyńska
Szlak Orlich Gniazd na fotografiach internautów wygląda niesamowicie. Te piękne i niezwykłe miejsca zajmują przestrzenie województw śląskiego oraz małopolskiego, tworząc tam specyficzny i niepowtarzalny krajobraz, pełen wzgórz, lasów, ostańców skalnych oraz wkomponowanych w nie zamków. Jura Krakowsko-Częstochowska to raj dla rowerzystów i turystów, którzy kochają spędzać czas na łonie natury. Te tereny licznie odwiedzają miłośnicy pieszych wędrówek, a także odkrywania tajemnic, zamkniętych w starych murach zamkowych ruin. Szlak Orlich Gniazd to bogactwo przyrody i urozmaiconych form ukształtowanego tam terenu, a także ciekawe historie. Zobacz te niezwykłe miejsca, uchwycone na wyjątkowych zdjęciach!

Zdjęcia to wspaniała forma utrwalania także krajobrazów

Wykonywanie fotografii to inaczej utrwalanie wizerunku ludzi, zwierząt, elementów natury, obiektów czy krajobrazów. Dzięki zdjęciom są „zatrzymywane” chwile, a także relacjonowane wydarzenia. Odnoszą się one zarówno do ważnych kwestii, jak też z pozoru błahych, ale być może istotnych z indywidualnego punktu widzenia. Fotografie, ukazujące nieraz te same sytuacje bądź miejsca mogą być zupełnie inne, bowiem utrwalony na nich obraz został uchwycony z różnych perspektyw. Świadczy to o kreatywności ich twórców oraz umiejętności obserwacyjnych, spostrzegawczości i talentu do wychwytywania detali. Ponadto, każdy w inny sposób patrzy na życie, w związku z czym ludzi interesują odmienne nieraz aspekty. W przypadku utrwalania na zdjęciach krajobrazów ważna jest zdolność szybkiej reakcji na wszelkie okoliczności, jakie towarzyszą danej chwili. Mogą stanowić je na przykład zmieniające się warunki pogodowe, co ma wpływ chociażby na poziom naświetlenia oraz kolorystykę. Wszelkie zjawiska jak wschód czy zachód słońca, tęcza na niebie, różnokształtne obłoki albo wzmagający się wiatr – który ugina rośliny bądź korony drzew – mogą nawet wielokrotnie nadać fotografowanym miejscom czy obiektom zupełnie nowe oblicze. Terenem, jaki dostarcza wielu atrakcji miłośnikom wykonywania fotografii jest na przykład Szlak Orlich Gniazd.

Szlak Orlich Gniazd ukazano z wielu różnych perspektyw

Uwieczniony na zdjęciach internautów Szlak Orlich Gniazd szczególnie imponująco wygląda wiosną. Soczysta, wyrazista zieleń pokrywa ogromne przestrzenie, a spośród traw wyłaniają się kolorowe kwiaty. Kontrast przyrody i błękitnego nieba znów ożywił jurajski krajobraz, czyniąc z niego niezwykle malowniczy pejzaż. Wiosenny Szlak Orlich Gniazd na fotografiach użytkowników sieci wygląda niesamowicie, między innymi dzięki różnorodności perspektyw, z jakich ukazali go autorzy tych zdjęć. Te piękne i niezwykłe miejsca zajmują przestrzenie województw śląskiego oraz małopolskiego, tworząc tam specyficzny i niepowtarzalny krajobraz, pełen wzgórz, lasów, ostańców skalnych oraz wkomponowanych w nie zamków. Jura Krakowsko-Częstochowska to raj dla rowerzystów i turystów, którzy kochają spędzać czas na łonie natury. Te tereny licznie odwiedzają miłośnicy pieszych wędrówek, a także odkrywania tajemnic, zamkniętych w starych murach zamkowych ruin. Świetnie czują się tam również wielbiciele wspinaczek skałkowych. Szlak Orlich Gniazd to bogactwo przyrody oraz urozmaiconych form charakterystycznie ukształtowanego terenu, a także ciekawe historie, z jakimi są związane losy dawnych rodów.

W załączonej galerii prezentujemy wiosenny Szlak Orlich Gniazd na fotografiach internautów. Zobacz te niezwykłe miejsca, uchwycone na wyjątkowych zdjęciach!

Nie przeocz

Musisz to wiedzieć

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Ceny złota na nowym, historycznym poziomie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni