MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Taniej na A4 z Katowic do Krakowa. Użytkownicy aplikacji Sky Cash zapłacą mniej do września 2020.

Dorota Niećko
Dorota Niećko
20.07.2020 krakowulica zakopianska zjazd na obwodnice a4 objazd korek  samochody remontowany wiadukt fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press
20.07.2020 krakowulica zakopianska zjazd na obwodnice a4 objazd korek samochody remontowany wiadukt fot. anna kaczmarz / dziennik polski / polska press Anna Kaczmarz / Dziennik Polski / Polska Press
Na autostradzie A4 Katowie - Kraków od lipca 2020 można płacić przez aplikację Sky Cash. na razie, do września 2020, ma być taniej: 7 zł zamiast 10 na każdym odcinku. Wciąż trwa też promocja, dotycząca innych płatności automatycznych: przez aplikację Autopay, urządzenie A4Go, Telepass.

Od lipca 2020 kierowcy mogą opłacić przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków w aplikacji SkyCash. Do końca września płatności automatyczne na autostradzie A4 Katowice - Kraków objęte są preferencyjną stawką. Dodatkowo SkyCash uruchamia promocję dedykowaną dla nowych użytkowników usługi Autostrady, dzięki czemu przejazdy mogą być jeszcze tańsze. Za każdy odcinek autem osobowym zapłacimy 7 zł zamiast 10, czyli w sumie 14 zł.

Usługa płatności za przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków w SkyCash oparta jest o videotolling, czyli elektroniczny system rozpoznawania tablic rejestracyjnych pojazdów, przejeżdżających przez szlaban na bramkach poboru opłat. Użytkownik uruchamia usługę w aplikacji, uzupełniając niezbędne dane, takie jak: numer rejestracyjny pojazdu, a płatność za przejazd płatnym odcinkiem autostrady odbędzie się automatycznie.

– Po uruchomieniu płatności automatycznych na autostradzie A1, naturalnym kolejnym krokiem było umożliwienie naszym użytkownikom korzystanie z usługi Autostrady w aplikacji SkyCash również na odcinku A4 Katowice – Kraków. Kierowcy, którzy aktywowali usługę w swoim telefonie, mogą szybciej dojechać do bramek, dzięki możliwości korzystania z dedykowanego pasa. Sama płatność za przejazd odbędzie się w sposób bezpieczny, bezdotykowy i całkowicie automatyczny dzięki aplikacji SkyCash i systemowi videotollignu – podkreśla Jarosław Mazek, Prezes Zarządu SkyCash Poland S.A.

- W tej chwili transakcje z udziałem videotollingu stanowią ponad 10 proc. wszystkich płatności na naszym odcinku A4 - mówił na początku lipca rzecznik SAM, zarządcy drogi, Rafał Czechowski. - Poszerzamy więc usługę videotollingu o popularną aplikację SkyCash. Mamy nadzieję, że to przyczyni się do dalszego upowszechniania automatycznych metod płatności, z którymi przejazdy przez bramki są najsprawniejsze.

Musisz to wiedzieć

Jak działa usługa Autostrady w SkyCash?

Aby skorzystać z możliwości płatności automatycznych za przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków w SkyCash, należy na ekranie głównym aplikacji wybrać kafelek „Autostrady”. Następnie należy dodać pojazd, którym chcemy poruszać się po autostradzie uzupełniając takie dane, jak numer rejestracyjny i kategoria pojazdu, a następnie wybierając źródło płatności.

Od tego momentu, wszystko dzieje się automatycznie. Jedyne o czym należy pamiętać, to wjazd na autostradę przez dedykowane bramki przeznaczone dla płatności automatycznych – opłata pobierana jest na podstawie odczytu tablic rejestracyjnych. Bramki te na autostradzie A4 Katowice – Kraków oznaczone są symbolem kamery na żółtym tle. Po podjechaniu do bramek, system rozpozna numer rejestracyjny pojazdu i podniesie szlaban umożliwiając przejazd. Płatność za odcinek autostrady zostanie naliczona i pobrana automatycznie ze wskazanej przez użytkownika karty w aplikacji SkyCash.

Płatności bezgotówkowe na A4

Do 30 września 2020 kierowcy poruszający się płatnymi odcinkami autostrady A4 Katowice – Kraków skorzystają z preferencyjnych stawek, jeśli zdecydują się na wybranie płatności automatycznych. W przypadku pojazdów osobowych (kategoria 1) cena wyniesie 7 zł, zamiast 10 zł. Dla pojazdów kategorii 2 i 3 będzie to 17 zł, zamiast 20 zł, a dla pojazdów kategorii 4 i 5 cena wyniesie 30 zł, zamiast 35 zł.

Aby pokazać, jak łatwy może być przejazd autostradą A4 Katowice – Kraków, 24 lipca SkyCash uruchomił promocję dedykowaną dla użytkowników, którzy nie aktywowali jeszcze usługi Autostrady w aplikacji SkyCash. W ramach akcji, SkyCash zwraca opłatę pobraną za pierwszy, jedenasty i dwudziesty pierwszy przejazd prosto na kartę płatniczą użytkownika. Promocją objęte są bezgotówkowe przejazdy Autostradą A4 oferowane przez SkyCash na dla pojazdów kategorii 1.

Aby skorzystać z promocji, należy upewnić się, że poza aplikacją SkyCash nie jest uruchomiona inna aplikacja do automatycznej płatności za przejazdy płatnymi odcinkami autostrad. Po aktywowaniu usługi oraz promocji, płatność oraz zwrot nastąpią automatycznie po przebytych przejazdach.

Aplikacja SkyCash dostępna jest do pobrania bezpłatnie w sklepach Google Play, AppGallery oraz AppStore.

Nie przeocz

Zobacz koniecznie

Bądź na bieżąco i obserwuj

od 7 lat
Wideo

Precz z Zielonym Ładem! - protest rolników w Warszawie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera