Tak działają parabanki. Spowiedź człowieka, który doprowadzał do ruiny całe rodziny

Anna Dudzińska, Aldona Minorczyk-CichyZaktualizowano 
Klient idealny parabanku? Emeryt i rencista. Spłaca raty, a jak nie to komornik ma mu co zająć. Pracownicy takich firm są szkoleni w manipulowaniu ludźmi. Sami też przechodzą pranie mózgów. Parabanki pożyczają pieniądze na kilkaset procent rocznie. Kto raz wejdzie w system, zwykle już z niego nie wychodzi. Uważajcie na szybkie pożyczki. Oni polują głównie na emerytów. Rodziny tracą przez nich dachy nad głową. Państwo na to pozwala.

Parabanki pożyczające pieniądze poza systemem bankowym są przez niektórych naiwnie odbierane są jak zbawienie. Szybkie pieniądze. Bez zaświadczeń o zarobkach, zatrudnieniu. Tylko na dowód osobisty, w kwadrans. Jak to wygląda naprawdę? Ile kosztują takie pieniądze? O tym Annie Dudzińskiej, reportażystce z Radia Katowice opowiedział były pracownik jednej z takich firm. My staramy się dociec dlaczego państwo na to pozwala.

CZYTAJ KONIECZNIE i SKOMENTUJ:
TWARÓG O FINANSOWYM BANDYTYZMIE I TRIUMFIE DOBREGO

Pieniądze sprzedają się natychmiast

Przez trzy lata Jacek X.(dane zmienione) był kierownikiem zespołu w jednej z firm pożyczkowych. Wciągał ludzi do systemu. Doprowadzał do ruiny całe rodziny. Teraz zdradza kulisy tej pracy. Anonimowo. Bo boi się kłopotów i snów. Wraca w nich do dawnej pracy i do ludzi, których wciągnął w tę grę. Grę w której nie można niczego wygrać, za to stracić - wszystko.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Amber Gold nie nauczył Obietnica podejrzanej pożyczki bywa początkiem finansowej ruiny

Jacek X. zaczyna swoją opowieść: - Pieniądze sprzedają się natychmiast. Od razu. Wystarcza, że pojawia się informacja: "Pożyczki od 500 do 100 zł". Wystarczy takie ogłoszenie dać w gazecie i natychmiast dzwonią telefony. Osoba, która raz weźmie pożyczkę jest w szponach tego wszystkiego: przedstawicieli, kierowników. Naciągają. Nagabują. Nachodzą. No i taki człowiek, który potrzebuje pieniędzy lub jest trochę słabszy - bierze. Nikt nie zastanawia się, czy pan Kazio ma za co żyć. Pan Kazio ma zapłacić swoją ratę. Cel uświęca środki.

Jacek X. "utopił" w systemie mnóstwo osób. Ile dokładnie? Nie wie. Sto, dwieście? Może więcej. Przez trzy lata takiej pracy mogło się tego sporo nazbierać. Jak trafił do firmy pożyczkowej? - Byłem bezrobotny. Doszło do sytuacji, kiedy naprawdę nie miałem z czego żyć. Pojawiło się ogłoszenie w prasie: "Przyjmiemy kierownika na stanowisko w firmie finansowej" - wspomina. Nie było go stać na wybrzydzanie. Zatrudnił się.

- Miałem pracę. Miałem pieniądze, służbowe auto. Nosiłem garnitur, wypastowane buty. Było pięknie. Tyle, że wchodziłem do mieszkań, w których ludzie nie mieli pieniędzy na nic. Na jedzenie, na energię elektryczną. Żyli bez prądu. Woda zamarznięta. Meble porąbane. Ale na ścianach wisiały jeszcze bardzo ładne obrazy. Myślałem: Hm… może byśmy te obrazy zabrali? - opowiada.

