Szukamy bohaterów, którzy uratowali turystę wchodzącego na Szyndzielnię

red
Szyndzielnia
Szyndzielnia arc.
Wspólnie z Radiem Katowice szukamy turystów, którzy uratowali życie 59-letniemu gorzowianinowi, Zbigniewowi Kowalonkowi. Mężczyzna doznał zawału serca w czasie drogi na szczyt Szyndzielni w Beskidach. Turyści uratowali mężczyźnie życie.

Do zdarzenia doszło 12 lipca. Zbigniew Kowalonek doznał zawału serca w drodze na szczyt Szyndzielni. Z pomocą przybyła trójka turystów - dziewczyna i dwóch chłopaków. Dzięki wezwanej przez nich straży leśnej mężczyznę przetransportowano do karetki. Wcześniej na jego wołania o pomoc nie zareagowała przechodząca obok rodzina z dziećmi.

Szybka decyzja podjęta przez turystów uratowała mężczyźnie życie, jednakże wybawcy, którym pan Zbigniew Kowalonek chciałby podziękować, zapadli się pod ziemię. Redakcja Dziennika Zachodniego postanowiła włączyć się do poszukiwań rozpoczętych przez Radio Katowice.

A zatem...

Jeśli to czytasz i jesteś jedną z trzech osób, które 12 lipca ocaliły życie turysty zdobywającego Szyndzielnię - odezwij się! Napisz do nas na adres redakcja@dz.com.pl/internet@dz.com.pl lub skontaktuj się z redakcją Dziennika Zachodniego telefonicznie, dzwoniąc pod nr 32 634 21 50, 32 634 21 00.

*Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

Wideo

Dodaj ogłoszenie