Szok! Novak Djoković wyrzucony z US Open! Zobacz, co zrobił Serb w czasie meczu WIDEO

Novak Djoković
Novak Djoković Andrzej Szkocki/Polska Press
Novak Djoković został zdyskwalifikowany z gry w US Open. Co się stało? Serb uderzył piłką w sędzię liniową i raczej nie był to przypadek.

Novak Djoković grał w IV rundzie z Hiszpanem Pablo Carreno Bustą. Mecz został przerwany przy stanie 5:6 w pierwszym secie po tym zdarzeniu:

Tutaj szersze ujęcie:

Tutaj z innej perspektywy:

W efekcie numer 1 turnieju został wyrzucony z US Open! Jego zachowanie uznano za wybitnie niesportowe. Dość mocno uderzona piłka trafił w szyję arbiter liniową. Kobieta upadła i zaczęła się dławić. Natychmiast podbiegła do niej sędzina główna spotkania, a później lekarz. Pomocy starał się jej udzielić także serbski tenisista, który od razu zaczął ją też przepraszać. Nic to nie pomogło, bo dłuższych dyskusjach zapadła decyzja o dyskwalifikacji. Ponieważ Djoković już wcześniej dawał oznaki niezadowolenia z sędziowania, uznano, że motyw z piłką w sędzię nie był przypadkowy.

Organizatorzy US Open oficjalnie potwierdzili decyzję o dyskwalifikacji Djokovicia, co ogłosili na Twitterze. Na dodatek Serb stracił nagrody pieniężne i punkty, które miałby za występ w tegorocznym turnieju.