MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taniej na A4 Katowice - Kraków do końca wakacji 2020. Promocja przedłużona

Dorota Niećko
Bramki na A4 w Mysłowicach
Bramki na A4 w Mysłowicach Fot Arkadiusz Gola / Polskapresse
14 zł zamiast 20 zapłacą kierowcy aut osobowych za przejazd autostradą A4 między bramkami w Mysłowicach a bramkami w Krakowie Balicach do końca wakacji 2020. Jest jeden warunek. Zarządca drogi, Stalexport, wydłużył promocję dla tych, którzy płacą przez aplikację Autopay, A4Go albo Telepass. Oto stawki na A4 na lato 2020.

Stalexport, zarządca płatnego odcinka autostrady A4 Katowice - Kraków znów przedłużył promocję za przejazd dla kierowców. Ale nie dla wszystkich. Taniej mają ci, którzy płacą przez aplikację Autopay, A4Go lub Telepass. Pamiętacie? Promocję tę wprowadzonow styczniu 2020 - początkowo do marca, w marcu - przedłużono do czerwca. Dziś wiadomo, że potrwa do końca wakacji 2020, bo znów została przedłużona.

Oto stawki na A4 ze zniżką:

  • Auta kategorii pierwszej (osobowe) - 7 zł na każdej bramce, czyli 14 zł w sumie
  • Auta kat. drugiej i trzeciej - po 17 zł na każdej bramce
  • Pojazdy kat. 4 i 5 - po 30 zł na każdej bramce

Stawki na A4 bez zniżek:

  • 5,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: motocykle;
  • 10,00 zł – pojazdy pierwszej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach;
  • 20,00 zł – pojazdy drugiej kategorii: pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze i pojazdy samochodowe o dwóch osiach z przyczepami;
  • 20,00 zł – pojazdy trzeciej kategorii: pojazdy samochodowe o trzech osiach i pojazdy samochodowe o dwóch osiach, z których co najmniej jedna wyposażona jest w koło bliźniacze z przyczepami;
  • 35,00 zł – pojazdy czwartej i piątej kategorii: pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach, pojazdy samochodowe o trzech osiach z przyczepami i pojazdy samochodowe o więcej niż trzech osiach z przyczepami oraz pojazdy ponadnormatywne.

Musisz to wiedzieć

Oto komunikat zarządcy w tej sprawie: Koncesjonariusz autostrady A4 Katowice-Kraków utrzyma preferencyjne stawki dla automatycznych płatności za przejazdy do końca września tego roku. Płacąc bezkontaktowo, nadal będzie można oszczędzać, w zależności od kategorii pojazdu, od 3-5 zł na każdej bramce. Od wakacji użytkownicy videotollingu będą mieli do wyboru dwie aplikacje na telefon: Autopay oraz SkyCash, a korzystający z elektronicznego poboru opłat A4Go dwie opcje płatności: zakupionymi wcześniej impulsami bądź kartą płatniczą przypisaną do urządzenia pokładowego.

Kierowcy, którzy podróżują z aplikacją Autopay albo elektronicznym poborem opłat A4Go czy Telepass, dzięki wprowadzeniu z początkiem tego roku stawek preferencyjnych, na każdej podróży oszczędzają od 15 do 30 proc., płacąc: 7 zł zamiast 10 zł w przypadku pojazdów kat.1, 17 zł zamiast 20 zł, w przypadku pojazdów kategorii 2 i 3 oraz 30 zł zamiast 35 zł w przypadku pojazdów kategorii 4 i 5. Nabywane taniej impulsy (doładowania) A4Go zachowują ważność aż przez dwa lata.
Z preferencyjnych stawek dla płatności automatycznych będzie można korzystać do końca września tego roku. W tej chwili odsetek transakcji z udziałem Autopay i A4Go w godzinach szczytu wynosi już 36 proc.

– Łagodzenie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa i obowiązującym w Polsce stanem epidemicznym, skutkuje stałym wzrostem ruchu na naszym odcinku autostrady A4. W perspektywie stopniowego powrotu do biur czy zakładów pracy oraz planowania letnich wyjazdów wakacyjnych, bezkontaktowe metody płatności za przejazdy autostradą są, z wielu względów, najkorzystniejszym dla kierowców wyborem. Za płatnościami automatycznymi przemawiają nie tylko rabaty, ale też błyskawiczne transakcje bez zatrzymywania się na dedykowanych bramkach, do których, ze względu na ich dużo wyższą przepustowość, praktycznie nie ma kolejek. Z aplikacją bądź urządzeniem pokładowym podróżujemy taniej, szybciej, wygodniej i bezpieczniej dla zdrowia – podsumowuje Rafał Czechowski, rzecznik prasowy SAM SA.

Zobacz i zapamiętaj

Koncesjonariusz nadal rozwija płatności automatyczne. Elektroniczny pobór opłat A4Go poszerzony zostanie o formułę postpaid, w ramach której urządzenie pokładowe będzie można powiązać z kartą bankową. Podczas przejazdu przez bramkę z konta bankowego klienta pobierana będzie opłata za przejazd. Zwolni to kierowców z konieczności doładowywania urządzenia impulsami awansem, taka opcja będzie jednak nadal dostępna dla chętnych. Z końcem czerwca uruchomiony zostanie nowy serwis A4Go, umożliwiający kompleksową i wygodną obsługę konta użytkownika przez internet.

Ci, którym bardziej po drodze z videotollingiem – opłatą opartą o odczyt tablicy rejestracyjnej – będą mieli do wyboru dwie aplikacje: poza dostępną na A4 Katowice-Kraków od roku aplikacją Autopay, również aplikację SkyCash. Za pośrednictwem obu można realizować płatności także na bramkach autostrady A1.

W ramach upłynniania ruchu na placach poboru opłat, SAM SA kontynuować będzie poszerzanie placów poboru opłat w Brzęczkowicach i w Balicach oraz wydłużenie pasów dojazdowych do bramek dedykowanych płatnościom automatycznym, a w przyszłości planuje zwiększyć liczbę stanowisk dla natychmiastowych transakcji bezgotówkowych.

To jest zabawne

Bądź na bieżąco i obserwuj

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Kraków: testy miniautobusu elektrycznego PEV6 marki King Long

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikzachodni.pl Dziennik Zachodni