To jest system, z którego po prostu nie da się wyjść

Jako kierownik miał pod sobą dwunastu przedstawicieli. Oni poszukiwali klientów na pożyczki. Opiekował się niemal tysiącem klientów. - 60 procent z nich w ogóle nie spłacało pożyczek. A ja miałem "cel". To 90-95 proc. spłaconych rat. Trzeba było zebrać tę kasę. Szukaliśmy klienta, który ma niespłaconą pożyczkę. Nie wpłacił ani złotówki. Proponowaliśmy mu pożyczkę na pożyczkę. Rata to już nie było 70 zł, ale 170 zł - wylicza Jacek X.

Zdarzało się, że w jednej rodzinie takie pożyczki mieli wszyscy domownicy. Weszli w system, z którego nie byli w stanie wyjść, do końca życia. - W takich gospodarstwach jakby się ktoś uparł to nawet pies może mieć pożyczkę. Taka pożyczka to nie jest ratunek. To jest strzał w kolano - mówi X.

Najlepszym celem dla firm pożyczkowych są emeryci i renciści. To klienci stuprocentowi. Mający stałe źródło dochodu, które może zająć komornik. Najczęściej mieszkają w blokowiskach. Bywa, że wybudowanych przez zakład, który upadł. Ratują się jak mogą. A mogą... niewiele. - Kiedy wchodzi się do takiego bloku czuć tam charakterystyczny zapach gotowanych ziemniaków i wilgoć z piwnicy. Tak właśnie pachnie bieda - mówi Jacek X.

Na co ludzie pożyczają pieniądze? Najczęściej na przeżycie. - Niektórzy faktycznie brali i przepijali. Nie mnie to oceniać. Ale niektórzy na przeżycie. Tylko że bierze się 1000 zł, oddaje prawie 1900 zł. Trochę drogo - podkreśla X.

Nie ma litości, jest wyrok. Komornik bierze wszystko

Przypomina sobie rodzinę, pięć osób: dwoje rodziców i trzy córki. Każda z tych osób dostała dwa razy po 7 tysięcy. Stracili dom, całe gospodarstwo. Dług urósł do kuriozalnych rozmiarów. - Komornik wszedł, położył łapę na wszystkim i temat zamknął. Ludzie poszli pod most. Nie ma litości. Jest wyrok sądu - mówi Jacek X.

Raz został zaatakowany przez klienta. Przyszedł porozmawiać o niespłacanym długu. Starsza kobieta chciała go uderzyć potężnym, metalowym tłuczkiem do mięsa. - To był pierwszy moment, w którym zacząłem się zastanawiać właściwie co się dzieje. Potem przyszedł 23 grudnia, dzień przed świętami. Kobieta miała w portfelu ostatnie 200 zł, na święta. A ja jej te pieniądze zabrałem - wspomina.
Uznał, że to koniec. Oddał samochód, telefon. I nareszcie poczuł się świetnie. - Wreszcie koniec topienia ludzi. I to mi się podobało. To był koniec mojej kariery w tych firmach. Przez te trzy lata wierzyłem, że robię dobrze. To nie było tak - mówi.

Opowiada, że pracownicy firm pożyczkowych są szkoleni przez psychologów. Uczą się manipulowania ludźmi. Pranie mózgu przechodzą też przedstawiciele. Zaczynają wierzyć, że robią ludziom przysługę.

- Dlaczego regulamin firmy jest zrobiony czcionką, której nie da się przeczytać? Dlaczego umowa jest na jednej kartce, a nie na czterech-pięciu jak w banku. Dlaczego nikt nie zmusza klienta do przeczytania umowy? - pyta i dodaje: - Umowy? Tego nikt nie czyta. Każdy widzi tylko te pieniądze. Są mu potrzebne. Na węgiel, czy na gorzołę, na energię elektryczną. To nie są wielkie pieniądze. To rząd wielkości 1000-1500 zł, 2000 zł. Ale na końcu dają kwotę dwa razy większą do spłaty. Ludzie to podpisują, bo życie przystawia im pistolet do głowy. Brak pracy, brak środków do życia - podkreśla X.

