Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Targi rolnicze 2018. Gdzie i kiedy największe wystawy branży agro w Polsce [terminy]

AGW
Targi rolnicze odbywają się zarówno w plenerze, jak w kompleksach wystawienniczych
Targi rolnicze odbywają się zarówno w plenerze, jak w kompleksach wystawienniczych AGW
Poznań, Ostróda, Kielce, Ułęż, Bednary - to te miejsca warto zaznaczyć na mapie. Targowy rok w rolnictwie otworzy POLAGRA-PREMIERY, potem przyjdzie czas na Mazurskie AGRO SHOW, AGROTECH czy wrześniowe AGRO SHOW w Bednarach. Sprawdź, kiedy będzie można zobaczyć ciągniki, kombajny i przeróżne rolnicze sprzęty w 2018 roku.

Już w styczniu w Poznaniu odbędzie się 7. edycja organizowanych co 2 lata Międzynarodowych Targów Rolniczych POLAGRA-PREMIERY. Na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zaplanowano pokaz najnowszych maszyn rolniczych, Strefę Nowoczesnej Gospodyni, wykłady i konferencje, strefę animacji dla dzieci. Kiedy wybrać się na MTP? Polagra-Premiery 2018 potrwa od 18 do 21 stycznia.

"Kolejna odsłona Targów POLAGRA-PREMIERY 2018 zaskoczy również licznymi nowościami w postaci innowacyjnych maszyn i funkcjonalnych narzędzi rolniczych. W pierwszej kolejności goście targowi powinni przyjrzeć się produktom nagrodzonym Złotym Medalem Międzynarodowych Targów Poznańskich. Aż 27 najnowszych propozycji otrzymało to prestiżowe wyróżnienie, które potwierdza ich unikatowość, najwyższą klasę i znakomitą jakość. Na Targach obecne będą nie tylko światowe marki, ale i polskie, sprawdzone i dobrze znane", zapowiada Tomasz Kobierski, wiceprezes Międzynarodowych Targów Poznańskich.

Targi rolnicze 2018. Gdzie i kiedy największe wystawy branży agro w Polsce [terminy]

Niespełna miesiąc później przenosimy się z Wielkopolski na Mazury do Ostródy. 10-11 lutego spotkamy się na Mazurskim Agro SHOW 2018 w nowoczesnym kompleksie wystawienniczym Expo Mazury. Na wystawie obecni będą czołowi dystrybutorzy z regionu północno-wschodniej Polski, pokażą dostępne maszyny i urządzenia krajowych i zagranicznych marek. W tym samym czasie w Expo Mazury odbędzie się Warmińsko-Mazurska Wystawa Zwierząt Hodowlanych.

"Bazując na doświadczeniach z trzech poprzednich edycji i biorąc pod uwagę rosnącą liczbę wystawców i odwiedzających przekonaliśmy się, że udało nam się stworzyć ważne i oczekiwane przez rynek wydarzenie branżowe dedykowane rolnikom z północno-wschodniej Polski. Sprawdza się i formuła imprezy i jej termin. Bardzo nas to cieszy!” - mówi Michał Spaczyński, wiceprezes zarządu - dyrektor Zarządzający Polskiej Izby Gospodarczej Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

W połowie marca kierujemy się na południe kraju. XXIV Międzynarodowe Targi Techniki Rolniczej AGROTECH 2018 potrwają od 16 do 18 marca. W halach Targów Kielce podczas poprzedniej edycji pojawiło się 71 250 osób, co było rekordem tej imprezy. Wystawie techniki rolniczej będzie towarzyszyła ekspozycja targów LAS-EXPO.

W środku wiosny obieramy kierunek Ułęż, powiat rycki na Lubelszczyźnie. Zielone Agro Show jest pierwszą imprezą w Polsce poświęconą nowoczesnej technice i technologii produkcji wysokiej jakości pasz zielonych dla bydła. Poza wystawcami oferującymi nowoczesne maszyny rolnicze odwiedzić można także firmy produkujące nasiona, nawozy, pasze i dodatki paszowe, folie rolnicze, elementy wyposażenia budynków inwentarskich. Plenerowa impreza branżowa odbędzie się 26-27 maja 2018 na terenie Moto Parku w Ułężu. W programie m.in. pokazy pracy maszyn i dyskusje.

Nieco wcześniej (8-10 maja) warto wybrać się również na Polagra-Food w Poznaniu. Międzynarodowe Targi Produktów Spożywczych.

Największa w Europie plenerowa wystawa rolnicza tradycyjnie odbędzie się we wrześniu w Bednarach pod Poznaniem. AGRO SHOW 2018 zacznie się 20 i zakończy 23 września. Począwszy od 2018 roku Wystawa AGRO SHOW odbywać się będzie zawsze od czwartku do niedzieli, a nie jak dotychczas od piątku do poniedziałku. Czwartek będzie „dniem profesjonalisty”, piątek - „dniem dla szkół”, sobota i niedziela to „dni dla wszystkich zwiedzających”. Nadchodząca edycja targów będzie jubileuszową - dwudziestą.

"Wystawa będzie miała wyjątkową oprawę, nie zabraknie atrakcji i wydarzeń organizowanych specjalnie z okazji jubileuszu", zapowiada Polska Izba Gospodarcza Maszyn i Urządzeń Rolniczych.

Targi rolnicze 2018. Gdzie i kiedy największe wystawy branży agro w Polsce [terminy]

Czas do targów
Infogram

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo

Materiał oryginalny: Targi rolnicze 2018. Gdzie i kiedy największe wystawy branży agro w Polsce [terminy] - Gazeta Pomorska