Szombierki Bytom - Ruch Chorzów 1:1 ZDJĘCIA, RELACJA Mistrz Polski z 1980 r. świętuje 100-lecie istnienia

Szombierki Bytom - Ruch Chorzów 1:1
Szombierki Bytom - Ruch Chorzów 1:1 Marzena Bugała-Azarko
Szombierki Bytom świętują 100-lecie istnienia. Z tej okazji mistrz Polski z 1980 r. rozegrał mecz towarzyski z 14-krotnym zdobywcą tytułu Ruchem Chorzów. Obydwie drużyny mają piękną historię, ale obecnie grają w niższych klasach rozgrywkowych. Szombierki występują w IV lidze, a Ruch właśnie spadł do III ligi. Spotkanie zakończyło się remisem 1:1. Zobaczcie zdjęcia z meczu jubileuszowego Szombierek Bytom z Ruchem Chorzów.

Przed meczem nowy wiceprezes Ruchu Marcin Waszczuk wręczył działaczom Szombierek okolicznościową paterę z okazji ich jubileuszu.

Zobaczcie zdjęcia:

Na boisku uprzejmości już nie było, bo choć spotkanie rozgrywano z okazji 100-lecia Szombrów, to dla obu zespołów był to element przygotowań do nowego sezonu.

Pierwszą połowę gospodarze zaczęli z dużym animuszem, ale z czasem uwidoczniła się przewaga Ruchu. Najpierw Giorgi Tsuleiskiri trafił w słupek, a tuż przed przerwą Gruzin, który jest krewnym grającego wcześniej w Ruchu Mamii Jikii, popisał się kolejnym mocnym uderzeniem. Bramkarz Szombierek Arkadiusz Latka zdołał odbić ten strzał, lecz dobitka Adriana Dąbrowskiego trafiłą do pustej bramki.

Szombierki Bytom - Ruch Chorzów ZDJĘCIA KIBICÓW

Szombierki Bytom - Ruch Chorzów 1:1 ZDJĘCIA KIBICÓW Pirotec...

Po zmianie stron bytomianie po reprymendzie trenera Janusza Kluge ruszyli do obrabiania strat i błyskawicznie wyrównali. Po rajdzie lewą stroną wyrównującą bramkę zdobył Mateusz Kaiser. Do 60 minuty gospodarze byli dla Niebieskich równorzędnym przeciwnikiem.

Zobaczcie koniecznie

Później gra toczyła się pod dyktando chorzowian, jednak nie grzeszyli oni skutecznością marnując przynajmniej kilka stuprocentowych okazji. Piłkarzom w grze nie pomagało też nierówne boisko. Pod bramką Szombierek nie popisali się Bartolewski, Idzik czy Rudek i wynik nie uległ już zmianie.

Zobaczcie zdjęcia z meczu Szombierki Bytom - Ruch Chorzów

Szombierki Bytom - Ruch Chorzów 1:1 (0:1)
0:1 Adrian Dąbrowski (45). 1:1 Mateusz Kaiser (48)

Szombierki: Latka - Cichecki (60. Wylężyk), Baluk (60. Bobryk), Wilk, Cieszyński, Moritz, Gwiaździński (60. Mączko), Terbalyan, Rybak (60. Szubert), Kaiser (60. Marędowski), Malicki, Zapiór.

Ruch I połowa: Tomasz Nowak - Lechowicz, Iwan, Machała, Winciersz - Bąk, Podgórski, Dąbrowski, Lazar, Paszek - Tsuleiskiri.

II połowa: Smug - Paszek, Kasolik, Kulejewski, Bartolewski - Iwanek, Dąbrowski, Podgórski, Jakub Nowak, Rudek - Idzik.