Parabanki rocznie pożyczają nam 4 miliardy

Firmy pożyczkowe, niemające nic wspólnego z bankami, rocznie udzielają nam drobnych pożyczek łącznie na sumę nawet 4 mld zł. Największym dla nich rynkiem są województwa śląskie, mazowieckie i pomorskie. Pożyczki te obarczone są jednak ogromnymi kosztami, sięgającymi nawet kilkuset procent w skali roku. Rząd chce uregulować ten rynek i utemperować apetyty firm parabankowych. Część z nich pewnie już wie, jak ominąć nowe prawo, więc zapłacą za to konsumenci. I to ci najmniej zamożni.
Oto szczegóły. Ministerstwo Finansów pracuje nad nowelizacją ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym. Zaproponowało podniesienie sankcji za nielegalne prowadzenie działalności bankowej, wprowadzenie rejestru firm pożyczkowych w resorcie gospodarki oraz progu kapitału zakładowego dla nich na poziomie 200 tys. zł. Resort finansów zaproponował również nakaz wymiany informacji o klientach między firmami pożyczkowymi i bankami, wprowadzenie limitów kosztów pożyczki.

Kto idzie po pożyczkę do firmy a nie do banku? Zwykle ten, kto nie ma zdolności kredytowej, a jest w trudnej sytuacji. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów prowadzi kilkadziesiąt postępowań wobec instytucji parabankowych i nakłada na nie kary za łamanie prawa w umowach z klientami. W grudniu na dwie spółki Pomocna Pożyczka (dawniej Skarbiec) oraz Baltic Money (ponad 500 tys. zł kar na obie firmy).

Nie ma wątpliwości, firmy pożyczkowe naciągają

Łukasz Piechowiak, analityk portalu bankier.pl nie ma wątpliwości, że niektóre parabanki to uczciwie działające, solidne firmy. Można im zaufać. Są jednak i takie, które nas zwyczajnie naciągają.
- Część firm pożyczkowych nadużywa naiwności klientów i nie tylko nierzetelnie informuje o wysokości całkowitego kosztu pożyczki, ale także nalicza zbyt wysokie opłaty za usługi, np. spłaty pożyczki w domu - ostrzega Piechowak w rozmowie z Dziennikiem Zachodnim. I dodaje: - Na rynku mamy bardzo mało solidnych firm pożyczkowych. Jego zdaniem parabanki w odróżnieniu od banków pożyczają własne pieniądze, dlatego ponoszą większe ryzyko.

- To uzasadnia wyższe oprocentowanie, ale nie daje przyzwolenia do oszukiwania klientów poprzez konstruowanie umów w taki sposób, by ukrywać w nich dodatkowe opłaty - mówi analityk bankier.pl.

Przynajmniej w teorii solidna firma pożyczkowa powinna zarabiać głównie na oprocentowaniu pożyczki. Jeżeli w bilansie większość przychodów pochodzi z kar i opłat, oznacza to, że na wstępie nastawiona jest do klienta negatywnie. Nie weryfikuje jego zdolności kredytowej, a co za tym idzie - świadomie wpływa na pogorszenie jego sytuacji finansowej. To właśnie dlatego klienci wpadają w pętlę zadłużenia.

Małgorzata Cieloch, rzeczniczka UOKiK radzi razie sporu z instytucją finansową zwrócić się po pomoc do miejskich lub powiatowych rzeczników konsumentów: - Można też liczyć na wsparcie Federacji Konsumentów, Stowarzyszenia Konsumentów Polskich. Bezpłatne porady udzielane są również pod numerem telefonu 800 007 707- dodaje Małgorzata Cieloch.

Tymczasem Jacek X. prowadzi swoją firmę i zarzeka się, że więcej nie będzie pracować dla firm pożyczkowych.

- Nikt mną nie manipuluje używając słowa motywacja. To jest piękne. Może nie zarabiam już tak dużo, ale mam święty spokój. Dostałem ciężką lekcję. Dostałem po łbie. Więcej bym tego nie zrobił. Naprawdę - podkreśla.

