Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi Pracy Politechniki Śląskiej w Gliwicach. Były ogromne tłumy! Zobaczcie zdjęcia i video!

Magdalena Grabowska
Magdalena Grabowska
Wideo
od 16 lat
Na Politechnice Śląskiej w formule stacjonarnej odbyły się 21 marca długo wyczekiwane Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii. To doskonała okazja dla studentów, żeby zapoznać się z przyszłymi pracodawcami i rynkiem pracy.

Na to wydarzenie wszyscy studenci czekali z niecierpliwością. Targi Pracy, Przedsiębiorczości i Technologii Politechniki Śląskiej odbyły się dzisiaj, 21 marca.

- Studenci mają możliwość bezpośredniego porozmawiania z przedstawicielami biur karier studenckich oraz przede wszystkim z pracodawcami. Mamy tutaj blisko sto topowych firm, więc dla studentów, dla młodych ludzi, szukających pracy jest to doskonała okazja, żeby face to face porozmawiać i znaleźć coś dla siebie - wyjaśnia Jadwiga Witek, rzecznik prasowy Politechniki Śląskiej.

Targi Pracy Politechnika Śląska 2022. W tym roku tłumy studentów!

Wydarzenie ma pomóc młodym ludziom w wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej. Przedsięwzięcie ma na celu nawiązanie kontaktu pracodawców i organizacji z potencjalnymi kandydatami do pracy, a także z osobami zainteresowanymi prowadzeniem własnej działalności biznesowej. Targi to również idealne miejsce do uzyskania informacji o możliwościach udziału w aktywnościach podnoszących kompetencje społeczne i zawodowe – oczekiwane i doceniane przez współczesny rynek pracy.

- Przyjechałem tutaj głównie po to, żeby zorientować się, jaki kierunek mam wybrać - mówi Dominik Ciszewski. - Widzę tutaj dużo stanowisk z IT, chyba trzeba iść w tym kierunku - dodaje.

Komunikacja w ramach Targów jest możliwa także w języku ukraińskim. Pracodawcy przygotowali wiele ofert dla uchodźców z Ukrainy.

- Uczelnia bardzo intensywnie włączyła się w działania pomocowe. Przede wszystkim stworzyliśmy możliwość zatrudnienia pracownikom uczelni ukraińskich. Stwarzamy także możliwość studiowania studentom, którzy rozpoczęli kształcenie w uczelniach ukraińskich. Będziemy także przygotowywali różnego rodzaju kursy, semestry przygotowawcze, kursy języka polskiego, a zatem wszystko, co jest niezbędne do pomocy osobom, które znalazły się w tej tragicznej sytuacji - mówi prof. dr hab. inż. Arkadiusz Mężyk, rektor Politechniki Śląskiej.

Stoiska dedykowane nie tylko polskim studentom, ale także obywatelom Ukrainy były specjalnie oznakowane.

- Niemal każde ze stoisk jest oznaczone takim flagą ukraińską. Można do niego podejść i także w języku ukraińskim porozmawiać o ofertach pracy, które dany pracodawca przygotował dla uchodźców, czy o różnych formach wsparcia, pomocy, którą wystawcy także oferują - wyjaśnia Jadwiga Witek.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera