Szymon Hołownia w Piekarach Śląskich ZOBACZ ZDJĘCIA

  Szymon Hołownia w Piekarach Śląskich ZOBACZ ZDJĘCIA

  Iwona Makarska

  Dziennik Zachodni

  Dziennik Zachodni

  Szymon Hołownia w Piekarach Śląskich ZOBACZ ZDJĘCIA
  1/5
  przejdź do galerii

  ©MBP Piekary Śląskie / arc.

  - Otwarty, dowcipny, mocno zaangażowany w to, co robi - mówią o Szymonie Hołowni piekarscy czytelnicy. Pisarz i publicysta przyjechał do Piekar na spotkanie autorskie. Przybyło na nie do biblioteki miejskiej ponad 100 osób.
  Szymon Hołownia 12 maja w piekarskiej bibliotece promował swoją najnowszą książkę pt. „36 i 6 sposobów na to, jak uniknąć życiowej gorączki, czyli Katechizm według Szymona Hołowni”, wydaną w zeszłym roku przez wydawnictwo „Czerwone i Czarne”.

  - Katechizm kojarzy nam się z nudnawym zbiorem warunków, które należy „odfajkować”, by załapać się na pociąg do nieba. W „36 i 6” chcę pokazać, że owe stare prawdy mogą być również sposobem na udane życie teraz. „Oklepane” przykazania nie są przecież tylko listą zakazów, one są doskonałym zabezpieczeniem mojego komfortu: „Nie kradnij” oznacza przecież „Nie zostań okradziony” - twierdzi autor.

  Przypomnijmy, że Szymon Hołownia pisał artykuły do kilku gazet, prowadził audycje radiowe. Teraz zajmuje się przeglądem prasy w „Dzień Dobry TVN” i współprowadzi także wraz z Marcinem Prokopem programy: „Mam talent!” i „Mamy Cię!” w TVN. Podczas spotkania opowiadał m.in. o swojej karierze zawodowej i o podróżach.

  - Atmosfera była swobodna. Szymon Hołownia czuł się jak u siebie. Jadł ciasteczka (uczył się ich nazwy śląskiej: szplitry), pił herbatę, a po spotkaniu podpisywał swoje książki, które można było zakupić przed spotkaniem. Najwięcej osób było zainteresowanych nowym tytułem autora - relacjonuje Joanna Naczyńska, dyrektorka Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piekarach Śląskich.

  Autor prężnie działa także charytatywnie. Założył oddział fundacji „Pomoc Maltańska” w Białymstoku, skąd pochodzi. W kwietniu 2013 dzięki niemu powstała fundacja „Kasisi”. Pomaga modlitewnie, emocjonalnie i finansowo afrykańskim dzieciom przebywającym w sierocińcu w Zambii. W następnym roku rozpoczęła działalność kolejna jego fundacja „Dobra Fabryka”, chroniąca prawa i wolności człowieka oraz wspierająca osoby z najbiedniejszych regionów świata.

  - Bardzo potrzeba w dzisiejszych czasach takich ludzi, którzy swoim zaangażowaniem potrafią pociągnąć za sobą ludzi. Po spotkaniu kilka osób mówiło mi, że zaczną wpłacać kilkuzłotowe „cegiełki” na konta jego fundacji, pytali jak to robić - mówi dyrektorka Naczyńska.

  *PIAST GLIWICE WICEMISTRZEM POLSKI
  *GÓRNIK ZABRZE spadł z Ekstraklasy. Kibice nie darowali piłkarzom WIDEO
  *Wielki pożar w Katowicach na zdjęciach i filmach wideo. Toksyczny dym nad miastem
  *WNIOSKI I DOKUMENTY na 500 zł na dziecko w ramach Programu Rodzina 500 PLUS
  *Matura 2016: Jak pisać, żeby zdać ARKUSZE + ODPOWIEDZI + TESTY
  *Nowy abonament RTV, czyli opłata audiowizualna z rachunkiem za prąd ZASADY, KWOTY, ZWOLNIENIA!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Zachodnim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  DZ poleca

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Kalendarz niedziel handlowych 2018: Sprawdź najbliższy weekend

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Horoskop miesięczny PAŻDZIERNIK 2018 wróżki z Katowic dla każdego znaku Zodiaku

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION

  Te imiona noszą geniusze. Daj dziecku szansę WYKAZ IMION