Współpraca: Mariusz Urbanke

Anna Dudzińska i Radio Katowice zapraszają dzisiaj po godzinie 17 na program "Temat do dyskusji"

"Pieniądze do 15 minut - zadzwoń. Minimum formalności, możliwość przedłużenia terminu spłaty w domu klienta. Przelew w 15 minut bez potrzeby okazywania wysokości zarobków" - reklamy "szybkich pieniędzy" atakują nas wszędzie. O kulisach tego wszechobecnego porozmawiamy dzisiaj w Radiu Katowice. Gośćmi programu "Temat do dyskusji" będą dziennikarze ekonomiczni Aldona Minorczyk - Cichy i Józef Wycisk, a także doktor Piotr Kania z Uniwersytetu Ekonomicznego.

Podyskutuj z nami na radiowej antenie

Radiosłuchaczy i Czytelników Dziennika Zachodniego zapraszamy serdecznie do telefonicznego udziału w dyskusji pod numerem 32 2051022. Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami.

***

Ty też jesteś ofiarą parabanku?
Pamiętaj, że nie jesteś bezradny. Możesz skorzystać z pomocy swojego rzecznika konsumentów. Pytaj o niego w starostwie lub urzędzie miejskim.
Przede wszystkim jednak czytaj umowę, nie wierz na słowo. Jeśli nie rozumierz zapisów umowy możesz przed podpisaniem pokazać ją rzecznikowi.
Pamiętaj też, że jeśli umowa została podpisana poza siedzibą firmy, np. w twoim mieszkaniu, możesz bez konsekwencji od niej odstąpić w terminie 10 dni. Wystarczy, że napiszesz pismo.


*Najlepsze prezenty na Walentynki DLA NIEGO I DLA NIEJ
*Rodzice małej Lilki mówią o błędach lekarskich [WIDEO + KOMENTARZE]
*Jaki akumulator wybrać? Który najlepszy i najtańszy? ZOBACZ TUTAJ
*Urlop macierzyński i urlop rodzicielski 2014 [ZASADY I TERMINY]

Codziennie rano najświeższe informacje z woj. śląskiego prosto na Twoją skrzynkę e-mail. Zapisz się do newslettera

polecane: FLESZ: Ekologia na co dzień: 6 mitów, w które wierzymy

Materiał oryginalny: Tak działają parabanki. Spowiedź człowieka, który doprowadzał do ruiny całe rodziny - Dziennik Zachodni

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 67

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.
D
David Peterson

Szukasz pożyczki osobistej lub służbowej? Czy potrzebujesz pożyczki na spłatę zadłużenia lub ukończenie projektu? Czy potrzebujesz pożyczki na inny cel? Jeśli tak, skontaktuj się z nami teraz. Oferujemy kredyt o stałej stopie procentowej 2%. Pożycz od nas i spłać w ciągu jednego do pięćdziesięciu lat (01-50 lat). Firma pożyczkowa David Peterson udziela małych i dużych pożyczek i jest wolna od zabezpieczeń. Możesz płacić miesięcznie, kwartalnie lub rocznie. napisz do nas teraz e-mailem davidpetersonloanfirm1@outlook.com jeśli jesteś zainteresowany.

zgłoś
A
Ahmed Mohamed

Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z nami, podając poniżej szczegółowe informacje

Whataspp: 917204719376

E-mail: creditmidland@gmail.com

Ahmed Mohamed

zgłoś
M
Maliszkiewicz

moi ludzie jesteście w kryzysie finansowym i potrzebujecie pożyczki, aby zapłacić rachunki i założyć firmę? Oto odpowiedź na twoje problemy finansowe, ponieważ dzisiaj dostałem pożyczkę w wysokości 58 000 euro od firmy pożyczkowej Stella Rene i chcę szybko wykorzystać tę okazję, aby powiedzieć ci wszystko, że Stella Rene jest prawdziwa i legalna, po prostu rób to, o co prosiła Ty i w ciągu 3 godzin otrzymasz odpowiedzi na swój problem finansowy i zwróć uwagę, że Stella Rene jest jedyną osobą, której możemy zaufać i teraz jestem taka szczęśliwa dzisiaj, więc skontaktuj się z nią dzisiaj w tym e-mailu poniżej mrsstellareneloanfirm1@gmail.com jest jedyną osobą, która może ci pomóc w kryzysie kredytowym, a dziś ja i moja rodzina jesteśmy bardzo szczęśliwi, ponieważ również oczyściłem swój dług bankowy, więc skontaktuj się z nią dzisiaj i zaczekaj tu na twój rodzaj, odpowiedz dzisiaj.

