Szymon Marciniak w akcji w meczu Piast Gliwice - Pogoń Szczecin ZDJĘCIA Goście chcieli rzutów karnych, ale sędzia był innego zdania

29.04.2023 r. Szymon Marciniak prowadził mecz PKO Ekstraklasy Piast Gliwice - Pogoń Szczecin. Karina Trojok
W sobotę 29 kwietnia 2023 roku w spotkaniu 30. kolejki PKO Ekstraklasy Piast Gliwice zremisował z Pogonią Szczecin 0:0. Mecz na stadionie przy Okrzei sędziował nasz eksportowy sędzia Szymon Marciniak. Goście dwukrotnie domagali się rzutu karnego, ale arbiter pozostał niewzruszony. Zobacz ZDJĘCIA z arbitrem w roli głównej.

Sędzia, który prowadził finał mundialu w Katarze, jest dodatkową atrakcją dla kibiców w czasie meczów PKO Ekstraklasy. W sobotę wieczorem znalazł się też na celowniku fotoreporterki Dziennik Zachodniego Kariny Trojok.

Zobacz ZDJĘCIA sędziego Szymona Marciniaka zrobione w czasie meczu Piasta Gliwice z Pogonią Szczecin, 29 kwietnia 2023 roku.

Marciniak na początku meczu zachował czujność i pobiegł odkopnąć drugą piłkę, która znalazła się na murawie.

W 8. minucie w polu karnym Piasta upadł Pontus Almqvist, który chciał podyktowania „jedenastki” - sędzia był innego zdania.

Również Sebastian Kowalczyk był przekonany, że powinien być rzut karny dla Pogoni po jego starciu z Patrykiem Dziczkiem w 61. minucie. Marciniak przerwał grę, bo zawodnik gości nie podnosił się z murawy. Podbiegł do niego i… podał rękę, aby Kowalczyk wstał. Pomógł mu w tym bramkarz Piasta Frantisek Plach. Faktycznie, Kowalczyk natychmiast „ozdrowiał”, choć ciągle miał pretensje do arbitra.

Mecz zakończył się wynikiem 0:0. W czasie konferencji prasowej trenerzy nie wspominali o pracy Marciniaka, co można ocenić, że nie mieli do niego uwag.

Piast Gliwice - Pogoń Szczecin 0:0

Piast: Frantisek Plach - Arkadiusz Pyrka, Ariel Mosór, Jakub Czerwiński, Alaxandros Katranis - Michael Ameyaw, Patryk Dziczek, Grzegorz Tomasiewicz, Michał Chrapek (72. Tom Hateley), Jorge Felix (66. Szczepan Mucha) - Gabriel Kirejczyk (72. Alex Sobczyk).

Pogoń: Dante Stipica - Linus Wahlqvist, Danijel Loncar, Benedikt Zech, Leonardo Koutris (84. Leo Borges) - Wahan Biczachczjan (66. Luka Zahović), Mateusz Łęgowski (66. Alexander Gorgon), Damian Dąbrowski, Sebastian Kowalczyk (84. Rafał Kurzawa), Kamil Grosicki - Pontus Almqvist (75. Marcel Wędrychowski).

Żółte kartki: Ameyaw - Loncar

Sędziował: Szymon Marciniak (Płock)

Widzów: 4.665