Maliszkiewicz

zgłoś
G
Gość

Potrzebujesz szybkiej pożyczki? Reakcja jest natychmiastową regułą!

Szybko uzyskać prywatną pożyczkę? Tak, jest to możliwe u nas.

Potrzebujesz pożyczki lub pożyczek? Pożyczka finansowa, kredyt mieszkaniowy, kredyt inwestycyjny, kredyt samochodowy, konsolidacja zadłużenia, pożyczki osobiste.

Czy twoja historia kredytowa jest w złym stanie? Oferujemy pożyczki prywatne, od 5 000 do 800 000 000 zł / GBP każdemu, kto jest w stanie spłacić je w wysokości 3%.

Skontaktuj się z nami, jeśli potrzebujesz poważnych, niezawodnych i szybkich pożyczek w ciągu 48 godzin.

E-mail: michalpaulbaranski@gmail.com

zgłoś
R
Ryan jeremy

Witajcie, moi dobrzy ludzie, nazywam sie Pamela Lukasz i jestem tutaj, po polsku, zlozylem podanie i otrzymalem pozyczke od firmy pozyczkowej Global Provission, firmy, w której otrzymalem pozyczke w wysokosci 1 000 000 PLN i zanim zawsze to uslyszalem jest wiele oszustw na tej stronie, ale dzis potwierdzilem i widze, ze na tej stronie wciaz jest legalna i bezpieczna firma kredytowa, wiec moi ludzie, prosze, nie zamykaj sprawy, dopóki nie zobaczysz wszystkiego dla siebie, panie Jamesie Simth ,firma pozyczkowa jest nadal realna i nadal pomaga ludziom z naszego kraju i wielu innych krajów dzisiaj, i jestem bardzo szczesliwy, ze teraz mam pozyczke na splate wszystkich moich dlugów, a takze, gdy potrzebujesz pozyczek, skontaktuj sie z nastepujacymi email: globalprovissioncompany@gmail.com, aby uzyskac wiecej informacji i wierzyc, ze Global Provission pomoze ci rozwiazac twoje problemy, poniewaz to prawdziwe i tetniace zyciem Ante.

zgłoś
H
Hanna Koska

Dzień dobry, moi ludzie, czy od tamtej pory szukaliście pożyczki? czy potrzebujesz pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy w życiu? jeśli tak, to nie martw się więcej, ponieważ jest kobieta posłana przez Boga, która pomaga ludziom dzisiaj w naszym kraju, ma wielu z nas tutaj, jestem Hanna Koska kobieta, która pracowała w szpitalu w moim kraju, szukałem Od tego czasu pożyczyłem moje dzieci do szkoły i otworzyłem firmę Zostałem oszukany przez moich fałszywych pożyczkodawców do dziś, kiedy znalazłem tę firmę, aw tej firmie potwierdzam i spieniężyłem kwotę pożyczki w wysokości 45.000.000 bez żadnego stresu, a teraz jestem tutaj w formularzu, aby odnieść się do tej nazwy firmy tutaj i powiedzieć moim ludziom, w jaki sposób pomogli wielu ludziom z innych krajów zaufać mi i polegać na nich, ponieważ mają 100% pewności i gwarancji, ponieważ dzisiaj cieszę się, że w końcu mam szansę dostać pożyczkę dzisiaj i skontaktuj się z e-mailem poniżej mrsstellareneloanfirm1@gmail.com ponieważ pomogli oni również wielu z innych krajów.

Hanna Koska

zgłoś
H
Hanna

cześć, czy potrzebujesz pilnej pożyczki na opłacenie rachunków i rozpoczęcie nowej działalności? szukasz dziś bezpiecznej i autentycznej pożyczki, aby rozwiązać swoje problemy? skontaktuj się z e-mailem poniżej mrsstellareneloanfirm1@gmail.com dzisiaj, ponieważ jest to ta sama firma, w której potwierdziłem pożyczkę w wysokości 50 000 euro w piątek, a teraz przyszedłem na blogu, aby wspomnieć o tej wspaniałej i miłej firmie, która pomoże ci rozliczyć moje rachunki dzisiaj, a także wielkie podziękowania dla Mesa Stelli Rene, ponieważ jest miła i kiedy się z nią kontaktuje, proszę, nie krępujcie się i róbcie to, o co kiedykolwiek prosiła, bo dzisiaj moje nowe życie się zaczęło i moje marzenia się spełniły i nigdy nie zawiodły jej reklamy odnosisz dzisiaj sukcesy, ponieważ wszystko jest ze mną dobrze i dzisiaj bardzo dziękuję pani Stelli Rene.

Hanna

zgłoś
W
Wioletta

Witam wszystkich, Nazywam się Wioletta z Poland. Chcę szybko dać krótkie świadectwo o tym, jak udało mi się uzyskać pożyczkę, pilnie potrzebowałem pieniędzy, aby kupić ciężarówkę, zastosowałem pożyczki od wielu pożyczkodawców online i mogli nigdy nie pomóż mi, skontaktowałem się z moim przyjacielem, aby poprosić o jego pomoc, mój przyjaciel powiedział mi, że nie jest w stanie pomóc mi w uzyskaniu pełnej sumy pożyczki, jakiej potrzebuję od niego, przedstawił mnie firmie pożyczkowej Jorge Grace , Rozmawiałem z nim o moich wcześniejszych doświadczeniach związanych z uzyskaniem pożyczki i powiedział mi, że ta firma pożyczkowa, którą mi polecił, jest legalną i zatwierdzoną przez rząd organizacją, nie miałem innej możliwości niż spróbować, zebrałem e-mail od znajomego i skontaktowałem się z nimi, ku mojemu największemu zaskoczeniu, że byli w stanie pomóc mi w firmie pożyczkowej, jestem błogosławiony, ponieważ pani Jorge Grace ratuje życie i pomaga pilnie potrzebującym pieniędzy, Możesz skontaktować się z nimi za pośrednictwem prywatnej poczty firmowej ( jorgegraceloanfirm@gmail.com} ci pomogą i zmienią twoje życie jak moje, wszystko dzięki nim i niech Bóg błogosławi ją.

Wioletta

zgłoś
H
Heniek

Pozyczasz100pln tjutro masz oddac500

zgłoś
P
Piotr olexy

Parabanki zusiki,to gorzej jak bandyctwi ale sejm I senacik na to pozwala

zgłoś
G
Gość

Dla Twojej uwagi, bardzo ważne jest, aby podzielić się tym z Tobą. Po wielu odrzuceniu przez banki, w końcu znalazł

Pan, który sprawił, że moja rodzina szczęśliwa. To naprawdę normalne, aby dać mu to świadectwo. To znaczy, że

przyznano kredyt dla moich rodziców w 72 godzin. Jest to bardzo ładne, wiarygodne i wiarygodne Sir pożyczki od 5000

euro do 1 000 000 euro na niskim oprocentowanie 3% rocznie, jeśli naprawdę potrzebują do kontaktu z nim i będzie

zadowolony.

E-mail: plancqamichel@gmail.com

Twój WhatsApp: 33683565294

zgłoś
G
Gość

Szukasz PRAWDZIWEJ FIRMY KREDYTOWEJ FINANSOWEJ, która udzieli Ci pożyczki w wysokości od 10 000 euro do 10 000 000 euro (na pożyczki biznesowe lub korporacyjne, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, kapitał podwyższonego ryzyka, pożyczki zdrowotne itp. ))
A może odmówiono Ci pożyczki z banku lub instytucji finansowej z tego czy innego powodu?
Złóż wniosek i uzyskaj prawdziwą pożyczkę finansową, przetworzoną i zatwierdzoną w ciągu 3 dni.
PACIFIC FINANCIAL LOAN FIRM, jesteśmy pożyczkodawcą na poziomie międzynarodowym, który zapewnia PRAWDZIWE POŻYCZKI FINANSOWE osobom fizycznym i firmom o niskim oprocentowaniu 2% z ważnym dokumentem tożsamości lub paszportem międzynarodowym w celu weryfikacji.
Spłata pożyczki rozpoczyna się 1 (jeden) rok po otrzymaniu pożyczki, a okres spłaty wynosi od 3 do 35 lat.

O NATYCHMIASTOWĄ ODPOWIEDŹ I PRZETWARZANIE WNIOSKU O GRANICĘ W CIĄGU 2 DNI ROBOCZYCH,
Skontaktuj się z nami bezpośrednio poprzez ten list: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

Skontaktuj się z nami, podając następujące informacje:

Pełna nazwa: ____________________________
Wymagana kwota pożyczki: ________________
czas trwania pożyczki: _________________________
Cel pożyczki: ______________________
Data urodzenia: ___________________________
Płeć: _______________________________
Stan cywilny: __________________________
Adres kontaktowy: _______________________
Miasto / kod pocztowy: __________________________
Kraj: _______________________________
Zajęcie: ____________________________
Telefon komórkowy: __________________________

Wyślij prośbę o natychmiastową odpowiedź na adres: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

podziękować

CEO.Mrs VICTORIA JOHNSON
FIRMA PACIFIC FINANCIAL LOAN
E-mail: pacificfinancialloanfirm@gmail.com

zgłoś
t
tom scott

Czy szukasz środków finansowych na założenie własnej firmy? ** Czy potrzebujesz pożyczek prywatnych lub biznesowych na różne cele? ** Czy szukasz pożyczek na realizację dużych projektów? Email: patfinanceloan01@gmail.com

zgłoś
B
Barabara Jowkie

Witajcie, moi dobrzy ludzie, jestem Barabara Jowkie po imieniu i jestem stąd Lublinie tu w języku polskim złożyłem wniosek i otrzymałem pożyczkę od firmy pożyczkowej Stella Rene, firmy, w której wypłaciłem pożyczkę w wysokości 1 000 000 zł i zanim ja zawsze usłyszałem, że jest wiele Oszustwa tu na stronie, ale dzisiaj potwierdziłem i widzę, że nadal jest tu legalna i bezpieczna firma kredytowa również na tej stronie, więc moi ludzie, proszę, nie zamykajcie sprawy, dopóki nie zobaczycie wszystkiego dla siebie, pani Stella Rene, firmy pożyczkowej jest nadal realny i nadal pomagała ludziom z naszego kraju i wielu innych krajów dzisiaj, a ja jestem tak szczęśliwy, że mam teraz pożyczkę, aby spłacić wszystkie moje długi, a także, gdy potrzebujesz pożyczek, skontaktuj się z poniższym e-mailem : {mrsstellareneloanfirm1@gmail.com} po więcej informacji i wierzyć, a Stella Rene również pomoże ci rozwiązać twoje problemy, ponieważ jest realna i gwarantowana.

Barabara Jowkie

zgłoś
f
fk

... jest polskie państwo , sejm , senat , prokuratury, sądy , kilkanaście służb , które biorą duże pensje, wczesne emeryturki inne przywileje ??? ... gdzie oni są ? a może jeśli milczą to właśnie ich kapitałami obracają gang-banksterzy ? to jest polskie państwo , pastwo solidaruchów i i czarnych zarazków . solidaruchy wysługują się swoim panom am-z. gangsterom z wall street i pewnego wzgórza - ci mniej więcej podobne skubią świeże państwa "kwiatuszkowe demokracje" , zostawiając swoim drobnym krewnym skubanie ludu ciemnego co kupi wszystko ... pozdr ...

zgłoś
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3